חשבתם שבשנה הבאה תשבו על המרפסת ותספרו ציפורים נודדות? אם אתם כאן – כנראה שהדבר היחיד שאתם תספרו מהכיסא שלכם זה הכנסות של בלוקבאסטרים, וזה בסדר כי 2017 בפתח וכולנו די במתח – מי יהיה שובר הקופות הראשון של השנה החדשה? אז מסתבר שחוץ מלהחליף חודש ושנה לא עשינו כלום, כי "רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים" עדיין בפסגה ומוכיח ש"אחת" זה לא רק מילה בשם הסרט – אלא גם סטטוס שהוא לא ממש מתכנן להרפות ממנו בזמן הקרוב.

זהו כבר סוף השבוע הרביעי שלו שם, והפעם הוא מכניס 21.97 מיליון דולר ל-477 שכבר צבר עד עתה רק מקופות ארה"ב. בעולם אנחנו מדברים על מרחק פסע מהמיליארד הראשון - כ-914.5 מיליון המציבים אותו במקום החמישי של הסרטים הכי מכניסים של 2016 ברחבי העולם, ישר אחרי "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים", "למצוא את דורי", "זוטרופוליס" ו"ספר הג'ונגל" – כולם של דיסני, אלא מה. יותר מזה, "רוג אחת" כעת נחשב גם לפריקוול הרווחי בכל הזמנים – עוקף את פרקי "מלחמת הכוכבים", "שר הטבעות", וכל סאגות גיבורי העל של די.סי ומארוול.

האם נמצא אותו במקום הראשון גם בשבוע הבא? לא בטוח כלל, עם הפרש של קצת פחות מ-200 אלף דולר מהסרט השני ברשימה - "מאחורי המספרים", שעל אף שזהו כבר סוף השבוע השלישי לצאתו, עושה בכורה בטופ 5 עם 21.8 מיליון דולר. הקפיצה המדהימה מהמקום ה-17 בו כיכב בשבוע שעבר טמונה כנראה בהפצתו ב-2,446 בתי קולנוע נוספים, שהקפיצו גם את אחוזי הכנסתו ב-2,440 אחוזים.

הסרט, שזכה לשתי מועמדויות ב"גלובוס הזהב" ויגיע לישראל ב-2 בפברואר, מספר את סיפורן האמיתי של שלוש נשים אפרו-אמריקניות מבריקות שעבדו בנאס"א והיו המוח מאחורי אחד המבצעים הגדולים בהיסטוריה: שיגור האסטרונאוט ג'ון גלן לחלל. עם ציון של 93% אחוזי טריות מ"Rotten Tomatoes" ומחמאות רבות מהמבקרים, נראה שגם אם לא זכה בפרס המיוחל (ועל אף הבלבול הספק משעשע - ספק מביך של מייקל קיטון) – הוא עדיין שווה את ההמתנה של החודש הקרוב.

אל המקום השלישי חוזר חבר ותיק שיכול להסב גאווה (גם אם יחסית) למתחרתה של דיסני, יוניברסל - "לשיר" - עם 19 מיליון דולר, שמתווספים לכ-357 המיליון שהכניס ברחבי העולם בשלושת השבועות בהם הוא מוקרן. טייטל קצת יותר מבאס שהוא זוכה לו זה המקום ה-4 ברשימת הסרטים רווחים בהסיטוריה שאף פעם לא זכו להגיע למקום הראשון, אחרי "החתונה היוונית שלי" (2002) ושני סרטי "הצ'יפמנאקס" (2007, 2009). טוב נו, אז לפחות יש לכם את זה וזה נחמד, תתנחמו. 

במקום הרביעי יש לנו מתחרה חדש, "מלחמת האופל: מלחמות הדם" – סיקוול נוסף וחדש בכיכובה של קייט בקינסייל (בנוהל) לסרט האימה מ-2012, שבסוף השבוע הראשון שלו מכניס 13 מיליון דולר. זה אולי נשמע מכובד, אך נחשב לפתיחה הנמוכה ביותר ביחס לשאר סרטי "מלחמת האופל", בייחוד לנוכח 21% הטריות המביכים שקיבל ב"Rotten" וה-6.4 העצוב מ"IMDb". מה לעשות, כנראה שטרנד הערפדים ואנשי הזאב נגמר אי שם לפני 4 שנים.

ואחרון חביב, הסרט לו כולנו חיכינו שיגיע לרשימת שוברי הקופות - "לה לה לנד" עושה כניסה מפתיעה אחרי כחמישה סופי שבוע עם 10 מיליון דולר בארצות הברית, מתוך 85.7 מיליון שעשה ברחבי העולם. נשמע נמוך משמעותית ביחס לאחרים, זה נכון, אך צוחק מי שצוחק אחרון – כי אנשיו לקחו אמש גם 7 פסלוני "גלובוס הזהב", ובכך שברו את שיא הזכיות לסרט אחד בטקס היוקרתי. אז כנראה שכסף זה לא הכל, הא?

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים

21.97 מיליון דולר (477)

2. מאחורי המספרים

21.8 מיליון דולר (24)

3. לשיר

19 מיליון דולר (213)

4. מלחמת האופל: מלחמות הדם

13 מיליון דולר (חדש)

5. לה לה לנד

10 מיליון דולר (51)