הפסקה קצרה בגין חגים ומועדים, וכבר יש טוען חדש לכתר? נכון מאוד, וקשה גם לומר שהופתענו. שבועיים בדיוק אחרי ש"בייבי בוס" החל לשלוט בראש הטבלה, חזר הצוות של דומיניק טורטו כדי לנצח בקרב על שובר הקופות של השבוע והזכירו שהתינוק אולי פופולרי, אבל מכונית צעצוע לא תיקח אותו רחוק. אבל לא רק ש"מהיר ועצבני 8" רק יצא לאקרנים וכבר חטף את המקום הראשון עם הכנסות בגובה 98 מיליון דולר רק בארה"ב, הוא גם הפך בזכות 532 מיליון דולר בהכנסות בינלאומיות לסרט עם הפתיחה הבינלאומית הרווחית ביותר בכל (!) הזמנים (!). כן, יותר מ"מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" עם 529 מיליון דולר ו"עולם היורה" עם 525. את האחרון הוא גם חצה בגזרת הפתיחות הזרות הגבוהות ביותר עם 433 מיליון דולר, כך שלא פלא שכבר שריין את 2019 ו-2021 לשני סרטים נוספים בסדרה.

בינתיים במקום השני מתאושש מהתאונה "בייבי בוס", שבשבוע השני לצאתו הכנסותיו ירדו ב-39% בלבד ל-16 מיליון דולר – המעלים את ההכנסות הכוללות ל-116 מיליון דולר. לא רע בשביל פעוט מצויר עם ציונים בינוניים של 52% טריות ב"Rotten Tomatoes", 6.5 ב"IMDB" ו-3.5 כוכבים מהמבקרת שלנו.

אל המקום השלישי ירד "היפה והחיה", הצלחת הענק של דיסני לעונה הזאת, שאמנם בגזרת האמריקאים הכניס "רק" 13 מיליון דולר בשבוע החמישי שלו, אבל בזו העולמית הוסיף עוד 22 מיליון דולר – מה שהעלה את ההכנסות הכלל עולמיות ל-1.043 מיליארד דולר, ובכך הקפיץ אותו למקום ה-22 בדירוג הסרטים הרווחיים ביותר בעולם אי פעם. עוד הישג מרשים לא פחות, ואולי אפילו יותר, זה שהפך לסרט הלייב-אקשן הכי רווחי של כל הזמנים בז'אנר הפנטזיה – אחריו מגיעים "הארי פוטר ואוצרות המוות חלק 2" ו"שר הטבעות: שיבת המלך".

"דרדסים: הכפר האבוד" יורד למקום הרביעי עם 6.7 מיליון דולר כשהוא צונח בכמעט 50% הכנסות בשבוע השני בלבד. פחות מעודד, אבל עם 38% טריות ב"רוטן" וביקורות כמו "סרט הילדים המודרני שלא מציע כלום למי שחצה את גיל 5" (דיוויד ארליך, "IndieWire") או "רוב האנשים יעדיפו לדבוק ב'טלטאביז'" (פאט פאדווה, "וושינגטון פוסט") יבהירו שגם על זה כדאי לו להודות.

ובמקום האחרון אך החביב לא פחות יש לנו את "פורשים בסטייל", סרט הקשישים החמוד בכיכובם של מייקל קיין, מאט דילון, מורגן פרימן ואלן ארקין שנותר גם בשבוע השני לצאתו בחמישייה הפותחת. הוא עושה את זה בזכות 6.2 מיליון דולר נוספים שמקפיצים את הכנסותיו הכוללות ל-35 מיליון דולר, ואם זה לא נקרא לפרוש בסטייל, אנחנו לא יודעים מה כן.

שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. "מהיר ועצבני 8" 
98 מיליון (חדש)

2. "בייבי בוס" 
16 מיליון (116)

3. "היפה והחיה"
13 מיליון (454)

4. "דרדסים: הכפר האבוד"
6.7 מיליון (24)

5. "פורשים בסטייל"
6.2 מיליון (23)