2017 היא שנה מלאת הפתעות. שבוע אחד אנחנו בטוחים ש"לוגאן" ירסק את הקופות ויתקבע בטופ לפחות עד ביאת "היפה והחיה" (בשבוע הבא!), ואז מגיע לו ענק אחר – "קונג: אי הגולגולת" – ומוחץ אותו עם שבוע פתיחה מרשים של 61 מיליון דולר. הסכום הזה, אמנם נמוך ב-20 מיליון דולר מכמה שעשה הוולברין בשבוע שעבר, הביא אותו למקום הראשון של שוברי הקופות אחרי סוף שבוע אחד בלבד באקרנים. בכך, אגב, הוא הפך לסרט השלישי שהפתיע השנה ועלה על כל הציפיות של המבקרים, בכך שהכניס הרבה יותר משחשבו, לצד שני חברים אחרים מהחמישייה - "לוגאן" ו"תברח". אבל אליהם נגיע עוד רגע.

"קונג" החדש הביא עוד כ-80 מיליון מרחבי העולם, מה שהעלה את קרנו הבינלאומית ל-142.6 מיליון דולר סך הכל. נשמע די וואו, אנחנו יודעים, אך בהשוואה למפלצת ענק אחרת, "גודזילה", עוד יש לו לאן לשאוף – כשבסוף שבוע הפתיחה שלו אי שם ב-2014 עשה רק בארה"ב 93 מיליון דולר. האם יצליח להשיג אותו? עם ציונים של 79% ו-7.2 (ב"Rotten Tomatoes" ו"IMDb", בהתאמה) – עוד לא ברור לגמרי, אך כשבאופק (היחסית רחוק, 2020) מתגבש לו סרט "גודזילה נגד קונג", נגלה מי יקבור לשני קודם.

"לוגאן" לא נמצא הרחק מאחור, במקום השני עם 37 מיליון דולר – ירידה של 57% מההכנסות בסופ"ש הקודם (85 מיליון), אך עדיין הכנסה שעזרה לו לחצות את רף 150 מיליון הדולר בעשרה ימים בלבד. נכון לעכשיו, הוא במרחק 27.2 מיליון כדי לחצות את "אקס-מן המקור: וולברין" מ-2009 ולהפוך לסרט הוולברין המצליח ביותר בכל הזמנים. אבל עזבו את זה: עם סך הכנסות בינלאומיות של 438 מיליון דולר, "לוגאן" הפך באופן פורמלי לסרט המכניס ביותר של 2017 – משאיר אבק לקודמו בתפקיד "50 גוונים של אופל".

במקום השלישי נמצא סרט האימה הבולט, "תברח", אחרי שהכנסותיו ירדו ב-25% בלבד משבוע שעבר ועשה 21 מיליון דולר בקופות ארה"ב. יותר מדהים מזה שהוא עדיין עומד על 99% טריות ב"רוטן" גם בסוף השבוע השלישי לצאתו, "תברח" הופך בזכות 111 מיליון הדולר שלו לסרט השני הרווחי בכל הזמנים של חברת ההפקות בלומהאוס – שני רק ל"ספליט" של מ. נייט שאמלאן ומותיר מאחוריו ענקיות אימה כמו סאגת "פעילות על טבעית", "הטיהור" למיניהם, "הרוע שבפנים" ועוד. וכבר הזכרנו שתקציב הסרט עמד על 4.5 מיליון דולר בלבד, ושהוא טרם בכלל יצא ברחבי העולם?

לא תאמינו מי במקום הרביעי – זה אברהם אביב אלוש שלנו ו"הבקתה" שלהם, שנשאר עוד שבוע ברשימת שוברי הקופות רק במקום אחד למטה – עם 10 מיליון דולר שמביאים אותו לסך הכנסות בינלאומיות של 32.4 מיליון דולר. אנחנו חושבים שכל עוד הוא כאן – זה הזמן להציע לו תפקיד במארוול, כדי שנוכל ליצור יריבות חברית-מקצועית אמיתית בינו לבין גל גדות. לא רוצים להלחיץ אבל שמענו שצ'נינג טייטום מתמהמה עם "גמביט" – אנחנו בעד שתכה בברזל בעודו חם.

אחרון חביב הוא "סרט לגו באטמן" שגם בסופ"ש החמישי שלו לא מרפה ומכניס 7 מיליון דולר נוספים שהופכים את הכנסותיו הכוללות ל-wait for it – 275.5 מיליון דולר. לסרט מדובב, עם דמויות מלגו, ועלילה של באטמן, כן? וואלה, מפרגנים ומחכים בקוצר רוח ליוזמה של "סרט לגו וונדר וומן".

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. קונג: אי הגולגולת

61 מיליון דולר (חדש)

2. לוגאן

37 מיליון דולר (152)

3. תברח

21 מיליון דולר (111)

4. הבקתה

10 מיליון דולר (32)

5. סרט לגו באטמן

7 מיליון דולר (159)