מה יותר רווחי מחבורה של גברים מקריחים ונשים לוהטות במכוניות מהירות? חבורת גיבורי על של מארוול, אלא מה. "שומרי הגלקסיה 2" רק יצא בסוף השבוע האחרון לאקרנים וכבר הכניס 145 מיליון דולר - מה שהביא אותו להדיח את "מהיר ועצבני" ולהשתלט על המקום הראשון בטבלת שוברי הקופות. בכך הוא התעלה על הכנסות פתיחת הסרט המקורי, "שומרי הגלקסיה" מ-2014 (94.3 מיליון דולר) ביותר ממחצית, והחזיר לדיסני את הטופ ברשימת פתיחות הסרטים הרווחיות ביותר בארה"ב לשנת 2017, אחרי "היפה והחיה" (שהכניס 174 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון לצאתו). נכון לעכשיו, ההכנסות הבינלאומיות שלו עומדות כבר על 427 מיליון דולר – מה שעתיד לעזור להכנסות הכוללות של העולם הקולנועי של מארוול לחצות את רף 11.3 מיליארד דולר. מה לעשות, כשמגיע אז מגיע.

במקום השני, כאמור, מגיעים חברי "מהיר ועצבני 8", שאולי איבדו את הפסגה אבל יכולים להתנחם בפסלון פרס ההוקרה הדורי בו זכו אמש בטקס פרסי הקולנוע והטלוויזיה של MTV. אחרי שלושה שבועות במקום הראשון, וין דיזל ו"משפחתו" מכניסים 8.5 מיליון דולר בלבד, המתווספים ל-207 מיליון הדולר שכבר צברו בקופות ארה"ב. בקופות בשאר העולם הוא ממשיך להתקרב בצעדי ענק לרף המיליארד, כשכרגע הוא במרחק 50 מיליון דולר בלבד משם. אבל מה זה משנה, כי אם סופרים את סך כל ההכנסות שלו עד כה– הוא עומד על 1.15 מיליארד ומוכיח אחת ולתמיד: מקריחים מקריחים, אבל לפניכם.

אגב קירחים - "בייבי בוס" עולה בחזרה למקום השלישי אחרי שלשבוע אחד ביקר בזה הרביעי, וזה בזכות 6 מיליון דולר נוספים שנכנסו לו בסוף השבוע האחרון – סכום סביר לכל הדעות, אך מרשים במיוחד לנוכח העובדה שמדובר בסרט שנמצא כבר 6 (!) שבועות ברשימת הסרטים המכניסים בארה"ב, כשכעת הוא עומד על הכנסות מקומיות בסך 156 מיליון דולר, ובינלאומיות בסך 435 מיליון דולר.

במקום הרביעי יש לנו את "How to be a Latin Lover" (איך להיות מאהב לטיני, בתרגום חופשי), שירד בשני מקומות. במידה וטרם שמעתם עליו – מדובר בסרט חדש שמביא את סיפורו של מקסימו (אאוחניו דרבז), בחור לטיני שעשה קריירה מלפתות נשים שגילן כפול משלו. לאחר 25 שנה בתחום, כשהוא נשוי לאישה בת 80, הוא מופתע כשהיא זורקת אותו לטובת סוכן מכוניות צעיר. מפה לשם, הוא עובר לגור עם אחותו שרה (סלמה הייק) ובנה החנון והמתוק, ומסמן כמטרה סבתא אחרת (ראקל וולש). עוד משחקים שם קריסטן בל ורוב לואו, וכולם יחד עזרו לסרט להכניס השבוע לקופות עוד 5 מיליון דולר – ירידה של 57% הכנסות משבוע הפתיחה שלו. נכון לעכשיו, הוא לא יגיע לאקרנים מחוץ לארצות הברית של אמריקה - ולפי דירוג 5.8 ב"IMDb" לא בטוח שאנחנו מפסידים - כך שהוא לפחות יכול להתנחם ב-20 מיליון דולר שכבר צבר, וזה גם נחמד.

ובמקום האחרון, הסרט שמרגיש כאילו הוא איתנו כבר נצח – "היפה והחיה", שחוזר לרשימת שוברי הקופות הישר מהמקום השישי ונאחז בה כאילו מדובר בחיים שלו (שזה סוג של נכון) כבר 8 שבועות. הפעם הוא מכניס 4.9 מיליון דולר שמגדילים את הכנסותיו הבינלאומיות ל-1.18 מיליארד דולר, ומביאים אותו למקום ה-11 של הסרטים הכי רווחיים בכל הזמנים. האם "מהיר ועצבני 8" יעקוף אותו גם בזה? כנראה שבקרוב מאוד נגלה, אבל העיקר שאת הפרס הגדול – של "הסרט הטוב ביותר" בטקס פרסי ה-MTV - הוא כבר לקח.

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. שומרי הגלקסיה 2

145 מיליון דולר (חדש)

2. מהיר ועצבני 8

8.5 מיליון דולר (207)

3. בייבי בוס

6 מיליון דולר (156)

4.   How to be a Latin Lover

5 מיליון דולר (20)

5. היפה והחיה

4.9 מיליון דולר (487)