שרה נתניהו (צילום: Chip Somodevilla, GettyImages IL)
היא תסחרר גם אתכם | צילום: Chip Somodevilla, GettyImages IL
ביום שישי האחרון פירסם בני ציפר בעיתון "הארץ" מאמר שבו תיאר פגישה אינטימית בינו לבין אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו. תחת הכותרת "שרה נתניהו אירחה אותי השבוע בביתה – ואני הסתחררתי", כתב ציפר (שפרובוקציות אינן זרות לו) שבניגוד לחרושת השמועות והכתבות, נתניהו היא אישה נעימה מאוד, וההיסטריה סביבה נובעת מתוך "הפחד מהאישה הארוטית".

 "נפגשתי עם אשה זו, מושא הרכילויות, ומצאתי אותה נעימה וביתית ונשית באופן יוצא דופן בהתחשב בסטנדרטים הישראליים", כתב ציפר. "אלמלא הייתי מתבייש, הייתי אומר לה שהיא אשה מושכת". ציפר מצא בעובדה שנתניהו היא אישה צעירה יחסית, נאה ומטופחת, את עיקר העניין שמגלה בה התקשורת. הפחד מן האישה "חולני וגם מסוכן", לדבריו, ו"סביב הפחד הזה (...) נבנתה כל המערכת המגובבת של עלילות שרה נתניהו: שכן לראשונה בתולדות ישראל ניצב בראש המדינה אדם צעיר יחסית, שחי בזוגיות פעילה מבחינה מינית, עם אשה צעירה שהיא בראש וראשונה אשה ואם צעירה".

רבים תהו אם ציפר, שהרבה לדבר בשבחי קסמיה של אשת ראש הממשלה, אכן פגש אותה, או שמא מדובר בהמצאה ואפילו בפארודיה. לאחר שראש הממשלה עצמו שיתף את המאמר בעמוד הפייסבוק שלו, התברר כי לא מדובר בבדיחה, אלא בפיסת מציאות יוצאת דופן. הבוקר, בראיון ל"מה בוער" בגלי צה"ל, אישר ציפר את אמינותה של הפגישה והבהיר כי לא מדובר בפיקציה פרי דמיונו. 

"המפגש הוא יוזמה שלי. סטודנטים שלי מספיר רצו לראיין אותה בשנה שעברה, זה לא הסתייע וכך נוצר הקשר. עכשיו משום מה היא כן נאותה לקבל את פניי", סיפר ציפר על הפגישה בה נכחה רק הגברת נתניהו (והעוזרת שמזגה להם תה קמומיל). קשה שלא לתהות מדוע הפגישה, שלא נסתייעה בשנה שעברה, הצליחה הפעם, ודווקא בעת שבה שרה נתניהו ומשפחתה מוצאים עצמם תחת מתקפה פוליטית, תקשורתית וציבורית בעקבות פרשות הנקשרות בשמותיהן.

"היא נתנה בי אמון מלא למרות שידעה שאני לא אדם צפוי, ואיכשהו נוצרה איזה כימיה נחמדה", סיפר ציפר בראיון. עוד הוסיף העיתונאי כי כי נתניהו לקחה אותו "לסיור בבית המושמץ". "הבית הזה הוא כל כך מיושן וכל כך לא מטופח", אמר ציפר, "כשאני חושב שאובמה היה אמור ללכת לשירותים שם, זה קצת מביש אפילו".

כשניסה המגיש רזי ברקאי לברר עם ציפר אם הצגת אשת ראש הממשלה כ"אישה ארוטית" אינה בעייתית, הסביר ציפר כי "זה לא מיני, זה על הפוביה מהמיניות. יש פה פחד, וגם כל ההתעסקות הזאת הנון-סטופ בהטרדות מיניות היא חלק מזה".

"אני חושב שאנחנו נמצאים בפניקה או היסטריה המונית", סיכם ציפר. "רציתי להכניס דברים לשפיות, לבדוק במה דברים אמורים, והלכתי וגיליתי אישה רגילה לחלוטין שיכלה להיות כל אישה ישראלית אחרת. אמנם מטופחת יותר, משודרגת... בצרפת יש לראש הממשלה בת זוג, ואנשים רגילים לסיטואציה הזאת, שיש לו אישה צעירה ונחמדה שיש לה עולם משלה. שם יש חצי מיליון יורו בשנה שמיועדים להוצאות של אשת הנשיא, לקנות כל מיני דברים שמתחשק לה בלי לתת חשבון לאף אחד, על פי חוק. בארץ אין חוקים שמסדירים את זה עדיין".