אחרי שדשנו נונסטופ במשך כיומיים במילים כמו "פשלה", "מעטפה", "הסרט הטוב ביותר", "בלבול מביך" ו"אוסקר", הגיע הזמן לעשות הפסקה קלה ולדון במשהו אחר. כמו סרטים שיצאו דווקא ב-2017, ויש שיאמרו, מוצלחים לא פחות. גבירותי ורבותיי, הרשו לנו להציג את חמשת הזוכים בפרסי הסרטים הרווחיים ביותר של סוף השבוע האחרון:

אל המקום החמישי מגיע הסרט "חמישים גוונים של אופל", שאחרי שלושה שבועות בלבד על המסכים מכניס לקופות ארה"ב רק 7 מיליון דולר – שמורידים אותו הישר מהמקום השני לזה האחרון. אם בשבוע שעבר חשבנו שהוא ידביק במהרה את הקצב של "מרגלת" ויתפוס את מקומו כסרט ה-R Rated הרווחי ביותר בכל הזמנים, השבוע "חמישים גוונים" מאט מעט אך ממשיך ביציבות, עם פער של 103 מיליון דולר לעומת ה-110 של "מרגלת". כמו שנאמר, בקרוב אצלך.

במקום הרביעי נמצא "החומה הגדולה", שביחס הפוך לשמו – שומר על רמת ציפיות נמוכה, שבגינה אנחנו מופתעים שהוא עדיין נמצא פה בכלל. אבל היי, אנחנו מדברים על ארצות הברית – איפה שבחרו בדונלד טראמפ לנשיאות, כן? אז אנחנו לא נתווכח עם עובדות, שמצביעות כי למרות שלל הביקורות השליליות הוא הכניס בסוף השבוע האחרון 9.1 מיליון דולר. נכון שזה גם מצביע על צניחה של 50% בהכנסות, אבל לפחות יש לו את זה וזה נחמד. יו גו, מאט דיימון!

היחיד שאיכשהו הצליח לטפס השבוע במעלה הטבלה הוא "ג'ון וויק 2", שבשבוע שעבר ישב חסר מעש במקום הרביעי ואחרי סוף השבוע האחרון, עם הכנסות של 9.3 מיליון דולר הוא עולה במקום אחד, אל זה השלישי. כאמור, את הכנסות הסרט הראשון בסאגת הג'ון וויקים הוא חצה כבר לפני שבוע, וכעת הוא כבר עומד על הכנסות בינלאומיות על סך רבע מיליארד דולר. לא רע סך הכל לסיקוול בכיכובו של גיבור סרטי פעולה מזדקן עם כישורי משחק מוגבלים, הא?

אל המקום השני יורד במפתיע "סרט לגו באטמן", שאחרי ששהה בפסגת שוברי הקופות במשך שבועיים, כבר נפרד ממנה לשלום. הפעם הוא מכניס סכום לא מבוטל של 19 מיליון דולר, שמעלים את הכנסותיו הבינלאומיות ל-226 מיליון דולר ובכך אכן מגשימים את נבואותינו מהשבוע שעבר: "לגו באטמן" עבר את "חסידודס" והפך למספר 2 ברשימת הסרטים המצליחים של חברת הפקות האנימציה של וורנר. הוא אולי לא יגיע ל-469 מיליון של "סרט לגו", אבל בהנחה שהחדשות הכי מרגשות ש"באטמן נגד סופרמן" קיבל לאחרונה זה ארבעה פרסים בטקס פרסי הראזי לסרטים הגרועים ביותר – הם בהחלט יכולים להתנחם.

ובמקום הראשון והנחשק, מגיע סרט שזוכה לציון הכמעט מושלם שזה מפחיד – 99% טריות ב"Rotten Tomatoes" – "תברח" (Get Out), סרט אימה קומי חדש שזוכה לביקורות ושבחים מכאן ועד להודעה חדשה, ובהתאם גם עושה 33 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון לצאתו. "תברח", הוא סרט שמספר על בחור אפרו-אמריקני (דניאל קאלוייה מ"מראה שחורה") שמצטרף לחברתו הלבנה (אליסון וויליאמס מ"בנות") כדי להכיר את משפחתה לראשונה, ומגלה שיש להם עניין מוזר עם אנשים שחורים שבאים לבקר באחוזתם. דיוויד אדלשטיין מ"ניו יורק מגזין" טוען שזה "סרט האימה הסאטירי שכולנו חיכינו לו, שילוב כיפי יותר של 'נחש מי בא לסעוד?' ו'נשות סטפורד', וגם יותר מעורר מחשבה מהם". נשמע מוזר? טוב מאוד. נשאיר אתכם עם הטריילר ותחליטו בעצמכם אם לבוא לראות אותו כשיגיע ב-27.3 לישראל:

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. Get Out

33 מיליון דולר (חדש)

2. סרט לגו באטמן

19 מיליון דולר (133)

3. ג'ון וויק 2

9.3 מיליון דולר (74)

4. החומה הגדולה

9.1 מיליון דולר (34)

5. חמישים גוונים של אופל

7 מיליון דולר (103)