מואנה בדיוק התחילה להתרווח בתפקיד הצ'יף הבאה של מוטונוי, אך אחרי שלושה שבועות בפסגה היא נאלצת להיפרד מכס המלכות למען נסיכת דיסני מסוג קצת אחר – ג'ין ארסו. האחרונה וחבריה ל"רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים" כבשו את המקום הראשון של טבלת שוברי הקופות בארה"ב עם 155 מיליון דולר – בנוסף להכנסות מקופות ברחבי העולם, שהביאו אותו ל-290.5 מיליון דולר בסך הכל – הישג שהופך את פתיחת הסרט לשלישית המכניסה ביותר בכל 2016, וה-12 המכניסה ביותר בכל הזמנים (!).

האם יצליח להחזיק בהישגים הללו גם בשבועות הקרובים? עם עליית סרטים נושאי פוטנציאל בלוקבאסטרי ממש בשבוע הקרוב דוגמת "הנוסעים", "לשיר" ו"אמונת המתנקש" – זה לא ברור מאליו בכלל, אבל לנו יש אמונה גדולה בכוח, ונקווה שלכוח יש גם אמונה גדולה ב"רוג אחת", כמעט כמו זו של המבקרים שנתנו לו 8.3 ב"IMDb" ו-84% טריות ב"Rotten Tomatoes" (בניגוד לזה שלנו).

"מואנה", כצפוי, לא התרחקה יותר מדי והגיעה למקום השני והמכובד לא פחות (בייחוד לא כשזה כבר סוף השבוע הרביעי שלך באקרנים) עם 11 מיליון דולר בקופות. ההכנסות הכוללות שלה בסך 161 מיליון דולר אף הביאו אותה למקום ה-6 ברשימת סרטי אולפני ההנפשה של וולט דיסני, עוקף את "בולט", "הנסיכה והצפרדע" ואם ימשיך כך – גם את "ראלף ההורס" (שעומד על 189 מיליון דולר).

"מסיבת השנה" צונח במקום אחד לזה השלישי עם 8 מיליון דולר - ירידה חדה של 50% בהכנסותיו, בייחוד לנוכח הידיעה שמדובר בסוף השבוע השני שלו בלבד. העובדה שציוניו הנמוכים משבוע שעבר באתרי המבקרים (6 ו-43% אחוזי טריות) לא משתנים, כנראה תרמוז לכם גם למה.

במקום הרביעי יש לנו מתמודד חדש - "יופי נסתר", סרט האולסטארז של וויל סמית, אדוארד נורטון, הלן מירן וקייט ווינסלט (ועוד ים שחקנים), שבניגוד לחברו לסוף השבוע הראשון, "רוג אחת" – קצת פחות הצליח. כמה פחות הצליח? ובכן, עם 7 מיליון הדולר שהכניס הוא הפך לפתיחה הכי גרועה של סרטי וויל סמית אי פעם (עוקף בדיוק את "בלתי הפיך" משנה שעברה, שפתח עם 10.5), ו-13% טריות מצד אתר "Rotten Tomatoes". לא נעים.

אחרון חביב במקום החמישי הוא ידידנו משכבר הימים, "חיות הפלא והיכן למצוא אותן" שיורד בשני מקומות עם 5 מיליון דולר בסוף השבוע החמישי שלו, אבל כשיש לך כבר 207.6 מיליון בכיס – אפשר רק לנחש שאתה ישן די טוב בלילה.

 

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים

155 מיליון דולר (חדש)

2. מואנה

11 מיליון דולר (161)

3. מסיבת השנה

8 מיליון דולר (31)

4. יופי נסתר

7 מיליון דולר (חדש)

5. חיות הפלא והיכן למצוא אותן

5 מיליון דולר (207)