אוסקר 2017 הביא איתו מספר אירועים משעשעים שנזכור זמן רב. נכון, האירוע המשמעותי ביותר הוא כמובן הענקת פרס הסרט הטוב ביותר בטעות לסרט ל"לה לה לנד" במקום ל"אור ירח", אבל גם הצורה בה השחקנית ניקול קידמן (שהייתה מועמדת לפרס על תפקידה בסרט "סארו") מחאה כפיים, גררה שורה של תהיות וממים משעשעים בטוויטר. 

"בבקשה שמישהו ילמד את ניקול קידמן איך מוחאים כפיים"


"ניקול קידמן מוחאת כפיים לנצח #אוסקר"


הצורה בה קידמן מחאה כלפיים במהלך הטקס עוררה תהיות רבות: האם הבוטוקס בו היא משתמשת בפניה טייל והגיע עד לכפות הידיים? האם האקס המיתולוגי טום קרוז, דיבר עם בכירי הסיינטולוגיה וכישף אותה כך שלא תצליח לסגור את ידיה? או שבכלל מדובר במחווה מקסימה למצבם העגום של כלבי הים? כל מי שצפה בטקס האוסקר היה ראוי לתאוריה מוזרה משלו. נדמה שהדיבור המטורף סביב כפות הידיים שלה, הגיע גם לקידמן עצמה שהתראיינה לתחנת הרדיו האוסטרלית  KIIS FM וסיפקה הסבר לתופעה. מסתבר כי קידמן ענדה לטקס טבעת יקרה במיוחד אותה השאילה ממעצב העל הארי ווינסטון, טבעת ששוויה מוערך במיליוני דולרים רבים. "זה היה כל כך מוזר!", אמרה קידמן למראיינים. "חשבתי 'אני רוצה למחוא כפיים. אני לא רוצה לא למחוא כפיים'. זה יהיה גרוע, נכון? אנשים יגידו - למה ניקול לא מחאה כפיים? לכן, מחאתי כפיים בצורה הזאת. בגלל שענדתי טבעת ענקית שלא הייתה שלי ופחדתי לפגוע בה בגלל שהיא הייתה יפהפיה".

לקידמן יש גם ביקורת על כמה מי שכתב על מחיאות הכפיים שלה: "כאילו, אין דברים חשובים יותר להתעסק בהם מאשר 'מחיאות כלב ים'"? מה שנקרא - לא יהיה כלום, כי לא היה כלום.