בשנה שעברה, הרשת סערה בעקבות הופעת האורח שאיש לא ציפה לה בעונה השמינית של "משחקי הכס": כוס חד פעמית לשתייה חמה, שהושארה בטעות ליד השחקנית אמיליה קלארק והופיעה בטעות בסצנת משתה בסדרה. HBO ששידרה את הסדרה התנצלה והעלימה את הכוס מהגרסאות החדשות של הפרק. והנה, למרות המהומה התקשורתית - שככל הנראה התגברה בגלל התגובות הצוננות למדי לעונת הסיום ל הסדרה המצליחה - וכאילו לא למדנו דבר, וכוסות סוררות ממשיכות לצוץ בסדרות ובסרטים תקופתיים.

הפעם זה קרה לסרט "נשים קטנות" בבימויה של גרטה גרוויג. "נשים קטנות" עלה למסכי הקולנוע בחודש דצמבר (לישראל הגיע בינואר, כדי לקרב את הקרנותיו לטקס האוסקר האחרון), והציג עיבוד חופשי במבנהו אך נאמן בתוכנו לספרה האהוב של לואיזה מיי אלקוט. זאת אומרת, הוא מתרחש במאה ה-19 ועוקב אחרי ארבע האחיות לבית משפחת מארץ', שאביהן נשלח להילחם במלחמת האזרחים. הסרט הקורן בהצלחה יחסית בבתי הקולנוע, גרסאות לא רשמיות שלו הודלפו לקראת טקס האוסקר, והגרסה הביתית הרשמית שלו עלתה בסוף החודש שעבר. זה מה שמסביר, כנראה, את איתור הטעות שבו, כי לצופים הביתיים יש קצת יותר זמן כרגע לחזור אל סצנות מפתח בסרט ולבחון אותן לעומק.

באחת הסצנות, משוחחת איימי מארץ' (פלורנס פיו, שהיתה מועמדת לאוסקר על תפקידה בסרט) עם לורי (טימותי שאלאמה), ידיד הנפש של בנות המשפחה, שיגדל בהמשך גם להיות אהובה ובן זוגה. סליחה על הספוילר, אבל זה ספר בן יותר מ-150 ותקופת הספוילרים שלו הסתיימה. עם עוצרים ברגע הנכון, ניתן לראות בסצנה שני מיכלי מים מודרניים: בקבוק מתכת רב פעמי בצבע שחור ממש ליד שאלאמה, ובקבוק פלסטיק שקוף ברקע. הגולשת שפרסמה את הפריימים החשודים בטוויטר צירפה אליהם את הכיתוב "אני לא יכולה", וזכתה מאז הפרסום ליותר מ-144,000 סימוני "אהבתי".

תמונות שצולמי מאחורי הקלעים במהלך הפקת הסרט הציגו מספר שחקנים אוחזים בבקבוקי פלסטיק, מה שגרם לצייצנית נוספת לפרסם תמונה של סירשה רונאן (ששיחקה בסרט את ג'ו מארץ') ולכתוב "מצאתי את העבריינית מאסון בקבוק המים" -

ציוץ פופולרי נוסף טוען שזו בכלל מחווה מכוונת מצדה של גרוויג, שרצתה לשתול בסרט רמזים לכך שעלילת "נשים קטנות" והמסרים שבו הם על זמניים. "היא שתלה פה ושם רמזים קטנים לחברה המודרנית", נכתב בַציוץ, שזכה מאז פרסומו ליותר מ-7,700 סימוני "אהבתי". "הסיפור יכול להיות בן 200 או מזמננו. זו הפתעה מעולה לצופים". פרשנות אופטימית מאוד, ובכל זאת אנחנו חוששים שמישהו מצוות ההפקה של "נשים קטנות" קיבל לאחרונה שיחת זום זועמת.