פסטיבל ירושלים ייפתח השנה בהקרנה של סרטו החדש של ארי פולמן, "איפה אנה פרנק", שיוקרן בבריכת הסולטן. הסרט התקבל באהבה רבה בפסטיבל קאן וזכה לתשבחות גם מהמבקרים. פולמן עמל לא פחות מ-8 שנים על הפרויקט המדובר. ההפקה בישראל נתמכה על ידי קרן רבינוביץ, והמיזם לפיתוח בירושלים שאפשר הקמת סטודיו אנימציה לבוגרי בצלאל בירושלים. בנוסף לאמנים הישראלים, השתתפו בהפקת האנימציה עוד כ-200 אנימטורים מרחבי העולם.

יצירת האנימציה המדוברת היא עיבוד חופשי של יומנה המקורי של אנה פרנק. הסרט עוקב אחר קיטי, חברתה הדמיונית של אנה פרנק ומי שאנה הקדישה לה את היומן כולו. יום אחד, מתעוררת קיטי בעתיד הקרוב כשהיא בבית אנה פרנק באמסטרדם - מבלי לדעת שכמעט 80 שנה חלפו מאז הסתיימה מלחמת העולם השנייה. הסרט עוקב אחר קיטי כשהיא נשאבת למסע בעבר בניסיון לפענח את היחסים עם אנה פרנק, אבל גם למסעה הנוכחי: קיטי נחושה להבין מה עלה בגורלה של חברתה הקרובה.

האנימציה בסרט מורכבת מכ-160 אלף ציורים ומפס קול מושקע. מארי פולמן נמסר: "שמח ונרגש לפתוח את פסטיבל הקולנוע ירושלים עם 'איפה אנה פרנק', סרט שעליו עמלו במשך 4 שנים 40 אמנים ישראלים, ושמחלקת העיצוב שלו שכנה כל אותם שנים מרחק הליכה ממקום ההקרנה בבריכת הסולטן. מקווה שההקרנה תהפוך לאירוע בלתי נשכח גם לילדים שיצפו וגם לעולם המבוגרים". 

המהדורה ה-38 של פסטיבל הקולנוע ירושלים תיפתח באירוע פתיחה חגיגי בבריכת הסולטן ב-24 באוגוסט, ובו יוקרן "איפה אנה פרנק" של הפסטיבל אל מול קהל של כ-5,000 צופים. הפסטיבל יתקיים בסינמטק ירושלים, באולמות קולנוע נבחרים, במתחמי הקרנה ברחבי העיר ובמוקדי פעילות שונים ברחבי ירושלים. שישה סרטים עלילתיים ושבעה סרטים תיעודיים ייקחו חלק במסגרות התחרותיות המרכזיות של הפסטיבל, לצד תחרות לקולנוע ישראלי קצר, תחרות לווידיאו ארט וקולנוע ניסיוני ותחרות יצירה צעירה שמיועדת לתלמידי תיכון. הסכום הכולל של הפרסים שיחולקו בתחרויות הישראליות והבינלאומיות השנה יעמוד על כמיליון שקלים.