זוכרים שבשבוע שעבר הכרזנו על תחרות בין "ספליט", החדש של מ. נייט שאמלאן, ל"טריפל איקס 3 : שובו של זאנדר קייג'"? אז שמישהו יצלצל בפעמון הזירה – כי יש לנו מנצח, ועוד בנוקאאוט. אמנם עוד בשבוע שעבר היה בין השניים פער די מרשים של 20 מיליון דולר לטובת "ספליט" שחלש על המקום הראשון, אבל גם אם האמנו לרגע שעוד עשוי להיות פייט בין השניים, גילינו שהתבדינו. אחרי שבוע אחד בלבד, הראשון – כשמו כן הוא – התפצל מהנטל של וין דיזל, שנזרק מהחמישייה הפותחת, עם ירידה של כ-60 אחוז בהכנסות.

אז מה עם "ספליט"? ובכן הוא שומר באדיקות על המקום הראשון כבר סופ"ש שני ברצף, עם 26 מיליון דולר שמובילים אותו להכנסות בסך 77 מיליון דולר. נכון לעכשיו, מסתמן שיהפוך בהקדם לסרט החמישי - והראשון, מאז "איירבנדר" ב-2010 - של שאמלאן שיחצה את רף 100 מיליון הדולר רק בהכנסות ביתיות (פנים-ארה"ב).

אחריו נמצא "A Dog's Purpose", הסרט החדש בכיכוב דניס קווייד, שעל אף העלילה המתוקה שלו – כלב שמחפש את מטרתו בחיים במשך כמה גלגולי חיים ובעלים שונים – עורר זעם בקרב שוחרי החיות, כשסרטון מהסט שלו, בו נכפה בכוח על כלב מפוחד להיכנס לתוך מים סוערים עבור הצילומים, צף ברשת. בעוד במאי הסרט לאסה הלסטרום והשחקן המדובב את הכלב, ג'וש גאד, יצאו נגד הסרטון והביעו זעזוע, דניס קווייד העיד לטובת אנשי ההפקה ומאמני הכלבים, וטען כי תגובת הכלב בסרטון (הערוך, לדבריו) נובעת ככל הנראה מעייפות של סוף היום. לא יודעים, החדשות הרעות הן שאנחנו לא קנינו את זה, וכמו שאמר מבקר הקולנוע של ה"רולינג סטון": "תסריט מניפולטיבי על גלגול נשמות של כלב שמוחץ את הרגשות שלך כמו פינייטה – זה נסלח. אבל אין מחילה לסרט שמואשם בהתעללות בכלבים מאחורי הקלעים". החדשות הטובות (ליוצרי הסרט), הן שהרבה אחרים כן קנו את זה, והשאירו בקופות 18 מיליון דולר.

במקום השלישי אנחנו פוגשים שוב את "מאחורי המספרים", סיפורן של הנשים השחורות ששברו גבולות והשאירו חותם על נאס"א וההיסטוריה הנשית כולה, שמכניס בסוף השבוע השישי לצאתו עוד 14 מיליון דולר, ובכך מביא את סך הכנסותיו הבינלאומיות לחצות רף מרשים עם 104 מיליון דולר – פי 4 יותר מתקציבו.

סרט חדש נוסף נכנס למקום הרביעי, והפעם סיקוול – כי באמת לא ראינו כאן אחד כזה כבר שבוע – "האויב שבפנים: פרק הסיום". עם ציונים בינוניים-נמוכים של 41% טריות ב"Rotten Tomatoes" ו-6.4 ב-"IMDb", ופתיחה של 13 מיליון דולר – הנחשבת לנמוכה ביותר מבין ששת סרטי הפרנצ'ייז - עוד לא ברור לאן זה ימשיך, אבל היי – לפחות סך כל ההכנסות הסאגה עברו בזאת את רף מיליארד הדולר, אז זה גם משהו להתגאות בו.

ואחרון חביב הוא "לה לה לנד", המככב במקום החמישי כבר סופ"ש שלישי ברצף (מתוך השמונה שהוא נמצא בבתי הקולנוע) ומוכיח שהוא לא רק מעורר באזז אוסקר אלא גם באזז בקרב צופיו, וחוץ מ-14 מועמדויות לאוסקר מכניס עוד 12 מיליון דולר לקופות. טכנית, זה המקום שאנחנו מספרים לכם שהסרט כבר הגיע ל-223 מיליון דולר בהכנסות מרחבי העולם – שזה וואו בהחלט, אל תטעו – אבל כמו שכבר אמרנו בשבוע שעבר, אנחנו מתחילים להשתעמם מההתעסקות בסרט ובחיפוש אחר גיפים גנריים מהסרט, אז נקנח באחד של ראיין גוסלינג משיל חולצה בסצנה קולנועית איקונית ובתקווה למצוא כאן סרט חדש בשבוע הבא. אאוף וידרזן!

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. ספליט

26 מיליון דולר (77)

2. A Dog's Purpose

18 מיליון דולר (חדש)

3. מאחורי המספרים

14 מיליון דולר (104)

4. האויב שבפנים: פרק הסיום

13 מיליון דולר (חדש)

5. לה לה לנד

12 מיליון דולר (106)