מההההההההה????????????!!!!!!!!!!!??????

...מה?

כאילו, כולם עלו לבמה אחרי שוורן בייטי הכריז ש"לה לה לנד" זכה, רק כדי שרגע אחר כך מפיק הסרט יכריז "רגע, לא זכינו"? בייטי פתח את המעטפה הלא נכונה או משהו כזה, לסתות נשמטו, ראשים עוד ייערפו. עוד לא לגמרי ברור מה קרה, אבל תהיו בטוחים שבימים הקרובים יחפרו על זה כל כך הרבה שזה ייצא לכם מהאוזניים.

אבל רגע, יכול להיות שהייתה נבואה שחזתה את זה?

לא בדיוק אבל בערך. בעונה השלישית של "בוג'אק הורסמן" (שעלתה רק לפני כמה חודשים) מקבלת אחת הדמויות, מיסטר פינאטבאטר, את ההזדמנות להנחות את טקס הכרזת המועמדים לאוסקר. כשהוא מאבד את המעטפה עם רשימת המועמדים הוא מכנס סיעור מוחות כדי לנחש מיהם המועמדים ההגיוניים ביותר ולבסוף מקריא את רשימת הניחושים שלו. תצפו ב"בוג'אק הורסמן". היא נבואית. ומצוינת.

בוג'אק אוסקר
ידעו עוד לפנינו. מתוך "בוג'אק הורסמן" | צילום: צילום מסך

והרבה הרבה קודם:  ג'סטין טימברלייק פותח בבום

עם הרגע שהכי חיכינו לנו בטקס – הביצוע לשיר הכיפי מ"טרולים".

מחיאות כפיים בעמידה למריל סטריפ, משום מה

לגמרי, אשת מקצוע בלתי מוערכת שזקוקה לחיזוק ותשומת לב ברמה של "קהל שלם מוחא כפיים בעמידה".

הבכי הכי מהיר: ויולה דיוויס בוכה תוך שלוש שניות וכל האולם איתה

ג'ימי קימל הוסיף שהיא כבר מועמדת לפרס על נאום הזכייה.

פינת הנוסטלגיה: מישל וויליאמס מביאה את ה-BFF ביסי פיליפס כדייט לטקס

אוסקר מישל וויליאמס
עם ה-BFF. וויליאמס ופיליפס | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

טרנד השנה – אימהות באוסקר

והמנצחת: אמא של דב פטאל בסארי מהמם.

אוסקר דב פטאל
הסארי המהמם. פטאל ואמא | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

ממתקים מהתקרה

כי מאז הפיצה של אלן דג'נרס חובה לכבד את הקהל במשהו. במקרה זה: ממתקים ודונאטס מחוברים למצנחים קטנים...?

הפנדות של ג'קי צ'אן

לצ'אן הוענק פרס מפעל חיים, וכדייט הוא הביא איתו שתי בובות פנדה המייצגות את היותו שגריר למען הפנדות או קשקוש בסגנון. להוסיף דחוף לבאקט ליסט: ללכת לאוסקר עם דובי.

אוסקר ג'קי צ'אן
שנה הבאה עם דובי. צ'אן והפנדות | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

לזלי מאן

רשמית, מדובר באישה עם הקול המעצבן ביותר בהוליווד. לא כולל נטלי פורטמן כשהיא מחקה את ג'קי או.

אגב נטלי פורטמן

כיוון שהמועמדת לפרס השחקנית יותר מדי בהריון בשביל להגיע לטקס, במונטאז' המועמדות השתמשו בתמונה לא לגמרי עדכנית שנראית כמו משהו שאפשר לשים על מודעת פרסומת לתוכנת עריכת תמונות. חבר'ה, היא הרי הופיעה בפינת הציוצים המרושעים (ע"ע), יכולתם להביא שנייה צלם סטילס ולסגור פינה.

"הסוכן" זוכה באוסקר הזר

הרגע הצפוי האמיתי של הטקס היה הזכייה וההיעדרות של במאי "הסוכן", אסגר פרהאדי, בפרס האוסקר לסרט בשפה זרה. בנאום שהעביר מראש הוא התייחס, איך לא, לנעילת שערי ארצות הברית בפני איראנים ומדינות מוסלמיות אחרות. השם המפורש טראמפ לא הוזכר, אך היה מוטיב חוזר בנאומים ועקיצות רבות לאורך האירוע.

מלכת החן: ברי לרסון, כרגיל

אוסקר ברי לארסון
מלכת החן או לא? לרסון | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

משה איבגי של הוליווד

העדויות על הטרדה מינית לא מנעו מקייסי אפלק לזכות בפרס השחקן הראשי על ההופעה ב"מנצ'סטר ליד הים". אם זה מנחם מישהי/ו, הבחור עלה לקבל את הפרס כשהוא נראה כמו מישהו שישן הלילה על ספסל ברחוב ו/או שתה והסתמם הרבה יותר מדי בלילה/שבוע/חודש האחרון.

השבוע הטוב בחייו של מהרשלה עלי

גם זכה באוסקר בסרט שזכה בעצמו באוסקר, גם הפך רק לפני כמה ימים לאבא. מברוק.

רגע של הערכה לטוקסידו המיושן אך מצוין של ריאן גוסלינג

אוסקר ראיין גוסלינג
מה עם האאוטפיט? גוסלינג | צילום: Christopher Polk, GettyImages IL

אכלת את הראש, כפרה

הרגע הנמוך של ג'ימי קימל כמנחה היה מתיחה מנג'סת וכנראה מזויפת במסגרתה תיירים בסיור בהוליווד הוכנסו לאולם בלי לדעת מה קורה בפנים. דמויות בולטות: הבחור עם הפתק "פיט" על הכובע, ההוא שלא באמת רוצה להיות שם ומת לחזור למלון, ההיא שנשרפה בים והגברת ההמומה בהגזמה עם מקל הסלפי.

בחזרה לעתיד 3 וחצי

סדרת מעברונים שחזרה לאורך הטקס הפגישה כוכבים עם שחקנים אהובים עליהם, למשל – סת' רוגן ומייקל ג'יי פוקס, שיצאו מתוך הדלוריאן. רוגן אפילו נעל את הסניקרס העתידניות הזכורות לטובה. למרבה הצער, המפגש המחודש עם פוקס, שמתמודד כבר שנים עם מחלת הפרקינסון, היה יותר מדכא מאשר מרים.

אוסקר סת רוגן
מדכא או מרים? רוגן ופוקס | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

המגזימה האהובה עלינו

ג'אנל מונה, שהשתתפה השנה בשני סרטים שהיו מועמדים לפרס הגדול ("אור ירח" ו"מאחורי המספרים"), הפציצה כהרגלה. תנו לה תפקיד גדול! אם לא בזכות הכריזמה, בזכות התוספת המרעננת לשטיח האדום.

אוסקר ג'אנל מונה
מוגזמת ואנחנו מתים על זה. מונה | צילום: אימג'בנק / Gettyimages, Getty images

מלך האריות

ג'ימי קימל הרים את הילד מ"סארו", במקור "Lion", כמו סימבה, כולל "גלגל החיים" ברקע והכל.

מה שקורה בשבדיה

הצלם של "לה לה לנד", לינוס סנדגרן, עלה לקבל פרס והתגלה כבחור מרשים וארוך שיער תוצרת שבדיה. קימל נפרד ממנו בעוד עקיצה לטראמפ: "מצטער על מה שקרה בשבדיה, אני מקווה שהחברים שלך בסדר".

דורשים צדק לאיימי

חברי הקרובים יודעים שאני מתה על אמה סטון, אבל בעיני הזכייה שלה על "לה לה לנד" לא הייתה מוצדקת באמת, אלא עוד מקרה של "האקדמיה אוהבת נשים צעירות ומתוקות שבוכות על המסך". מי שהייתה צריכה להיות שם במקומה בעיני היא איימי אדמס, שבראשית עונת הפרסים ניבאו לה שתי מועמדויות פוטנציאליות (על "יצורים ליליים" ו"המפגש") והפסידה את מקומה בחמישייה לזיופים של מריל סטריפ. כפרס ניחומים היא זכתה להגיש פרס בשמלה נהדרת ואלגנטיות שלא מעידה על כמות הדמעות שהיא כנראה הזילה בדרך לשם. יומך יגיע, איימי. וזה כנראה יהיה על סרט בינוני למדי.

ובכל זאת, כפרה על אמה סטון המתוקה באדם

רוח ספורטיבית במיטבה

מצפים בקוצר רוח לסרט שמתאר איך דנזל וושינגטון יוצא לנקום את ההפסד לקייסי אפלק.

סלבס קוראים טוויטים מרושעים

הפסגה של קימל האנמי אך חינני כמנחה – הופעת אורח של הפינה האהובה מתכנית האירוח שלו בהשתתפות איי-ליסטרים כמו נטלי פורטמן, סמואל ל. ג'קסון, אדי רדמיין, ג'סיקה צ'סטיין ואמה סטון. רגע השיא: מיילס טלר מקריא טוויט שמכריז כי הוא נראה כמו הבחור שיבקש מהדי.ג'יי לנגן "גנגנם סטייל" בחתונה שבה הוא לא מכיר לא את החתן ולא את הכלה.

ג'ון לג'נד הוא החיים עצמם

השנה הטקס היה קטן, קליל ומינימליסטי משהו, סטרילי, העיקר להתרחק מהבלגן והסערות של שנה שעברה. חסכו מאיתנו מעברונים שמציגים את המועמדים לפרס הסרט, מערכוני חוץ מושקעים ושאר ספקטקל. גם ביצועי השירים המועמדים נדמו דרמטיים פחות מאשר בשנים עברו, בטח במקרה של סטינג שניגן באקוסטית על תקן הפסקת הסיגריה של כלל הצופים. לג'נד, שרק לפני שנתיים זכה בפרס השיר בזכות "סלמה", נקרא לבצע את שני השירים המועמדים מתוך "לה לה לנד" בהשתתפותו, נאמבר שזכה לעיקר ההשקעה והתקציב. הביצוע המשולב שלו היה כל כך טוב שהוא בעצם הבהיר כי ההישג שבאמת זיכה את אמה סטון באוסקר היה להצליח לעבוד על כולנו שהיא זמרת טובה.

ופרס הביצוע הולך ל...

כוכבת "מואנה" אאולי'אי קרוואלהו גנבה לי את הלב עם ביצוע ללא דופי של "How Far I'll Go", שהפסיד בהמשך את הזהב ל"City Of Stars" מ"לה לה לנד". מופע הבדים המשונה מאחוריה היה קצת טקס יום העצמאות, אבל האופן שבו דוויין "דה רוק" ג'ונסון הציג את השחקנית הצעירה אמורה להספיק למפיקי הטקס כדי לשכור אותו מיד להנחות את האוסקר בשנה הבאה.

ג'ימי קימל VS מאט דיימון

הסכסוך הנצחי של קימל ודיימון היה בדיחה חוזרת בטקס, שהגיעה לשיאה כשקימל שיחזר את אותם סרטונים מרגשים בהם כוכבים מתפייטים על סרט אהוב ופוגשים את הכוכב שלו. הוא בחר בסרט המביך עד כדי חשד לפארודיה "מקום לחלום עליו" בכיכובו של דיימון. אאוץ'. רגע אחרי, דיימון וחברו בן אפלק עלו להגיש פרס, רק כדי שהתזמורת תעלה עליו באמצע הצגת הקטגוריה, בניצוחו של קימל הנלהב.

כשסרטון "לזכרם" היה גם לזכרה של מפיקה שעדיין בחיים

דבי ריינולדס, קארי פישר, אלן ריקמן, פרינס וגם ג'ין וויילדר - כל אלה נפטרו השנה והוזכרו בסרטון המרגש "לזכרם" של אנשי התעשייה שהלכו לעולמם בשנה האחרונה. מי שעוד הוזכרה בסרטון היא מעצבת התלבושות ג'נט פטרסון, שהייתה מועמדת ארבעה פעמים לאוסקר ונפטרה באוקטובר האחרון. אממה? בפועל הם שמו את התמונה של ג'ן צ'פמן, מפיקה אוסטרלית נחשבת שהיא לגמרי בחיים. מי יתן ו-2017 תהיה טובה אליך, ג'ן.

ג'נט פטרסון
לא נעים. צ'פמן | צילום: צילום מסך

התסרוקת הטובה של הערב: האלי ברי

זו עקיצה ל"לה לה לנד"?

ולסיום, זה:

חודש מהסרטים ב-Avis, לחצו כאן >>