אחרי שבועיים בפסגה, "היפה והחיה" הודח מצמרת טבלת שוברי הקופות האמריקאית לטובת תינוק בחליפה. "בייבי בוס", סרט הילדים החדש של דרימוורקס, חטף את המקום הראשון והכניס 49 מיליון דולר בקופות בסוף השבוע באמריקה. הסרט, שיעלה לאקרנים בישראל ביום חמישי הקרוב, משך הורים וילדים לקולנוע עם סיפור מוזר על ילד שמגלה שאחיו התינוק הוא איש עסקים במשימה חשאית (שמדבר בקולו של אלק בולדווין). "בייבי בוס" הוא הסרט היחיד בטופ-פייב בארה"ב שאיננו מבוסס על מותג קולנועי או טלוויזיוני קיים. הסרט צפוי להרוויח אפילו יותר בשבוע הבא, כשיופץ במדינות רבות נוספות בעולם (כולל בישראל בסופ"ש הקרוב), אך במקביל יעלה בארה"ב המתחרה הישיר שלו על תשומת הלב של המשפחות - "הדרדסים: הכפר האבוד".

במקום השני: "היפה והחיה", שהרוויח בסופ"ש בארה"ב 47.5 מיליון דולר - ירידה של 47 אחוזים מהשבוע שעבר. הרימייק לסרט הקלאסי של דיסני הוא הסרט הרווחי ביותר של 2017 עד כה, עם הכנסות של 876 מיליון דולר ברחבי העולם תוך פחות משלושה שבועות. מחוץ לארצות הברית "בייבי בוס" הרוויח רק 17 מיליון דולר, כיוון שעלה לאקרנים רק בחמש מדינות, כך ש"היפה והחיה" עדיין במקום הראשון בטבלה העולמית, עם הכנסות של 66.5 מיליון מחוץ לארה"ב בסופ"ש האחרון בלבד.

"הרוח במעטפת", שמתמקם במקום השלישי בדירוג האמריקאי, הוא תמונת המראה של "בייבי בוס": האחד הרוויח הרבה יותר מהמצופה, בשני נתלו תקוות רבות שנגוזו. העיבוד האמריקאי לסרט האנימה היפני בכיכובן של סקרלט ג'והנסון, ג'ולייט בינוש ומלא CGI, הרוויח רק 19 מיליון דולר בקופות - הרבה פחות משצפו לו.

הסרט עורר סערה בעקבות הליהוק של שחקנית שאינה ממוצא אסיאתי לתפקיד הרובוטית עם המוח האנושי בסרט המבוסס על יצירה יפנית, אך ייתכן שדווקא חוסר ההיכרות עם המקור היא שהרחיקה את ההמונים מסרט המד"ב העתידני והאפל הזה. הביקורות הממוצעות ומטה בטח לא עזרו (43 אחוז טריות על פי ממוצע הביקורות של Rotten Tomatoes). המבקר שלנו, אגב, העניק לו 3 וחצי כוכבים וכתב שהוא "צובר מומנטום ככל שהוא מתקדם, אבל הוא גם תוקע לעצמו מקלות בגלגלים עם עומס יתר של קטעי אקשן גנריים ומיותרים". הסרט הופץ במקביל ב-52 מדינות והרוויח מחוץ לארצות הברית 40 מיליון דולר, תוצאה שמציבה אותו במקום השני בטבלה הבינלאומית.

סקרלט ג'והנסון ב
מסתמן כישלון. סקרלט ג'והנסון ב"הרוח במעטפת" | צילום: none, יחסי ציבור

במקום הרביעי והחמישי מתמקמים שני רימייקים שהתחילו יפה וכעת הולכים ודועכים. הגרסה המחודשת של "פאוור ריינג'רס" הגיעה בשבוע לשעבר למקום השני ברשימה, אך אחרי ירידה של למעלה מ-60 אחוז בהכנסות היא צנחה שני מקומות והרוויחה 14.5 מיליון דולר בלבד. אחריה מזדנב "קונג: אי הגולגולת" הוותיק יותר, שהרוויח בסוף השבוע 8.8 מיליון דולר אחרי נפילה של 40 אחוזים. הסרט דווקא מצליח לא רע בעולם, ובמיוחד בשוק הסיני, שהכניס לו 124 מיליון דולר עד כה.

לביקורות של mako:

 

שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

 1. "בייבי בוס"
  49 מיליון (חדש)
 2. "היפה והחיה"
  47.5 מיליון (395)
 3. "הרוח במעטפת"
  19 מיליון (חדש)
 4. "פאוור ריינג'רס"
  14.5 מיליון (65)
 5. "קונג - אי הגולגולת"
  8.8 מיליון (147)