היוש גאולה אבן,

אין ספק שאת עיתונאית ומגישת חדשות מצוינת, חדה, ביקורתית ועוד המון סופרלטיבים. אבל את גם אשת איש, ואותו איש הוא במקרה שר הפנים, חבר במפלגת השלטון וככל הנראה גם מועמד לראשותה ואולי, בסופו של דבר, גם לראשות הממשלה. כשהחלטת לצעוד איתו מתחת לחופה את עשית בחירה – העדפת להיות אשת פוליטיקאי מאשר אשת תקשורת.

הדברים האלה לא חייבים לעמוד בסתירה. הם לא בהכרח מנוגדים זה לזה, כמו למשל פוליטיקאי ליברלי שכופה שמירת שבת על עיר חילונית. הרי בואי לא ניתמם – יש פוליטיקאים שהמשיכו לעבוד בתקשורת גם אחרי שעברו לפוליטיקה (ע"ע יאיר לפיד), יש נשות פוליטיקאים שהמשיכו לעבוד בתקשורת גם אחרי שבן הזוג שלהם עבר לפוליטיקה (ע"ע ליאור שליין), יש כלי תקשורת שמנהלים רומנים בסתר עם פוליטיקאים (ע"ע ידיעות אחרונות), ויש אפילו כאלה שמקיימים איתם יחסי מין בפומבי (ע"ע ישראל היום).

גאולה אבן וסער (צילום: ראובן שניידר, MAKO)
האם תישארי אובייקטיבית כשבבית מחכה לך מועמד לראשות הממשלה? | צילום: ראובן שניידר, MAKO
אבל כשמדובר במישהי בכירה כמוך, שמראיינת מדי שבוע את השדרה המרכזית של הפוליטיקאים בישראל ושיש לה השפעה כל כך גדולה על השיח הציבורי, זאת רק שאלה של זמן עד שיתחילו לצוף בעיות. כולם יסתכלו עלייך בזכוכית מגדלת, ייחסו חשיבות מירבית לכל מילה ולכל גמגום, ובסוף הם ימצאו משהו. אם לא עכשיו, אז כשבעלך יתמודד לראשות הליכוד. האם את באמת חושבת שתצליחי לשמור על אובייקטיביות בעבודה, כשבבית מחכה לך מי שטוען לכתר ראש הממשלה?

תוסיפי לזה את העובדה שרשות השידור עוברת בדיוק רפורמה מקיפה שמטרתה דה-פוליטיזציה, או אם להשתמש בביטוי שבעלך היה אוהב – ביעור חמץ – ויש לנו בעיה אמיתית. ערוץ שבמשך שנים תיפקד כגרורה של המערכת הפוליטית ועובר עכשיו טיפולי כימותרפיה קשים, לא יכול להרשות לעצמו עיתונאית שנשואה לשר בכיר, מקצועית ומוכשרת ככל שתהיה. גם ככה יש לנו במדינה יותר מדי עיתונאים שמאתרגים פוליטיקאים, כפי שראינו בפרשת הרפז. איך גדעון היה אומר את זה? צריך להפריד בין בשר וחלב.

לכן ההחלטה של איילה חסון לפיה לא תוכלי לראיין חברי מפלגה של בעלך, היא מובנת לגמרי ואפילו יש להרחיבה כשכל פוליטיקאי הוא בעצם אויב פוליטי של בן זוגך. הטענות על התנכלות אישית אינן רלוונטיות. הדבר האחרון שהערוץ הראשון ואיילה חסון צריכים בתקופה הקרובה, אלה טענות על אינטרסים פוליטיים שמשפיעים על ההתנהלות מאחורי הקלעים. עליהם להתרחק מאלה ככל האפשר. ממש לשמור נידה.

גאולה אבן (צילום: חופי אביב)
התגובה של איילה חסון לגבייך נראית הולמת | צילום: חופי אביב
לעומת זאת, העובדה שבחרת לראיין רק כמה ימים אחרי שנפלה ההחלטה את סגנית יו"ר הליכוד גילה גמליאל, היא תמוהה בלשון המעטה, והתגובה של חסון נראית הולמת. אותו דבר לגבי החלטתה להשעות אותך זמנית לאחר שבחרת לנטוש את עמדת השידור. לאור ההיסטוריה הבעייתית של הערוץ, אפשר רק לברך על מאמציו לשמור על נקיון כפיים.

מה שלא ברור בכל הסיפור הזה הוא דווקא הסטטוס שבחר בעלך להעלות בעמוד הפייסבוק שלו רגעים אחרי ההודעה על ההשעייה, עם תמונה רומנטית של שניכם בליווי הכיתוב "גאולה, אני אוהב אותך!". האם זה מה שאמור לשכנע אותנו שחסון עשתה טעות? מאדון סער, כמו ממך, מצופה להפריד בין העבודה לבין החיים האישיים. היו כבר אלה שטענו שהסטטוס הזה הוא בעצם פיגוע פייסבוק גאוני של דני דנון, אבל בהנחה שזה לא המצב, הוא רק מאשש את הדאגה של כל מי שטען בחודשים האחרונים שאת צריכה לפרוש מתפקידך – שגדעון סער משתמש בך כמסחטת לייקים פוליטית.

גדעון סער וגאולה אבן עם הילד (צילום: טל סנדרוני,  יחסי ציבור )
אם את אוהבת, ותרי על הקריירה הטלוויזיונית בשבילו | צילום: טל סנדרוני, יחסי ציבור
המלצה שלי, גאולה – תפרשי עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מדי. עברי לתפקיד שלא נמצא בקדמת הבמה, או שפשוט תהיי הדוברת של גדעון. גם ככה הדיבור בביצה הפוליטית הוא שאת מנווטת את מהלכיו מול התקשורת. ואם את לא רוצה להקריב את הקריירה שלך בשבילו, והוא באמת כל כך אוהב אותך, שכנעי אותו לוותר על שאיפותיו. אם גדעון לא ירוץ לראשות המפלגה, את תוכלי לשמור על תפקידך ואנחנו, האזרחים החילונים של מדינת ישראל, נוכל להמשיך לא לשמור שבת. ככה כולנו נרוויח.

שלך בידידות,

ארי.

נ.ב. אולי הגיע הזמן להחזיר את קרן נויבך מאי המתים?