1. פרסום ראשון: תום אבני יגלם גיי בארון בסדרה החדשה של HOT "שלטון הצללים"

חברת HOT ממשיכה לעבוד על הדרמה הפוליטית החדשה שלה, "שלטון הצללים", ולאחר שליהקה לשורותיה את חן אמסלם ואביב אלוש, מצרפת אליהם גם את תום אבני שיגלם יועץ תקשורת פוליטי – וגיי בארון. הסדרה תעסוק בחבורת יועצים פרלמנטריים צעירים שנסחפת לתוך מסע נקמה אישי של צעיר אידיאליסט (אלוש), שמביא אותם לחשוף פרשיה אפלה המאיימת על עתיד הכנסת והמדינה כולה.

דמותו של אבני, שלאחרונה השתתף גם בסרטו של אבי נשר "החטאים" (ואף חשף את ישבנו), הנקראת נחושתן, אחראית להזנקת לא מעט חברי כנסת וסובלת מיד משותקת כתוצאה ממחלת פוליו בילדות. אמסלם תגלם את מורן, יועצת בכירה לשר לביטחון פנים והמאהבת הסודית של נחושתן, שהתאהבותה בדודי (אלוש), עיתונאי לשעבר המנסה לפתור תעלומת רצח, משנה את חייה. צילומי הסדרה יחלו בתחילת 2017. 

עוז זהבי (צילום: אביב חופי)
בדרך למחזמר של אריק איינשטיין. זהבי | צילום: אביב חופי

2. כמה טוב: מחזמר ישראלי מקורי חדש בהשראת שירי אריק איינשטיין יעלה בתיאטרון הקאמרי

אחרי מתי כספי, צביקה פיק, שלמה ארצי, עפרה חזה, מייק בנט, אריס סאן ועוד רבים – כעת גם אריק איינשטיין ז"ל זוכה למחזמר חדש בהשראת שיריו, בכיכובו של עוז זהבי. המחזמר "פשוט לאהוב אותך", שנכתב על ידי שלמה מוסקוביץ ויבוים על ידי דדי ברון ("ארוחת טעימות"), עתיד לעלות בתיאטרון הקאמרי במאי 2017 וייכתב בהשראת שיריו של איינשטיין וחברים כמו שלום חנוך, שמוליק קראוס, ג'וזי כץ, יענקל'ה רוטבליט, יהונתן גפן, שלישיית גשר הירקון ואחרים. 

אין תמונה

3. סגירת מעגל: ריז אחמד חוגג את השנה המוצלחת שעברה עליו בפוסט מרגש

עם השתתפות ב"רוג אחת", תפקיד ראשי ב"ליל האירוע" המצליחה (שגם זכתה ללא מעט מועמדויות בטקס פרסי ה-SAG) ותפקיד נוסף ב-"The OA" החדשה של נטפליקס – קשה להאמין שיש מישהו שלא יסכים ש-2016 היא שנת הפריצה המדהימה של ריז אחמד. נראה שגם הוא רק מתחיל לעכל את כל מה שעבר, וכשמצא ציורים של דארת' ויידר ולוק סקייווקר, אותם הכין בגיל 7, לא הצליח שלא לקחת את זה לאינסטגרם.

"ניסיתי לדמיין את הדמויות הללו 'כשהן גדלו', לעצב מחדש את עולמן, ושום דבר מזה לא נראה לי מוזר. אבל איכשהו בשנים שחלפו מאז ועד שבעצמי 'הפכתי לגדול', התחושה התמידית שמישהו כמוני לא יוכל לעולם להשתייך, או לעצב את העולם שסביבם, השתלט", כתב השחקן ברשת החברתית. "לבסוף, בשלב זה הפסקתי לעשות וליצור דברים רק כד להוכיח את עצמי לאחרים, והתחלתי לעשות דברים עבור הגרסה הצעירה של עצמי". לעניות דעתנו הוא היה די גאה בגרסה המבוגרת שלו, לא חושבים?

As I was walking off Jimmy Fallon's after doing a little freestyle rap, he leaned in and said "dude, you're in the #1 album & #1 film in the country!" I fell silent, nodded and grinned awkwardly...a few days later I was told The Good Immigrant was voted the UK's book of the year, got these award nominations for The Night Of, and Swet Shop Boys made a load of 'best of the year' lists. None of this felt real. Now I'm  back home I saw these pictures I drew at age 7 of Darth & Luke, after watching Empire Strikes Back. I was reimagining these characters 'when they got old', reshaping their world, and nothing about that seemed weird. But somehow in the years between then and when i myself 'got old', the constant message that someone like me couldn't ever belong, or shape the world around them, had taken hold. I had no road map or template to follow in trying to prove those messages wrong. I started believing them. Only a year ago, for various reasons, I wasn't sure I could carry on doing this. I had a realisation through some really tough moments that we have no control in life. And it got me down. But then, seeing no other way forwards, I had to embrace this helplessness, and through it, rediscover a sense of childishness, and of play. I finally stopped making things to prove myself to others, and started doing things for my younger self. And that's when things started connecting with people, when I was working with no expectation of how my work would be received. When it was play...Most importantly it connected with amazing collaborators. For all my work this year from Englistan, The Night Of, Swet Shop Boys, The Good Immigrant, Hamilton Mixtape, Star Wars, Bourne, to the OA - I have been privileged to stand on the shoulders of giants. I'm grateful to those who have allowed me to be a part of their vision and those who were kind enough to watch, listen, read, and notice. I hope I can continue to justify your support. I'm incredibly grateful for this moment in time. Walking off Jimmy's chat show that night, I felt as cool as I did in this photo, age 7. But the best part of it wasn't feeling cool, it was feeling like a kid. Keep your inner child alive. Keep dreaming.

A photo posted by Riz Ahmed / Riz MC (@rizahmed) on

4. חלמו, האמינו, העזו ועשו: דיסני שוברת שיא והופכת לסטודיו הראשון שחצה את רף 7 מיליארד הדולר בהכנסות בינלאומיות

אז אם כבר הזכרנו את "רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים", דיסני לא מפסיקה לשבור שיאים ואחרי ששברה את השיא של יוניברסל עם רף הכנסות של כ-2.45 מיליארד דולר רק בקופות של ארה"ב, כעת היא גם שוברת את השיא העולמי – כשחצתה את רף 7 מיליארד הדולר בהכנסות קופתיות בשנה. את השיא היא יכולה לזקוף לאנימציות המוצלחות שלה ("למצוא את דורי", "זוטרופוליס", "מואנה", "ספר הג'ונגל"), סרטי הקומיקס של מארוול שברשותה ("קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים", "דוקטור סטריינג'") וספין-אוף אחד קטן ואנונימי ל"מלחמת הכוכבים" בשם "רוג אחת" (שהכניס 155 מיליון דולר לקופות ארה"ב ו-300 ברחבי העולם, רק במהלך סוף השבוע אחד). האחרונה להחזיק את השיא הזה הייתה כמובן יוניברסל, בזכות סרטים כמו "מהיר ועצבני 7", "גנוב על המיניונים" ו"עולם היורה", שהביאו אותה להכנסות בסך 6.89 מיליארד דולר. כעת רק נותר להמר מי תשלוט ב-2017.