האם סוף השבוע האחרון היווה גיים צ'יינג'ר רציני בתחרות שקוראים לה "שוברי הקופות של 2017"? כל כך הרבה שינויים, כל כך הרבה שחקנים חדשים בזירה, "לה לה לנד" כבר לא בחמישייה הפותחת ואפילו "ספליט" הודח מהצמרת – שאנחנו לא יודעים איך להכיל את עצמנו מרוב התרגשות. אז נתחיל מההתחלה ומהפרט הכי מעניין: "חמישים גוונים של אופל" לא במקום הראשון. כן, זה מוזר, אנחנו יודעים – אבל מסתבר שגם לצופים הצפון אמריקאים יש מינימום סטנדרטים. אז מי עקף אותו בסיבוב? לא תאמינו.

מי שגבר על הסרט הסמי-אירוטי סמי-פארודי-בעל-כורחו הוא לא אחר מ"סרט לגו באטמן" שרק יצא וכבר הגיח לטופ של הטבלה. הסרט, עליו אמונים כמובן יוצרי "סרט לגו", הכניס בסוף השבוע הראשון שלו 55 מיליון דולר (!) – יותר מרוב סרטי באטמן שיצאו בעבר, מה שמוכיח שסרטי באטמן יכלו להיות הרבה יותר מוצלחים, לו רק היה דבקים בחלקיק משחק ילדים מפסלטיק ולא בבן אפלק. מה שבטוח, עם 91% טריות מצד "Rotten Tomatoes" (ו-7.9 מצד "IMDb" הפארטי פופרים) וכ-92 מיליון דולר מהכנסות בינלאומיות – אפשר להניח שנשמע עליו עוד לא מעט ובעיקר לחכות שינחת גם אצלנו בתחילת אפריל.

וכי בכל זאת סקס מוכר ואנחנו צועדים לקראת הוולנטיינ'ס - "חמישים גוונים של אופל" מגיע הישר למקום השני והלא רע בכלל, עם 46 מיליון דולר מנצנצים. זה אמנם נשמע סביר, אבל עדיין נמוך ב-40 מיליון דולר מהסרט הראשון בסאגה שיצא אי שם ב-2015 ועשה 85 מיליון. ברחבי העולם הלך לו הרבה יותר טוב, כשעשה 100 מיליון דולר ובכך הפך לפתיחה הרביעית בגודלה של סרט המדורג כ-R Rated, אחרי "חמישים גוונים של אפור", "דדפול" ו"מטריקס רבולושנס". לולא היינו קוראים את שלל הביקורות המרושעות שנכתבו על הסרט שנחשב לאחד מהשנואים ביותר על המבקרים, עוד היינו חושבים שהוא בדרך למעלה, אבל כמו שאנסטסיה סטיל מוכיחה – לפעמים חלומות יכולים להתגשם, ולפעמים הם יכולים לצבוט אותך בישבן ולהעיר אותך בחזרה למציאות העגומה.

ואם כבר הזכרנו את "מטריקס" (ראיתם מה עשינו פה?), אנחנו שמחים לברך עוד חבר חדש לרשימה, "ג'ון וויק 2" שנוחת במקום השלישי עם 30 מיליון דולר – שהכפיל (!) את הכנסותיו של "ג'ון וויק" הראשון בסוף השבוע הפותח שלו. הסרט החדש של קיאנו ריבס מצליח להפתיע עם ביקורות די מדהימות יש לומר (מפתיע בעיקר כי כותבת השורות הללו הייתה ספקנית לגבי סרטי המשך של כוכבי אקשן בני 50 פלוס), וזוכה ל-90% טריות מ"Rotten", כמו גם 8.6 מרשימים מ-"IMDb". ממש השבוע הוא יגיע גם אלינו ועד אז הנה הטריילר האחרון שיצא במהלך הסופרבול ועוקץ בקטנטוש את החבר מהמקום השני:

"ספליט" של מ. נייט שאמלאן הוא רשמית הנפל של השבוע, עם צניחה מהמקום הראשון והקסום הישר לזה הרביעי, עם 9 מיליון דולר בקופות. אך החדשות הטובות הן שבזכות 112 מיליון הדולר שעשה מאז יציאתו הוא עתיד לעקוף את "הכפר" (סרטו של שאמלאן מ-2004), ובכך גם להפוך לסרט הרביעי הכי מכניס של המפיק ההודי בארה"ב.

אחרון חביב הוא "מאחורי המספרים", שלקח סוף סוף (לצערו ולשמחתנו) את המקום החמישי מ"לה לה לנד" עם 8 מיליון דולר בסוף השבוע השמיני (!) לצאתו. אל תבינו לא נכון, אגב, שניהם סרטים מקסימים, אבל גם לנו יש גבול לכמות הפעמים שאפשר לחזור על שני הסרטים האלה ועוד בתקופת הטקסים (ועוד לפני שבכלל שודר האוסקר). אבל אנחנו מפרגנים, כי באמת מגיע להם. יותר מזה, כשההכנסות המקומיות בארה"ב הגיעו השבוע ל-131 מיליון דולר – הוא נחשב רשמית לסרט המכניס ביותר שמועמד לסרט הטוב ביותר באוסקר המתקרב. ובנימה שמחה זאת, נשאיר אתכם עם התמונה של הטריו הקסום מהסרט – ג'אנל מונה, טראג'י פי הנסן ואוקטביה ספנסר שהגיעו ל"גראמי" ועשו לנו וייבים של דסטיניז צ'יילד 0.1 (או 0.3, טרם החלטנו). ועל זה נאמר: YAS QUEENS!

This never gets old with my sisters.  I love them so much @therealoctaviaspencer @janellemonae congrats to us!!! #thighshightothesky thooooooooo!!! ������������

A photo posted by taraji p henson (@tarajiphenson) on

 

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. סרט לגו באטמן

55 מיליון דולר (חדש)

2. חמישים גוונים של אופל

46 מיליון דולר (חדש)

3. ג'ון וויק 2

30 מיליון דולר (חדש)

4. ספליט

9 מיליון דולר (112)

5. מאחורי המספרים

8 מיליון דולר (131)