אמונה טפלה רווחת אומרת שהאופן שבו אתה מסיים את השנה החולפת – תהיה זהה לאופן שבו תראה גם השנה הבאה שלך, ואם זה המקרה אצל דיסני – נראה ש-2017 הולכת להיות טובה אליהם במיוחד. את סוף השבוע האחרון של 2016 הם חוגגים עם שני סרטים בחמישייה הפותחת – האחד שולט בפסגה כבר שבוע שלישי ברצף, והשני עושה קאמבק מהסרטים (עליו נספר ממש בעוד כמה רגעים). יתרה מכך, היא זאת שגם עזרה להישג שהפך את 2016 לשנה הכי רווחית בתולדות קופות צפון אמריקה, עם הכנסות של מעל 11.3 מיליארד דולר בזכות 725 סרטים שהוקרנו בה – והתורם העיקרי הוא כמובן "למצוא את דורי", עם 3 מיליארד דולר רק בקופות ארצות הברית.

אז באותה מגמה, זה הזמן לשחק אותה מופתעים ש"רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים" עדיין (!) במקום הראשון של רשימת שוברי הקופות עם 64 מיליון דולר – חלק מזערי מה-439 מיליון שכבר עשה ב-18 הימים שחלפו מאז צאתו. בתוספת להכנסות הבינלאומיות הסרט מגיע ל-790 מיליון דולר, מתקרב גם הוא לסף המיליארד ובכך הופך לסרט ה-13 המכניס ביותר בכל הזמנים בקופות ארה"ב.

יוניברסל לא מדשדשים הרבה מאחור (אבל רק קצת) עם "לשיר", ששומר על המקום שלו בחמישייה ותופס את המקום השני עם 56 מיליון דולר, ועם סך הכנסות של 180 מיליון דולר בארה"ב ו-280 מיליון דולר מרחבי העולם בתום שני סופי שבוע בלבד – נראה שהם בהחלט בדרך הנכונה (לא הדרך הנכונה של דיסני, אבל דרך נכונה בהחלט). עוד דבר מרשים שאפשר לציין לגבי הסרט, בו מדובבים בין היתר מתיו מקונוהיי, ריס וויתרספון וסת מקפרלן, הוא התקציב שלו - 75 מיליון דולר בלבד - הנחשב נמוך ביחס לסרטי אנימציה רבים אחרים, שלרוב חוצים את סף 100 מיליון הדולר.

למרבית ההפתעה, "הנוסעים" הדי מאכזב של ג'ניפר לורנס וכריס פראט, מצליח להישאר בטופ 5 ונשאר במקום השלישי שבוע נוסף. הפעם הוא מכניס 20 מיליון דולר לקופות ארה"ב, ובניגוד לחששות שהעלינו בשבוע שעבר – מצליח לכסות את התקציב שלו (110 מיליון דולר) עם הגעתו לסך הכנסות של 126 בסך הכל. עם פתיחות קרובות גם בדרום קוריאה, גרמניה, ברזיל, סין ויפן – הוא עשוי להצליח אף יותר (ובלהצליח אנחנו מתכוונים ל"להצליח לבאס אינספור צופים ברחבי העולם"). אבל בהצלחה עם זה!

ולהפתעת השבוע, ההוכחה שאף אחד לא שם את "מואנה" בפינה (פינה, מחוץ לחמישייה הפותחת – טומטו, טומאטו): נסיכת דיסני החדשה והאהובה עושה קאמבק מהמקום השישי בו שהתה בסופ"ש הקודם הישר למקום הרביעי עם גידול של 85.4% בהכנסות (!) - 14 מיליון דולר המתווספים ל-402 שהרוויחה עד עתה ברחבי כל העולם. אם זה לא מקנה לכל עובדי דיסני סוף שבוע מפנק בהוואי – אנחנו לא יודעים מה כן.

"למה דווקא הוא?" גורם לנו לשאול בדיוק את אותה השאלה לגבי הימצאותו פעם שנייה ברצף ברשימת שוברי הקופות (בייחוד לאור הביקורות הבינוניות), אבל כיאה לכוכב הראשי שלו, ג'יימס פרנקו, הוא נודניק אמיתי – וסוגר את הרשימה במקום החמישי עם 13 מיליון דולר. מקווים שאתם נהנים, כי ב-2017 אתם הולכים לראות הרבה, הרבה, יותר מג'יימס פרנקו (עם 19! פאקינג! פרויקטים!). שאלוהים יעזור לנו.

 

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים

64 מיליון דולר (439)

2. לשיר

56 מיליון דולר (180)

3. הנוסעים

20 מיליון דולר (66)

4. מואנה

14 מיליון דולר (213)

5. למה דווקא הוא

13 מיליון דולר (37)