אחרי ביקורו של דונלד טראמפ בישראל, נראה שהרוחות קצת נרגעו (או לפחות הופנו כלפי אורן חזן) והגיע הזמן להתמקד בדבר מעצבן לא פחות שהגיע אלינו זה עתה מארצות הברית – "שודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר". הסרט החמישי מהסאגה האינסופית של ג'וני דפ והפיראטים הבלתי נסבלים שלו יוצא לאקרנים וכבר חוטף את המקום הראשון מסאגה מיותרת לא פחות – "הנוסע השמיני". בסוף השבוע הראשון שלו, "שודדי הקאריביים" של דיסני מכניס 62 מיליון דולר בקופות המקומיות, ובתוספת 208 מיליון דולר שהכניס בשאר העולם - הוא כבר מכסה את תקציב העתק שלו – 230 מיליון דולר. בכך הוא הפך למס' 12 ברשימת הפתיחות הבינלאומיות הרווחיות ביותר של כל הזמנים. כל הכספים האלה וכמעט שכחנו שהוא זכה ל-32% טריות באתר "Rotten Tomatoes" ולביקורות כמו זו של פיטר טרוורס מה"רולינג סטון": "האם זה באמת רק הסרט החמישי בפרנצ'ייז הפיראטים? זה מרגיש כמו ה-50". 

אבל בחזרה לחדשות הטובות של דיסני: הצלחתו של "שודדי הקאריביים" הביא את האולפנים לחצות את רף מיליארד הדולר בקופות ארה"ב ב-2017 כבר במאי, בעוד שהלהיט האחר והגדול בהרבה של האולפנים, "היפה והחיה", הפך לסרט השמיני אי פעם שחצה את רף 500 מיליון הדולר בקופות ארצות הברית.

ואם כר אנחנו על גל מנצח - סרט שלישי של דיסני בצירוף החברים ממארוול שמגיע להישג נאה הוא "שומרי הגלקסיה 2", שבסופ"ש הרביעי לצאתו מככב פעם נוספת במקום השני ברשימת שוברי הקופות בזכות 19.8 מיליון דולר. עם 333 מיליון דולר הכנסות בארה"ב עד עכשיו הוא עובר את הסרט הראשון בסדרה ועל הדרך גם הופך לסרט החמישי המכניס ביותר מהיקום הקולנועי של מארוול בכל הזמנים, אחרי "הנוקמים", "הנוקמים: עידן אולטרון", "איירון מן 3", ו"קפטן אמריקה: מלחמת אזרחים".

במקום השלישי מצטרף סוף סוף סרט חדש - "משמר המפרץ", רימייק לסדרת הקאלט מהניינטיז בכיכובם של דה רוק וזאק אפרון. הקומדיה שמדורגת כ-R Rated עשתה 18 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלה בחוץ, מוכיחה שיכול להיות כנראה גרוע יותר מעוד סרט של "שודדי הקאריביים" – עם ציון תואם של 18% טריות בלבד מ"Rotten" וגם ביקורות מזוויעות כמו "הנמיכו את מעט הציפיות שיש לכם – ועדיין תתאכזבו" (סקוט מארקס, "סן דיאגו טיימס") ו"אפילו הריבועים של זאק אפרון לא יסיחו את דעתנו מהעובדה שאנחנו שוחים במים רדודים, רדודים מאוד" (טופייל אחמד, "ניוזוויק").

הירידה הקיצונית של השבוע שייכת ל"הנוסע השמיני: קובננט", שבשבוע שעבר כאמור שלט במקום הראשון ויורד הישר למקום הרביעי עם 10 מיליון דולר. "הכול, הכול" של האחים וורנר סוגר את החמישייה עם 6 מיליון דולר, שמעלים את הכנסותיו הבינלאומיות ל-21 מיליון דולר. מי שאמנם הגיע למקום ה-11 אבל שווה ציון הוא "מהיר ועצבני 8" שחצה אבן דרך נוספת כשהפך לסרט השישי בכל הזמנים שחצה את רף מיליארד הדולר בקופות ברחבי העולם, אחרי "אווטאר", "טיטאניק", "מהיר ועצבני 7", "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" ו"עולם היורה". לא יודעים מה אתכם, לנו זה נראה כמו השגחה עליונה.

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. שודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר

62 מיליון דולר (חדש)

2. שומרי הגלקסיה 2

19.8 מיליון דולר (333)

3. משמר המפרץ 

18 מיליון דולר (22)

4. הנוסע השמיני: קובננט

10 מיליון דולר (57)

5. הכול, הכול

6 מיליון דולר (21)

mako תרבות בפייסבוק