הו הו הו וחג מולד שמח במיוחד לדיסני, שעל אף התנדפותה הפתאומית של "מואנה" מהמקום השני היישר למקום השביעי (ומחוץ לחמישייה הפותחת), עדיין שולטת בפסגה עם "רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים". זהו סוף השבוע השני בלבד של הסרט המצליח, והפעם הוא מכניס לקופות עוד 96 מיליון דולר – שמסכמים את הכנסותיו עד כה ב-555 מיליון דולר, והופכים אותו לסרט "מלחמת הכוכבים" הרביעי הרווחי של כל הזמנים. חמסה אינדיד.

מי שתפסה את מקומה של "מואנה" כאנימציה החדשה והלוהטת בשכונה היא "לשיר" – סרטם החדש של יוניברסל וחברת ההפקות Illumination, שמביא את תחרויות השירה הפופולריות לעולם החיות המתוקות – עם דיבובים של סקרלט ג'והנסן, מתיו מקונוהיי, ריס וויתרספון וסת מקפרלן. "לשיר", שבינתיים מקבל ביקורות די חיוביות (3.5 מצידנו, 7.3 מצד IMDb ו-72% טריות מ"Rotten Tomatoes") עושה 56 מיליון בסוף השבוע הראשון שלו באקרנים – כמחצית ממה שעשה "החיים הסודיים של חיות המחמד" (104.4) הפחות מוצלח מאותו הסטודיו.

"הנוסעים" של ג'ניפר לורנס וכריס פראט טס הישר למקום השלישי (ומנפנף משם בקלות את "מסיבת השנה") עם 23 מיליון דולר שמביאים אותו להכנסות בינלאומיות של כ-30 מיליון דולר. כדי לכסות את תקציב הסרט, שעומד על 110 מיליון דולר, יש לו לעשות לא מעט ומסתבר שזה גם לא הולך להיות לו קל, עם 32% אחוזי הטריות שהעניק לו "Rotten Tomatoes" ("מי יודע למה מר פראט וגברת לורנס נרתמו להפקה הזאת, אבל שניהם מקצוענים ומנסים לעשות מה שאפשר עם החומר העלוב", ג'ו מורגנסטרן, וול סטריט ג'ורנל").

במקום הרביעי נמצא "למה דווקא הוא?" החדש של ג'יימס פרנקו ובריאן קרנסטון עם 16 מיליון דולר. יחסית לסרט שמדורג כסרט "R", מדובר בהכנסות רגילות לגמרי ("מייק ודייב מחפשים דייט", למשל, עשה 16.6), אך נראה שבמקרה שלו הוא גם צריך לומר תודה – עם 6.5 מ-IMDb ו-41% מ"Rotten", שטוען שגם הטריילר המסקרן והקאסט המרשים לא עוזרים לו לפצח את נוסחת האבא-נגד-הארוס המתישה.

ואחרון חביב (אבל קשוח! כי הוא סרט פעולה!) הוא "אמונת המתנקש" עם מייקל פסבנדר ומריון קוטיאר, שינסה לעשות את מה שהאחרונה עשתה לא מזמן עם בראד פיט ב"בעלי ברית" – רק בטוב. נכון לעכשיו, נראה שזה לא ממש הולך לו ועל אף היותו מבוסס על סדרת משחקי מחשב סופר פופולרית בעלת אותו שם (Assassin's Creed) - מסתמן שיהיה לו קשה לכסות את התקציב הענק - 125 מיליון דולר, מיינד יו - כשהוא פותח את הסופ"ש הראשון עם 15 מיליון דולר בלבד. לא רוצים להלחיץ, אבל זה פחות מתשיעית, כן? אבל מי יודע, אולי דווקא נס חנוכה יצליח להקפיץ אותו משמעותית ולגרום לשאר הצופים שלא להבחין בציון ה-19% המביך שקיבל מ"Rotten". נקדיש לך את הנר הרביעי, הא?

 

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים

96 מיליון דולר (318)

2. לשיר

56 מיליון דולר (76 - מיום יציאתו, 21.12, כולל)

3. הנוסעים

23 מיליון דולר (30 - מיום יציאתו, 21.12, כולל)

4. למה דווקא הוא

16 מיליון דולר (חדש)

5. אמונת המתנקש

15 מיליון דולר (22 - מיום יציאתו, 21.12, כולל)