יש לנו צמרמורות, ועכשיו הן מוכפלות... טוב, מצטערים על התרגום הכושל של פתיחת השיר המופתי "You're The One That I Want", לא התאפקנו. אבל בכל מקרה, יש לנו בשורה מרגשת לכל חובבי מעילי העור השחורים והג'ל בשיער: המחזמר המצליח "גריז" מגיע לארץ היישר מהווסט-אנד בלונדון.

הצגת הענק הבריטית, שמגוללת את סיפור אהבתם של דני וסנדי בין שלל השירים הקלאסיים ותלבושות הווינטאג' המצועצעות, מגיעה לראשונה לישראל. תשעה מופעים במהלך חודש ינואר (החל מה-23 בינואר), בהיכל "מנורה מבטחים" בתל אביב. ההפקה המושקעת כוללת כ-60 משתתפים בהם 36 שחקנים, זמרים ורקדנים בליווי תזמורת חיה.

מתוך ההפקה הבריטית של
מתוך ההפקה הבריטית של "גריז" | צילום: יחסי ציבור, יחסי ציבור

את הדמויות הראשיות יגלמו טום פרקר כדני זוקו ודניאל הופ בתפקדי סנדי. פרקר הוא חבר בלהקה הבריטית The Wanted והופ היא שחקנית וזמרת בריטית שהתפרסמה בזכות תחרות הכישרונות "Over the Rainbow", כשזכתה בגיל 18 בתפקיד דורותי בהצגה "הקוסם מארץ עוץ".

"גריז", שנכתב על ידי ג'ים ג'ייקובס ו-וורן קייסי, עובד לסרט מצליח בכיכובם של ג'ון טרבולטה ואוליביה ניוטון ג'ון, כשהשירים מהסרט, בהם "Summer Nights" ו"You're The One That I Want", כבר הפכו לקלאסיקות על זמניות. הגרסה הבריטית של המחזמר עטור הפרסים עלה לראשונה ב-New London Theatre ב-11 במאי 1981, ומאז הועלה ביותר מ-9000 הצגות במשך 21 שנים.

המחזמר תורגם ליותר מ-12 שפות והוצג במשך שנים במדינות שונות ברחבי העולם, בהן גם ישראל. אך לאחר שהתרגלנו לאקי אבני ואביטל פסטרנק, שגילמו את דני וסנדי בהפקה משנת 1995, הפעם נזכה לקבל את הגרסה הבריטית הנוצצת. גם אם לא מדובר בהפקה האמריקאית שחודשה בברודווי, אחותה הבריטית זכתה לביקורות מהללות, וזאת עדיין הזדמנות נדירה לחזות בהפקת ענק מושקעת ויוקרתית ברמה שלא נהוג לראות בארצנו הקטנה.

mako תרבות בפייסבוק