עוד לא בטוחים אם לשלוף את קלף ה"אמרנו לכם!" בשלב כזה מוקדם, אבל אם אתם טום הנקס – נראה שחוויתם כבר שבועות טובים יותר. "התופת", הסרט החדש והשלישי בסאגת "צופן דה וינצ'י" בכיכובו, מציג את אחת הפתיחות המאכזבות ביותר לסרט שתקציב ההפקה שלו נאמד בכ-75 מיליון דולר, ובשבוע הראשון שלו באקרני ארה"ב הכניס רק כחמישית מהסכום.

כן, 15 מיליון דולר הביאו את רוברט לנגדון והצופן שלו הישר למקום השני בטבלת שוברי הקופות עם גובה הכנסות די מביך (לשם ההשוואה, "צופן דה וינצ'י" פתח עם 77 מיליון) - וזאת כנראה לנוכח העובדה שהוקרן אצל האמריקאים רק אחרי שכבר עשה סיבוב ברחבי העולם, והספיק לקבל ביקורות שליליות למדי: 20% טריות מאתר "Rotten Tomatoes", 6.5 מ-"IMDB" ו-2 כוכבים מהמבקרת שלנו, שהגדירה אותו כסרט ש"משחק ים-יבשה עם הגבול בין 'דבילי משעמם' ל'דבילי מצחיק בקול רם'".

אז למי הנקס הפסיד את המקום הראשון? לא תאמינו – אבל סבתא מדיאה וטיילר פרי עושים זאת שוב וגם בשבוע השני ברצף ממשיכים לשלוט בראש הטבלה עם "בו! מדיאה וליל כל הקדושים". מסתמן שפרי צריך להודות ל"התופת" על היותו, ובכן, דיי גרוע, שכן בכך אפשר לסרט ההאלווין שלו לצלוח שוב את המקום הראשון עם 16 מיליון דולר בלבד, המשך מצוין לפתיחה שלו, עם 28 המיליון משבוע שעבר. אבל עצה מאיתנו? תהנה כל עוד אתה יכול, מאחר ובסוף השבוע הקרוב יצטרף למרוץ "דוקטור סטריינג'" החדש של מארוול ועל פי 86 מיליון הדולר שהכניס השבוע לקופות ברחבי העולם – הולך להיות לנו מקום ראשון חדש (שלשם שינוי גם יגיע לישראל!).

אין תמונה
מייקל מור טו דה רסקיו!

את המקום השלישי תפס טום קרוז ו"ג'ק ריצ'ר: אין דרך חזרה", שהכנסותיו צנחו ביותר ממחצית ל-9 מיליון דולר לאחר כשבועיים בלבד בבתי הקולנוע, ולפי הביקורות הבינוניות מינוס שקיבל מאז יצא – כנראה שגם על זה הוא צריך להודות.

מי שבדומה לפרי הצליח לשמור על מיקומו הרביעי משבוע שעבר הוא "רואה החשבון" של בן אפלק ואנה קנדריק, שלמרות היותו בשבוע השלישי לצאתו ממשיך לזכות באהבה הקהל, שמכניס לו 8 מיליון דולר, ובמקום החמישי והאחרון – "Ouija: Origin of Evil" – סרט האימה החדש שבשבוע השני לצאתו הכניס 7 מיליון דולר. מי ידע? מסתבר שלפעמים משתלם להתעסק עם לוחות סיאנס.

 

 

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. בו! מדיאה וליל כל הקדושים

16 מיליון דולר (52)

2. התופת

15 מיליון דולר (חדש)

3. ג'ק ריצ'ר: אין דרך חזרה

9 מיליון דולר (39)

4. רואה החשבון

8 מיליון דולר (61)

5. Ouija: Origin of Evil

7 מיליון דולר (24)