American Assassin

שם עברי אפשרי: "להתנשק ולהתנקש"

מה זה הדבר הזה: עלילה קצת דרמטית אבל נשמע שזה שווה את זה – מיץ' ראפ, מגויס למחלקת המבצעים הסודיים של ה-CIA, שבור והרוס בעקבות רצח בת זוגו במתקפת טרור. מפה לשם, הוא מצוות לחייל הוותיק יוצא המלחמה הקרה, סטן הארלי, שמתעל את הכעס והמוטיבציה של ראפ ומכשיר אותו לסכל פעולות טרור ולחסל את האנשים העומדים מאחוריהן. יחד השניים חוקרים גל תקיפות כביכול רנדומלי של מטרות צבאיות ואזרחיות וחושפים דפוס אלימות שמוביל אותם למשימה משותפת לצד סוכן טורקי, במטרה לעצור את הפעילות המבצעית שעשויה לגרום למלחמת עולם שלישית במזרח התיכון.

למה כן: כי אתם זוכים לראות את מייקל קיטון בעצם מכשיר את הדור הבא של הבאטמנים. נו מה, בחור צעיר שמאבד את הדבר היקר לו בתבל בתקרית אלימה, ועתיד לעבור הכשרה כדי שיוכל לקחת את הצדק לידיים שלו? אפשר את זה ביותר שקוף?

למה לא: כי הטריילר חמוד והכל, אבל אתם לא מצפים שנאמין שלאבד קרוב במתקפת טרור אומר שתצליח לחסל במו ידיך חוליית מחבלים שלמה, נכון? אתם פונים כאן לישראלים, בואו.

מאיפה הוא מוכר לי: אם טרם חציתם את גיל 20 אתם כנראה תזהו את דילן או'בריאן (מיץ') מ"הרץ במבוך", אם אתם אובססיביים לסדרות קאלט אמריקאיות אתם כנראה מזהים את טיילור קיטש מ"אורות ליל שישי" ואם אתם מחוברים למציאות אתם מזהים את מייקל קיטון כי הוא אחד השחקנים הוותיקים בתעשייה (לאחרונה כיכב גם ב"המייסד").חוץ מהם תמצאו גם את סקוט אדקינס ("בלתי נשכחים 2"), סנאא לתן ("האשליה 2") ודיוויד סושה ("פוארו").

תאריך יציאה: בשלהי ספטמבר, בארה"ב.

 

Wakefield

שם עברי אפשרי: "שכחו אותי, בבית"

מה זה הדבר הזה: ואם כבר אנחנו מדברים על באטמן, הנה עוד סיפור על גבר שמחליט להיפרד מסיבה לא ברורה מג'ניפר גארנר, אבל בניגוד לדוש אפלק, נראה שעל דמותו של בריאן קרנסטון עובר משהו קצת יותר רציני, כי הדמות אותה הוא מגלם, האוורד וויקפילד, מחליטה לזרוק את כל מה שיש לה לפח. כן, ווייקפילד מסרב להמשיך להתמודד עם חייו בעקבות משבר אמצע חיים שכזה, אז הוא יום אחד עוזב את אשתו והילדים ומתחיל לרגל אחריהם מהצד. כלומר, ליטרלי – מעליית גג כלשהי שמשקיפה על ביתו מהצד, מתוך אמונה שההיעלמות שלו לא תשפיע עליהם במיוחד. מה שהוא פחות ציפה לראות זה אותם ממשיכים בחייכם, מה שקורה די מהר.

למה כן: קשה לטעות יותר מדי עם בריאן קרנסטון בתפקיד הראשי והמסקרן, ובייחוד בכזה שבו הוא מגלם איש משפחה מושלמת, שמאבד את זה לגמרי ונשבר לנגד עינינו.

למה לא: צפיתם ב"למה דווקא הוא?"?

מאיפה הוא מוכר לי: בריאן קרנסטון הוא אחד האנשים האהובים על המסך, בעיקר בזכות תפקידו ב"שוברי שורות". ג'ניפר גארנר עושה קאמבק למסך עם תפקיד רציני (לא, ההוא מ"מר תשע נשמות" לא נחשב. להיות אשתו של בן אפלק אולי דווקא כן). עוד מככבים: בוורלי דיאנג'לו ("אמריקה X"), ג'ייסון אומארה ("טרה נובה") ואיאן אנתוני דייל ("הוואי חמש-אפס").

תאריך יציאה: 19 במאי, בארה"ב.

 

The Little Hours

שם עברי אפשרי: "שעות קטנות, נשים קטנות יותר"

מה זה הדבר הזה: אם הוא משוגע כמו הטריילר שלו – אחד הסרטים היותר רנדומליים ומצחיקים שנעשו לאחרונה, שתסריטו מבוסס על המעשייה הראשונה מהיום השלישי של "דקאמרון" – אוסף נובלות מאת ג'ובני בוצ'אצ'יו שנכתב במאה ה-14. הסרט מתרחש בימי-הביניים, ובמרכזו עומדות אלסנדרה, פרננדה וג'ינוורה – שלוש נזירות איטלקיות שהן גם אחיות עם פה מטונף (וראש אפילו יותר מטונף), שרגילות בעיקר לרדות באיכרים ושאר עוברי אורח. כל זאת עד שיום אחד מגיע למקום עובד חדש ואקסטרה נאה, מאזטו, ואפשר רק לדמיין שהנוכחות שלו הופך את המנזר למקום נפיץ מינית במיוחד.

למה כן: בגלל פס הקול הדי מדהים שאפשר לחוות כבר מהטריילר (ראפ נשי! והרבה ממנו!), שלא נדבר על העובדה שהליגה הקתולית הכריזה עליו כאל "טראש טהור". ואיזה דבר טוב יותר קיים מטראש טהור, הא?

למה לא: כי אין לכם סבלנות לעוד סרט מטופש עם אוברי פלאזה ודייב פרנקו. וזה בסדר, אנחנו לגמרי יכולים להבין. ראו עצמכם פטורים.

מאיפה הוא מוכר לי: אליסון ברי המתוקה מ"קומיוניטי" תגלם את אלסנדרה, אוברי פלאזה המשוגעת מ"מייק ודייב מחפשים דייט" היא פרננדה, קייט מיקוצ'י המשוגעת קצת פחות מ"המפץ הגדול" היא ג'ינוורה ודייב פרנקו – גם הוא קצת משוגע והרבה מ"מייק ודייב" - הוא כמובן מאזטו. לצדם (אך אפילו יותר גדולים מהם): מולי שאנון ("SNL"), ג'ון סי. ריילי ("אחים חורגים") וניק אופרמן ("מחלקת גנים ונוף"). נמצאת ברשימת הקרדיטים אך לא ברור לנו עוד מה תפקידה: ג'מיימה קירק (ג'סה מ"בנות"). בסדר, השתכנענו, נצפה בזה!

תאריך יציאה: 30 ביוני, בארה"ב.

 

The Hitman’s Bodyguard

שם עברי אפשרי: "לאבטח את הרוצח"

מה זה הדבר הזה: תירוץ של כותבת שורות אלו להמשיך להתעסק בראיין ריינולדס. אבל אם נדבר ברצינות לרגע, זה סרט הקומדיה החדש שלו ושל סמואל אל. ג'קסון (כבר תירוץ טוב לשבת שעתיים מול המסך), בו הראשון מגלם את שומר הראש (אחד מהטובים בעולם, כך נאמר) של השני, רוצח שכיר אגדי. זה אולי לא נשמע כל כך מצחיק, אפשר לדמיין, וגם לא כל כך ברור למה הם עושים את מה שהם עושים, אבל הטריילר כל כך מלא הייפ שהם הצליחו למכור לנו את זה.

למה כן: כי כבר מהטריילר ברור שבסרט הזה יהיו מלא קללות וחילופי עקיצות, ומניסיון העבר שלנו עם שניהם – זה הולך להיות כיף במיוחד, מאדהפאקה'ז!

למה לא: כי אתם במחנה גוסלינג.

מאיפה הוא מוכר לי: מרשימת האיי ליסטרים של הוליווד, ואם אתם באמת זקוקים לשמות הסרטים שהוספנו בסוגריים תאלצו להתבייש בעצמכם - ראיין ריינולדס ("דדפול") וסמואל אל. ג'קסון ("ג'אנגו חסר מעצורים") בתפקידים הראשיים ואליהם מצטרפים גם גארי אולדמן ("האלמנט החמישי") שיגלם את הנבל, סלמה הייק ("פרידה") וריצ'רד אי גרנט ("לוגאן"). מספיק טוב עבורכם, אפשר להניח.

תאריך יציאה: 18 באוגוסט, בארה"ב.

 

Dear White People

שם עברי אפשרי: "ספרניות ורופאים: האליטות הישנות"

מה זה הדבר הזה: קומדיה חדשה מבית נטפליקס שמבוססת על סרט משנת 2014 באותו השם, שכבר הספיק להפוך לקאלט. באחד הקולג'ים היוקרתיים והלבנים ביותר באמריקה, קבוצה מעורבת גזעית של סטודנטים נכנסת לקרביים של כל מה שלא "תקין פוליטית" ומנסה - אזהרת פלצנות - להרחיב את השיח הגזעי באמריקה. סמנתה ווייט, סטודנטית לתקשורת באוניברסיטה ו"בת תערובת" בעצמה, מגישה את תכנית הרדיו "Dear White People" (אנשים לבנים יקרים) בה היא שוטחת את משנתה הפוליטית ומנסה להניע תהליכים של שינוי חברתי.

למה כן: נדמה שההחלטה להפוך את הקומדיה העצמאית שכתב וביים ג'סטין סימיאן לסדרה דווקא בתקופה הזאת מגיעה כתגובת נגד לכניסתו של דונלד טראמפ למשרד הסגלגל. למרות שקשה להבין מהטריילר מה בדיוק צפוי להיות קו העלילה המרכזי של הסדרה, האווירה הכללית של "באנו לשנות" יחד עם אווירת סרט קולג' אמריקאי, מרמזת שאנחנו צפויים להרבה סקס אפיל (וסתם סקס).

למה לא: כי יש מצב שהסדרה כולה תהפוך למשחק שתייה, בו בכל פעם בה מחמיאים לברק אובמה אפשר להוריד שוט של וודקה.

מאיפה הוא מוכר לי: האמת? מדובר בקאסט אלמוני כמעט לחלוטין. אם ממש מתאמצים אז לוגאן בראונינג שמגלמת את סמנתה ווייט שיחקה בסרט המופת "בראץ" שמבוסס על הבובות גדולות העיניים, מארקי ריצ'רדסון שמגלם את ריצ'רד גרין הופיע עד כה בשורה של תפקידי אורח בסדרות כמו "דם אמיתי" ו"ברוקלין תשע-תשע" וזהו בעיקרון.

תאריך יציאה: 28 באפריל, בנטפליקס הקרוב אליכם.

 

Beatriz at Dinner

שם עברי אפשרי: "ביאטריס לא דופקת חשבון"

מה זה הדבר הזה: כמו "Dear White People" גם "Beatriz at Dinner" היא קומדיה עם אג'נדה פוליטית ברורה. ביאטריס ההילרית (מרפאה אלטרנטיבית, נניח) היגרה לארצות הברית ממקסיקו וצברה לעצמה קבוצה מכובדת של לקוחות עשירים. כאשר המכונית שלה שובקת חיים היא נקלעת באופן לא מתוכנן לארוחת ערב בביתם המפואר של קאת'י וגראנט בחברת חבריהם העשירים. קאת'י היא מטופלת קבועה של ביאטריס, המעריצה את יכולות הריפוי המופלאות שלה ולא מפסיקה להאדיר את שמה בפני חבריה. אחד מהם, איל מלונאות עשיר כקורח בשם דאג סטראט (שהגיע לארוחת הערב כמעין אורח כבוד) לא מצליח להרשים את ביאטריס. הסיפורים שלו על מסעות ציד באפריקה והדעות החשוכות שלו על מהגרים הופכים את ארוחת הערב החגיגית לזירת מלחמה בין העשיר השבע למהגרת הדעתנית.

למה כן: מייק ווייט שכתב את התסריט עומד מאחורי אחת הסדרות המוצלחות ביותר ששודרו ב-HBO בשנים האחרונות (ולא זכו להצלחה הראויה) "מוארת" בכיכובה של לורה דרן המופלאה. מעבר לזה, הביקורת שהסרט קיבל בפסטיבלים טוענות כי זאת ההופעה הטובה ביותר של סלמה הייק (ביאטריס) מזה שנים ובגלל שאנחנו עוד זוכרים לה את תפקידה המופתי כציירת פרידה קאלו בסרט "פרידה", כל מה שנותר לנו הוא להמתין בסבלנות ולראות בעצמנו.

למה לא: כי קצת שבענו מסרטים בהם קבוצת של חברים נפגשת לארוחת ערב ואז הכל משתבש. האמת? אחרי חג הפסח והמימונה אנחנו שבעים באופן כללי.

מאיפה הוא מוכר לי: מדובר בקאסט חלומות שמכיל כמה מהשחקנים החיים הטובים ביותר שאנחנו מכירים. את סלמה הייק אין באמת צורך להציג, מדובר בשחקנית שעשתה הכל מתפקיד בלתי נשכח ב"פרוע על המערב", דרך הופעות אורח ב"רוק 30" ודיבוב של טורטייה לסבית ב"מסיבת נקניקיות"; קוני ברייטון שמגלמת את קאת'י היא אחת השחקניות המוערכות בטלוויזיה האמריקנית ("אורות ליל שישי", "נאשוויל", "אימה אמריקאית"); ג'ון ליטגו שמגלם את איל המלונאות הוא אחד השחקנים העסוקים בהוליווד כבר שלושה עשורים, ורק בשנה שעברה ראינו אותו בתפקיד צ'רצ'יל בסדרה זוכת האמי "הכתר"; וקלואי סביני שמגלמת את אחת האורחות היא נסיכת אינדי אמריקאית כבר שנים ארוכות שמדי פעם משתטה גם בסרטים "קלילים" כמו "דוגוויל" של לארס פון-טרייר. הדובדבן שבקצפת? ג'יי דופלאס, הידוע כג'וש מ"טרנספרנט", מככב גם הוא כאורח בשם אלכס. WIN!

תאריך יציאה: 9 ביוני, בארה"ב.