האם התגעגעתם למ. נייט שאמלאן או שאתן סתם שמחות לראות את ג'יימס מקאבוי על המסך? קשה להחליט, אבל כך או כך - "ספליט" ממשיך לעוד סיבוב מוצלח במיוחד בטבלת שוברי הקופות. זהו כבר סוף השבוע השלישי שהוא שולט במקום הראשון, והפעם עם 14 מיליון דולר (מתוך 98 מיליון שעשה רק בצפון היבשת שלהם ו-142 מיליון ברחבי העולם). בזכות זה, "ספליט" הופך לסרט הראשון מאז "החוש השישי" (שיצא אי שם ב-"1999", כשהיילי ג'ואל אוסמונט עוד היה ת'ינג, זוכרים?) שנמצא בראש הטבלה שלוש פעמים ברציפות, וממש עוד רגע גם יהפוך לסרט החמישי שלו שחצה את 100 מיליון הדולר בקופות המקומיות. האם זה הרשים את המבקרת שלנו? ובכן, לא ממש, שכן נתנה לו ציון של כוכב. אחד. כאן תגלו גם למה.

במקום השני: סרט אימה חדש, שבהמשך לפסקה הקודמת כבר גורם לנו לחשוד שחזרנו לתחילת המילניום ולא שמנו לב - "הצלצול 3". כן, זהו לא בלבול, סמארה חוזרת למסכי הקולנוע שלכם (דרך מסכי הטלוויזיה שלכם, כנהוג) בשנה שבה כבר אין לא קסטות ולא די.וי.די, ואנחנו לא כל כך בטוחים איזה הסדר יש לה עם נטפליקס, אז בספק אם תגיע לרדוף אותנו אישית בבית. אבל עד שתגיע לישראל (בעוד כשבועיים) היא תופסת את האמריקאים ומכניסה 13 מיליון דולר, שילכו כולם הכנסות קודש למסרק עבור הבחורה שמאז 2002 לא פגשה את האמא שתדרוש ממנה להוציא את השיער מהעיניים. המבקרים, לעומת זאת, לא מתרשמים בעליל עם 5.1 ב"IMDb" ו-5% טריות ב"Rotten Tomatoes" שכולל את הביקורת: "אם סרטים מחורבנים היו יכולים להיענש על גרימת עינוי לקהל, אז 'הצלצול 3' היה ראוי לגזר דין מוות" ממבקר "הרולינג סטון". כן, זה אולי מסביר את הפנים החמוצות שלה.

"A Dog's Purpose" יורד השבוע למקום השלישי, צונח ב-41% ל- 10.8 מיליון דולר בסוף השבוע השני שלו, וכל זה בצל הכותרות השליליות שהשיג לגבי התעללות בבעלי חיים, בעקבות סרטון שצף ברשת בו ההפקה נראית כופה על כלב להיכנס לזרם סוער של מים. השבוע חקירה קבעה כי על אף הפרסומים לא התרחשה על הסט התעללות בחיות ושהסרטונים ערוכים בצורה מגמתית, שכן מדובר בכלב שנבחר בעקבות חיבתו העזה למים ואומן במשך שבועות ארוכים על הסצנה המדוברת. אבל כותרות, כדרכן בעולם, כנראה עשויות לחרבן לסרט את העסק באופן משמעותי, והאם זהו אכן המקרה – נגלה בשבוע הבא כשנראה לאיזה מקום הגיע.

"מאחורי המספרים" נשאר שבוע נוסף בטופ 5, והפעם יורד אל המקום הרביעי עם 10.1 מיליון דולר – שמביאים את הכנסותיו בארה"ב ל-119 מיליון דולר, ואת אלו העולמיות ל-122 מיליון דולר. לדברי המבקר שלנו, מדובר בסיפור אמיתי וראוי הערצה שהפך לסרט מנג'ס, אך מבקרים ברחבי העולם העניקו לו 92%, עמם גם כותבת שורות אלה נוטה להסכים. מה שבטוח – אנחנו תמיד ממליצים שתלכו לראות ולהחליט בעצמכם, כי חיים פעם אחת ושאר קלישאות.

ואם כבר מדברים על קלישאות - "לה לה לנד", שוב (!) נמצא במקום החמישי והאחרון של רשימת שוברי הקופות – הישג לא רע בכלל לסרט שזהו כבר סוף השבוע התשיעי שלו באקרנים. הוא עומד איתן עם 7 מיליון דולר שמתווספים ל-268 המיליונים שעשה ברחבי העולם, ומוכיח שממש כמו העלילה שלו – לפעמים חלומות מגשמים (עד שממש כמו סוף העלילה שלו – ספוילר – הם גם נגוזים, אז בחייאת בוא נמשיך הלאה בחיינו).

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. ספליט

14 מיליון דולר (98)

2. הצלצול 3

13 מיליון דולר (חדש)

3. A Dog's Purpose

10.8 מיליון דולר (32)

4. מאחורי המספרים

10.1 מיליון דולר (119)

5. לה לה לנד

7 מיליון דולר (118)