למרות הציפייה של הקהל, התאריך המדויק שבו ייפתחו רשתות הקולנוע עדיין לא נקבע, אבל ההערכה היא כי עד 27 במאי האולמות ייפתחו. בימים אלה מתקיימים דיונים קדחתניים של משרד התרבות והבריאות עם הגורמים בענף. גורם המעורה בפרטים סיפר ל-N12 כי מבין שלושה מתווים עליהם דנים, המתווה המסתמן הוא חלוקת אולמות הקולנוע לתו סגול ותו ירוק.

על פי מתווה זה, הילדים, שעדיין לא יכולים להתחסן, יוכלו להוות 20-30% מהתפוסה של האולמות. אחת הטענות שהובילה לכך היא ההנחה שמבוגרים לא ישושו לבקר בקולנוע כשסביבם אנשים לא מחוסנים. פגישה נוספת בעניין צפויה להתקיים ביממה הקרובה. 

לצד הדיונים, בגזרת הקולנוע הישראלי יש כבר הודעה על הסרט הראשון שיופץ בצורה מסחרית - "בגידה" של דורון ערן, בכיכובם של השחקנים אקי אבני, אימרי ביטון ("שעת נעילה") ואן קונופני. הסרט, שמבוסס על הספר "כשהשמים נפלו", מגולל את סיפורם של שחר ויעל, זוג נשוי. שחר חושש שהשלווה שהשניים מצויים בה תוביל לשעמום, מחליט לעורר מחדש את מערכת היחסים באמצעות דמות וירטואלית שהוא יוצר, ואיתה מחזר אחרי אשתו ברשתות החברתיות. 

הצילומים של "בגידה" הסתיימו לפני הקורונה והעריכה שלו נעשתה בין הסגרים. "יצרתי סרט העוסק בזוזגיות שבה מנוצל כוחה הבלתי נשלט של הרשת החברתית", מספר הבמאי ערן ומוסיף: "הרשת מהווה נשק שבכוחו לגרום להרס מוחלט של מושגים כמו אהבה וחברות". 

אקי אבני ואימרי ביטון ב"בגידה" (צילום: דרור לבנדיגר, יח"צ)
אקי אבני ואימרי ביטון ב"בגידה" | צילום: דרור לבנדיגר, יח"צ

מפיץ הסרט יעקב בוארון סיפר: "הקולנוע הישראלי היה במצב מורדם בשנה וכמעט חצי האחרונות, והוא כנראה הולך לצאת מזה במאוד בקרוב. אנחנו הסנונית שמבשרת את בוא האביב, וזה משמח מאוד". הקרנת הבכורה של הסרט תיערך ב-23 במאי, ולטענת בוארון, בתי הקולנוע הגדולים התחייבו להיפתח עד 27 במאי. "זה תאריך היציאה לבתי הקולנוע, וברשתות נערכים לכך שעד 27 במאי הכל ייפתח". 

בשיחה עם N12 אבי אדרי, מנכ"ל סינמה סיטי מאשר את הפרטים: "אנחנו נערכים לפתיחה כבר חודש וחצי וכעת מחכים לאישור משרד הבריאות והתרבות שעוזרים לנו, למתווה שכאמור נמצא בדיונים. מקווים שהפתיחה תקרה עוד לפני סוף מאי".