לומר שהעולם אוהב סרטי קומיקס יהיה אנדרסטייטמנט לנוכח ההצלחה שחווה הז'אנר בשנים האחרונות, עם סרטים כמו "קפטן אמריקה", "איירון מן", "דדפול", "יחידת המתאבדים" ושאר גיבורי העל. כעת, עם הגעתו של "דוקטור סטריינג'" למסכים ברחבי העולןם, נראה שההייפ רק גדל, ואף עוזר לדיסני לשבור שיא עם הפיכת 2016 לשנה הרווחית ביותר שלה במגרשה הביתי, עם 2.3 מיליארד דולר – וזה עוד לפני יציאתן של "מואנה" ו" רוג אחד: סיפור מלחמת הכוכבים" בדצמבר, כן?

אם כן, זהו כבר השבוע השני שהוא שולט בטבלת שוברי הקופות, והפעם עם 43 מיליון דולר, שמקפיצים את הכנסותיו ל-153 מיליון דולר – כעשרה ימים בלבד לאחר צאתו. נכון לעכשיו, הסרט בכיכובו של בנדיקט קומברבאץ' כבר כבש את המקום ה-5 ברשימת סרטי היקום הקולנועי של מארוול שבמרכזם גיבור על אחד, ואף נמצא במקום ה-2 ברשימת סרטי הבכורה של גיבורי מארוול המכניסים ביותר, אחרי "איירון מן" הראשון מ-2008. ועל זה נאמר, כמה חבל שפרנצ'ייז "וונדר וומן" של גל גדות שייך ל-DC, זה היה יכול להיות פייט מעניין.

גם המקום השני שלנו נשאר זהה, עם "טרולים" שהכנסותיו משבוע שעבר ירדו רק ב-24% בלבד, ועומד כעת על 35 מיליון דולר. עם הגעתו הכוללת ל-94 מיליון דולר, הוא כבר עבר את "חסידודס" ומתקרב בצעדי ענק להישגיו של "אנגרי בירדס – הסרט" שעומד על 107.5 מיליון דולר. בכך הוא גם נמצא במקום ה-8 ברשימת הצעצועים שעברו אדפטציה לסרט, אחרי "רובוטריקים" "לגו" ו"ג'י. איי. ג'ו".

במקום השלישי יש לנו מתמודד חדש - "המפגש", שבסוף השבוע הראשון לצאתו מכניס 24 מיליון דולר לקופות. על אף היותו כה מדובר (ואולי דווקא בגלל זה) הסרט זוכה השבוע לביקורות חצויות – מצד אחד, ישנם לא מעט מפרגנים כמו אתר "IMDB" שנותן לו 8.5, אתר "Rotten Tomatoes" שהעניק לו 93% טריות וכמובן המבקר שלנו, שהעניק לו ציון מושלם של לא פחות מאשר 5 (!) כוכבים. מנגד, ישנם לא מעט צופים אתרים שנתנו לו ציון 80% עם דעות חלוקות לגבי טיבו, כמו "הגארדיאן" ו"וול סטריט ג'ורנל" והצופים שנתנו לו "B" באתר "CinemaScore", וביקורת אחת מעליבה במיוחד של ה"New York Observer" שנתן לו ציון 25 עגום. לא נעים.

במקום הרביעי מגיע סרט החג, "Almost Christmas" – ז'אנר אהוב על האמריקאים כמעט כמו זה של הקומיקס (ר"ע ההצלחה של "בו! מדיאה וליל כל הקדושים", שדבק שלושה שבועות ברשימת שוברי הקופות). הפעם מדובר בקומדיה מרגשת שמפגישה בין בני משפחה לא מתפקדת במיוחד, לכבוד ארוחת חג המולד הראשונה שהם עורכים ללא אמם שנפטרה זה עתה. הסרט, בו מככבים לא מעט איי ליסטרים כמו דני גלובר ("נשק קטלני"), עומאר אפס ("האוס"), מוניק ("פרשס") וגבריאל יוניון ("מעודדות צמודות"), הכניס בשבוע הראשון לצאתו כ-15 מיליון דולר לקופות – הישג לא רע ביחס לביקורות הגרועות שקיבל – 6.6 באתר "IMDB" ו-43% טריות מ-"Tomatoes".

במקום החמישי והאחרון נמצא "הסרבן", של מל גיבסון, אנדרו גארפילד ומישל וויליאמס, גם הוא רק בשבוע השני שלו באקרנים ומכניס כ-10 מיליון דולר, 29% בלבד פחות מהכנסותיו בסוף השבוע הקודם (14). מה לעשות, לא סתם אומרים שבחורים טובים תמיד מסיימים במקום האחרון, הא? 

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. דוקטור סטריינג'

43 מיליון דולר (153)

2. טרולים

35 מיליון דולר (94)

3. המפגש

24 מיליון דולר (חדש)

4. Almost Christmas

15 מיליון דולר (חדש)

5. הסרבן

10 מיליון דולר (32)