מגיש החדשות שיבל כרמי מנסור התבטא באופן חריג למדי בחשבון הטוויטר האישי שלו, ופרסם הודעה נגד דבריו של בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יאיר נתניהו. בסוף השבוע, הגיב נתניהו לציוץ של היחצ"ן ומגיש הטלוויזיה רני רהב, שקרא לשלב את בני העדה הדרוזית בחוק הלאום. נתניהו כתב בהומור, "אנחנו מכריזים בזאת, על הקמת מדינה יהודית- דרוזית בארץ ישראל, היא מדינת ישראלדרוזיסטאן!".

כרמי מנסור לא עבר על הציוץ של נתניהו בשתיקה ופרסם אתמול התייחסות לדבריו. "חוק הלאום הוא נושא פוליטי, גזענות היא לא", פתח כרמי מנסור. "חוק הלאום הוא נושא פוליטי ואני נמנע מלהביע את דעתי עליו... בניגוד לחוק הלאום, גזענות היא לא עניין פוליטי. לכן לא רק שאני לא נמנע מלעסוק בה, אני חייב לעסוק בה. הדיון הזה הוא לא על חוק הלאום. הדיון הזה הוא על גזענות. הוא על מה שעולה ליאיר נתניהו בראש כשהוא שומע את המילה דרוזי. 'דרוזיסטאן'. זה שם שחור על גבי לבן במה שכתב. אגב על איזה משקל זה? אפגניסטן? חמסטן?"


זו לא הפעם הראשונה בה מתייחס מגיש החדשות לחוק הלאום, כבר בשנה שעברה הוא התבטא בנושא ושיתף את מחשבותיהם של צעירי העדה הדרוזית: "הם אמרו לי: 'חוק הלאום הוא רק הקש ששבר את גב הגמל. אין לנו באמת בעיה עם חוק הלאום - לא השלנו את עצמנו לפניו שזו לא מדינה יהודית או שהדגל של המדינה הוא בצורה כזו או אחרת'... הבעיות האמיתיות של הצעירים הדרוזים היום הן הפקעה שיטתית של קרקעות במשך שנים; צמצום השטחים השיפוטיים של המועצות המקומיות הדרוזיות ובעיות הבנייה הלא-חוקית".