טוב נו, בינינו, אי אפשר לומר שלא ידענו שזה יקרה מתישהו. אבל הרגע הגיע ואחרי ארבעה סופי שבוע דיסני נאלצים להיפרד מפסגת שוברי הקופות עם נפילתו הכבדה של "רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים". לפני שנספר לכם לאיפה הוא הגיע, בואו נדבר על מי שתפס את מקומו - "מאחורי המספרים". בסוף השבוע הרביעי שלו הוא מכניס 26 מיליון דולר מכובדים – עליה של 14% רווח מהכניסה הקודמת שלו, ויכולות להיות לכך לא מעט סיבות.

עוד בשבוע שעבר, כשקפץ למקום השני הישר מזה ה-17, הצגנו בפניכם את הסרט החדש של טראג'י פי. הנסון, אוקטביה פסנסר וג'אנל מונה וסיפרנו על ההכרה שהוא מקבל גם בטקסים שונים וגם ממבקרים ומצופים שממשיכים לפקוד את בתי הקולנוע, אך מה שהקפיץ הבאזז סביבו משמעותית הייתה כאמור פדיחת האוסקר של מייקל קיטון עם "Hidden Fences" – מאש-אפ שעשה השחקן בין שם הסרט הנ"ל ("Hidden Figures") ל"Fences" – שניהם סרטים שבמרכזם עומדים גיבורים שחורים. אאוץ'. ובל נשכח כמובן את חגיגות יום מרטין לותר קינג שחלו בדיוק בסוף השבוע האחרון, כך שהאם מדובר במקריות? אולי ואולי לא, אבל היתרון שפאשלת קיטון הביאה עמה הוא הטריילר הקורע לסרט הבדיוני שיצר סטיבן קולברט, שמצליח לנחם אותנו עד שיגיע זה האמיתי לאקרנינו בתחילת פברואר:

במקום השני אנחנו חווים קאמבק לא צפוי בעליל של "לשיר", מה שוודאי מגשים פנטזיה ליוניברסל, שלראשונה מזה זמן מה עקפו את דיסני במשהו (לפחות לבינתיים, תנו להם שבוע). לסרט האנימציה הפופולארי הספיק שבוע אחד במקום השלישי כדי להחליט שהוא נהנה במקום השני יותר. זהו סוף השבוע הרביעי שלו והפעם הוא מכניס 19 מיליון דולר ל-238 שכבר צבר קודם לכן. החדשות האף יותר משמחות שלו הוא שבשבוע בלבד קפץ בכ-50 מיליון דולר בהכנסותיו הבינלאומיות, שכרגע עומדות על 402 מיליון דולר סך הכל. גוד פור יו, יוניברסל!

במקום השלישי ישנה עוד עלייה יפה של סרט שהתחיל מהתחתית ושר כל הדרך למעלה עם צמיחה של 72% בהכנסותיו – "לה לה לנד". יקיר המבקרים וטקסי הפרסים (שבניגוד ל"מאחורי המספרים", גם זוכה בהם) הכניס בסוף השבוע השישי (!) להקרנתו 17.5 מיליון דולר מתוך 77 בלבד שהכניס בקופות ארה"ב (אך מתוך 132 מיליון דולר שהרוויח ברחבי העולם מאנשים חובבי מיוזיקלס ותיאוריות קשר קונספירטיביות של ריאן גוסלינג ואמה סטון. נחשו למי מהם אנחנו שייכים). האם נגלה שמדובר במקרה קלאסי של "מים שקטים חודרים עמוק" ובשבוע הבא נראה אותו מטפס קדימה? מסקרן.

וסוף סוף אנחנו מגיעים ל"רוג אחת: מלחמת סיפור הכוכבים", אותה נסיכת דיסני שאפילו לא זכתה לנחיתה רכה וצנחה בדרמטיות מהמקום הראשון אל זה הרביעי עם 17.1 מיליון דולר. סכום לא רע לכל הדעות, בייחוד לאור העובדה שזהו סוף השבוע החמישי של הסרט באקרנים, אבל עצם הידיעה שכבר עשה 502 מיליון דולר בארה"ב והתקדם משמעותית לעבר המיליארד הבינלאומי שלו, עם הון נוכחי של 983.3 מיליון. Hang in there, champ - עוד כניסה אחת כמו זאת, ואתה שם.

אחרון חביב הוא מתמודד חדש ואף אנונימי יחסית, "The Bye Bye Man" – סרט אימה אמריקאי חדש שמשלב בין "יעד סופי", "הצלצול", "הדיבוק" ועוד לא מעט סרטי אימה. אם לאמ;לק – שלושה חברי קולג' חוקרים את סיפורו של ה"איש הביי ביי" (נשמע כמו סיפור ילדים, נכון?) רק כדי לגלות שהם העירו דמות שטנית שנוהגת להופיע בתמונות של אנשים שהעזו לומר את שמה בקול, מכניסה בהם דיבוק ואז גורמת להם למות. בקיצור, לא משהו שלא ראיתם פעם, פעמיים או מיליון בבתי הקולנוע. אבל היי, מסתבר שזה תופס כי בסופ"ש הראשון שלו (יום שישי ה-13, מיינד יו!) הוא הכניס 15.3 מיליון דולר – פי שניים מתקציבו (7.4). מה שנאמר – שלום שלום, ואל תבוא לנו בחלום.

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. מאחורי המספרים

26 מיליון דולר (60)

2. לשיר

19 מיליון דולר (238)

3. לה לה לנד

17.5 מיליון דולר (77)

4. רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים

17.1 מיליון דולר (502)

5. The Bye Bye Man

15.3 מיליון דולר (חדש)