כנראה שציון יום השנה למותו של וולט דיסני לא יכול היה להיות סמלי יותר, שכן כאילו במיוחד לכבוד השנה ה-50 – החברה חוגגת גם הישג חדש, עם שבירת השיא של חברת יוניברסל מ-2015 – בו הציבה רף הכנסות של כ-2.45 מיליארד דולר בשנה בקופות ארה"ב. הצלחתה של "מואנה", ששומרת על המקום הראשון זה שבוע שני ברצף עם 28 מיליון דולר, הביאה יחד עם הצלחתו של "דוקטור סטריינג'" את אולפני וולט דיסני לשיא חדש של 2.49 מיליארד דולר בשנה – וזה עוד לפני הקרנתו של "רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים" בהמשך החודש.

נסיכת דיסני החדשה, שסרטה החדש ייצא בבכורה בארץ ממש בעוד מספר ימים (8.12), אמנם הכניסה השבוע כמחצית פחות מסוף השבוע הראשון לצאתה, אך ממש כשם שהיא אינה זקוקה לנסיך שיציל אותה בסרט, כך היא גם דואגת לעצמה עם 180 מיליון דולר בכיס מקופות ברחבי העולם וציון יציב של 97% טריות באתר "Rotten Tomatoes". יו גו גירל!

גם במקום השני אנחנו חוזרים לחברים מוכרים: "חיות הפלא והיכן למצוא אותן" הכניס כ-18 מיליון דולר, שמשרבבים אותו הישר לעשירייה הפותחת של הסרטים הכי רווחיים בארה"ב במהלך שנת 2016 עם 183 מיליון דולר, וגם לעשירייה הבינלאומית עם 607 מיליון דולר. בקיצור, מה אפשר להגיד? אתם אוהבים את אדי רדמיין. אתה באמת אוהבים את אדי רדמיין. ניצחתם.

אל המקום השלישי מגיע "המפגש", ששומר בהצלחה כבר במשך ארבעה שבועות על הימצאותו בחמישייה הפותחת ואף קפץ בשני מקומות למעלה מאז השבוע שעבר, עם 7.3 מיליון דולר. מי שלא זז מהמקום הרביעי הוא "בעלי ברית" של בראד פיט ומריון קוטיאר שהתחרה לרגע עם "המפגש" אבל נפל עם 7 מיליון הדולר בסוף השבוע השני לצאתו (מתוך 28 שכבר צבר) – לא מפתיע במיוחד, לנוכח הביקורות הבינוניות שקיבל מאיתנו עם שני כוכבים וחצי, מאתר "Rotten Tomatoes" עם 60% טריות ומאתר "IMDB" שעוד איכשהו פרגן לו עם ציון 7.2. אבל היי, אם יצא לפחות משהו טוב אחד ממנו זה "חידון בראד פיט" הענק שלנו – אז תתפנקו.

ואחרון חביב במקום החמישי הוא, כמה צפוי, "דוקטור סטריינג'" שבאורח פלא סוגר כבר סופ"ש חמישי (!) ברשימה, והפעם עם 6 מיליון דולר שמעלים את הכנסותיו ל-215, ומגיע למקום התשיעי ברשימת הסרטים הכי רווחיים של העולם הקולנועי של מארוול.

אבל עזבו אתכם מהאובייס, מי שהפתיעה אותנו השבוע במקום ה-20 היא לא אחרת מנטלי פורטמן שלנו, שמככבת בימים אלה בסרט שנושא על כתפיו די הרבה באזז אוסקר, "ג'קי". אבל אין עוד טעם להילחץ כי בסך הכל מדובר על הכנסות משלושה תיאטראות בלבד בניו יורק ולוס אנג'לס, שזכו להקרנה מצומצמת. אז האם עשויה להיות לנו נסיכה חדשה בטופ בשבוע הבא? כנראה שנאלץ לחכות ולגלות.

 

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. מואנה

28 מיליון דולר (119)

2. חיות הפלא והיכן למצוא אותן

18 מיליון דולר (183)

3. המפגש

7.3 מיליון דולר (73)

4. בעלי ברית

7 מיליון דולר (28)

5. דוקטור סטריינג'

6 מיליון דולר (215)