חיכינו, ציפינו, אפילו צפינו את זה מגיע ועכשיו זה בא: "לוגאן" פה והוא כאן בשביל לשלוט לכם בטבלת שוברי הקופות. נכון שזה היה דיי אובייס, בכל זאת – הסרט האחרון של יו ג'קמן בתפקידו האייקוני (לפרקים) של וולברין לבית אקס-מן, ועוד כזה שמדורג R... מי לא ילך לראות? אז כנראה שמעט מאוד, כי כבר בסוף השבוע הראשון שלו הוא מכניס סכום מרשים של 85 מיליון דולר. אז נכון ש"דדפול" הכניס 132 רק עם יציאתו, אבל כמו שמבינים מעלילת הסרט – לוגאן כבר לא בחור צעיר והוא פה בעיקר בשביל לסגור פינות. מה שכן – הוא הפך לפתיחה הכי רווחית של 2017, סרט ה-R Rated שהוקרן בהכי הרבה בתי קולנוע אי פעם (4,071), וניצח על הדרך את שני קודמיו בטייטל הפתיחה המכניסה ביותר מבין סרטי טרילוגיית "וולברין".

במקום השני נמצא השליט של השבוע שעבר – סרט האימה המדובר "תברח" שמכניס 26 מיליון דולר לקופות, ירידה של 22% בלבד מהכנסותיו בסוף השבוע הראשון לצאתו. כנראה שלא סתם הוא מצליח לשמר ציון כמעט מושלם של 99% טריות ב"Rotten Tomatoes". בקרוב אצלנו.

ועומת לוגאן, הנה הפתעה שלא ממש ציפינו לה: "הבקתה" – כן כן, הסרט הדתי ההוא בו אביב אלוש מגלם את ישו(!) לצד אוקטביה ספנסר – מגיע למקום השלישי של שוברי הקופות בארה"ב. אלוש והנוצרים שלו הכניסו 16 מיליון דולר, שלקחו אותו הישר למקום ה-7 בטבלת הפתיחות הרווחיות ביותר של סרטים מהז'אנר הדתי-נוצרי. היינו אומרים שהוא קרוב מאוד לעבור את סרטי "נרניה" שחולשים על הרשימה הזאת (מי ידע?) אבל יש ביניהם פער קטנטן של בערך 100 מיליון דולר. החדשות הטובות הן שעל אף ש"Rotten" העניק לו 16% טריות בלבד – הסרט קיבל ציון "A" מאתר "CinemaScore" ו-7 מ"IMDb". לעניות דעתנו? זה נטו בזכות אלוש, ולראייה ההגדרה שנתנה לו מבקרת הקולנוע של "פורבס" הבינלאומי, שטענה ש"אברהם אביב אלוש הוא הישו המזרח-תיכוני האותנטי ביותר שראתה על המסך".

"סרט לגו באטמן" נשאר שבוע נוסף בטבלה, אך יורד שני מקומות לזה הרביעי, עם 11 מיליון דולר, המעלים את הכנסותיו הבינלאומיות ל-256.8 מיליון דולר. בכך הוא הופך למקום ה-8 ברשימת הצעצועים שעברו אדפטציה לסרט – מרחק פסע מ"טרולים" שעומד על 153. לא רע בכלל.

במקום האחרון מגיע חבר חדש, "לפני שאפול" – סרט נעורים דרמטי שמכניס 4.9 מיליון דולר בסופ"ש הראשון שלו. הסרט עוסק בסמנתה, בחורה צעירה שלמראית עין יש לה את החיים המושלמים – חבר הורס, חברים טובים ופנים יפות. ואז יום אחד, היא מתה. או לפחות ככה היא חשבה, עד שהתעוררה שוב לאותו היום, נאלצה לחיות אותו מחדש ומתה שוב. כך זה חוזר על עצמו עד שהיא מבינה שעליה לפתור תעלומה כלשהי סביב מותה. בהתאם לעלילה הבינונית הוא גם זוכה לציונים די בינוניים (6.6 מ"IMDb" ו-68% מ"Rotten"), כך שנוכל רק לאחל לו שיזכה לסיבוב נוסף של חסד לפני ש -כיאה לשמו – ייפול (סורי, זאת הייתה הרמה להנחתה).

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. לוגאן

85 מיליון דולר (חדש)

2. תברח

26 מיליון דולר (75)

3. הבקתה

16 מיליון דולר (חדש)

4. סרט לגו באטמן

11 מיליון דולר (148)

5. לפני שאפול

4.9 מיליון דולר (חדש)