כן, אנחנו יודעים, עוד ידיעה על גל גדות ו"וונדר וומן". אבל עד שיש לנו כוכבת משלנו בליגה של הגדולים, ועוד אחת ששוברת שיאים - אנחנו נתרגש כמה שאנחנו רוצים ואתם לא תגידו לנו. והפעם זאת לא "סתם עוד כותרת" - אלא שיא די היסטרי והיסטורי ששבר סרט גיבורי העל החדש: "וונדר וומן" הפך השבוע לסרט הרווחי ביותר ביקום הקולנועי המורחב של D.C בארצות הברית.

נכון לעכשיו, הסרט בכיכובה של השחקנית הישראלית עומד על 346.6 מיליון דולר בקופות ארה"ב בלבד, כשמאחוריו "מדשדשים" סרטי D.C האחרים - "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" עם 330 מיליון דולר ו"יחידת המתאבדים" עם 320 מיליון דולר. אגב, גם ברשימת סרטי D.C הרווחיים ביותר (בכל הזמנים) הסרט מחזיק במקום השלישי, כשלפניו ישנם "האביר האפל" מ-2008 (עם 533 מיליון דולר), ו"עלייתו של האביר האפל" מ-2012 (עם 448 מיליון דולר).

אך ההישג האמיתי יגיע כנראה במבחן ההכנסות הבינלאומיות - שבו נכון לעכשיו עדיין שולט "באטמן נגד סופרמן" עם 873 מיליון דולר, בעוד "וונדר וומן" במקום השלישי עם 708 מיליון דולר (אחרי "יחידת המתאבדים"). בינתיים כנראה שיוצרי הסרט יוכלו להסתפק בהישגיו האחרים - סרט הלייב אקשן הרווחי ביותר שמובל על ידי אישה (כשחצה את השיא של "מאמא מיה!"), והסרט הרווחי ביותר בארה"ב שבוים על ידי אישה (כשחצה את השיא של "חמישים גוונים של אפור"). 

בעקבות ההצלחה הקופתית של הסרט, נשיא D.C קומיקס, ג'ף ג'ונס, הבטיח "להפוך את הסרטים ליותר כיפיים" ו"לדאוג שהדמויות יהיו דמויות עם לב, הומור, תקווה, גבורה ואופטימיות בבסיסן". לא יודעים, אנחנו פשוט חושבים שצריך יותר סרטים עם גל גדות בבסיסם, אבל לא נתקטנן.

mako תרבות בפייסבוק