הצגות לילדים בצפון

  

היה היה אף - תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער

שני ליצנים וליצנית יוצאים אל הבמה, אך מסתבר שהם לא מתואמים לגבי הסיפור שבאו לספר. אחת הכינה את פיטר פן, השני את שלגייה והשלישי את סינדרלה. כל אחד מושך לאגדה שלו, ומגייס את האחרים לעזרה, שיתופי הפעולה המפתיעים יוצרים הצגת ליצנות אנרגטית וסוחפת, מצחיקה ומרגשת על שיתוף פעולה וחברות. 

מתי ואיפה? 10.3 בשעה 17:30 בהיכל התרבות חוף הכרמל | 12.3 בשעה 17:30 במתנ"ס קריית אתא 

 

שבעת הגמדים ושלגיה - תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער

שבעת הגמדים הם חבורה מצחיקה, פרועה ומיוחדת, הכוללת טיפוסים שונים זה מזה לחלוטין. הם מגיעים לבמה נחושים לספר לנו את הגרסה שלהנם לכל מה שקרה, כי מה שכולםמכירים בתור "הסיפור של שלגיה" – הוא בעצם הסיפור שלהם! הצגה מוזיקלית, צבעונית ורבת משתתפים, מצחיקה ומרגשת, שבה נחווה את הסיפור הקלאסי על שילגייה בדרך חדשה וסוחפת.

מתי ואיפה? 10.3 בשעה 16:00 בהיכל התרבות, מגדל העמק. 

  

אדון שוקו - מופע משירי אריק איינשטיין לכל המשפחה

התפוזים הם חבורת מוזיקאים מוכשרים שמשלבים בין שתי האהבות הגדולות שלהם: לטייל בארץ ישראל ולשיר שירים של אריק איינשטיין, המופע מספר את סיפור המסע של התפוזים ברחבי המדינה בליווי שירי הילדים של אריק איינשטיין, קלאסיקות שאהובות על הורים וילדים כאחד. המופע מקפיץ, סוחף, חינוכי ומרגש כאחד. עם הופעה כריזמטית וביצועים מרגשים, התפוזים מספקים חוויה ייחודית לכל הגילאים שנהנים להתרפק על השירים האהובים: אדון שוקו, מכופף הבננות, גברת עם סלים, קילפתי תפוז, מה עושות האיילות בלילות, שלוש ארבע לעבודה ועוד.

מתי ואיפה? 14.3 בשעה 12:30 בברלה מיוזיק קלאב, קיבוץ להבות חביבה.

הצגות לילדים במרכז
 

  

אורה הכפולה - תיאטרון ארצי לילדים ונוער

זהו סיפורן של שתי ילדות הנפגשות בקייטנה - לי ואורה. לי שובבה, חצופה, פרועת-תלתלים. אורה שקטה ומופנמת, בשתי צמות מסודרות. אין שום דמיון בין השתיים, מלבד עניין אחד - הן דומות זו לזו כשתי טיפות מים. ועוד עניין קטן - כל אחת מהן גדלה רק עם הורה אחד.

ככל שהן מתקרבות, הן מגלות לפתע את הסוד: הן אחיות. תאומות מבטן ומלידה. הוריהן נפרדו כששתיהן היו תינוקות, והחליטו להפריד גם ביניהן. לי גדלה בעיר וינה, עם אביה המוסיקאי. אורה גדלה במינכן עם אמה, ליאורה, העיתונאית. בהחלטה נועזת, הן מחליטות להתחלף זו עם זו ולצאת ולפגוש את ההורה שלא הכירו מימיהן.

מתי ואיפה? 10.3 בשעה 11:00 במוזיאון ארץ ישראל, תל אביב

  

פסטיבל הצגות הילדים ע"ש ירון ירושלמי ה-20

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער מקיים בפעם ה-20 את פסטיבל ירון ע"ש הצנחן ירון ירושלמי בפורים בתל אביב. הפסטיבל מהווה מוקד משיכה לכל מי שרוצה להעניק לילדיו ונכדיו חוויה תרבותית מהנה ואיכותית. הצגות הפסטיבל מופקות על ידי טובי הכותבים, הבמאים והיוצרים בארץ.

פסטיבל ירון הינו פרי יוזמה משותפת של משפחת ירושלמי, הפועלת בתחום התרבות והאחראית לפרויקטים רבים להנצחת ירון ירושלמי הצנחן שנפל במלחמת ההתשה, ובשיתוף עיריית תל אביב-יפו המחלקה למופעים ,מוזיאון ת"א לאמנות ותיאטרון הקאמרי.

במסגרת הפסטיבל יעלו בבכורה ההצגות: שבעת הגמדים ושלגיה, הארגז של ביאליק וחגיגה בגינה שהיא הצגה מוזיקלית עם שירי הילדים של היוצרת המוערכת ועטורת הפרסים לאה נאור.

בנוסף להצגות הבכורה יוצגו גם הצגות התיאטרון האהובות: הנעליים של אדון סימון, מחסן השטוזים של דתיה, מרק כפתורים,  אלאדין, שרלוק הולמס, טרופותי, פלפלים, עלי באבא וארבעים השודדים, זהבה ושלושת הדובים, שועלון מחפש חברים, מולאן ועוד.

מתי ואיפה? 9-11.3 במוזיאון תל אביב לאמנות ובתיאטרון הקאמרי, תל אביב.  

  

אליס בארץ הפלאות - האופרה הישראלית לילדים 

גרסה אופראית משעשעת לסיפור הקלאסי של לואיס קרול, על הילדה אליסה המגלה עולם מופלא מלא ביצורים קסומים ומלכה מרשעת אחת, שממש אבל ממש לא אוהבת להפסיד.

מתי ואיפה? 10.3 בשעות 11:00 ו-13:00 באולם הקטן, הכניסה מרח' לאונרדו דה וינצ'י 28, תל אביב

  

מה עושות האיילות? - האופרה הישראלית לילדים 

מופע מוסיקלי לילדים לפי שירי הילדים האהובים בכל הזמנים. זכרונות ופנטזיות של הסבון שבכה מאוד, של אדון שוקו והיקינטון, האיילות והזברה וכמובן המקהלה העליזה. טעמי הילדות של פעם עם נגיעות אופראיות מרגשות.

מתי ואיפה? 11.3 בשעה 11:00 באופרה הישראלית, תל אביב. 

  

בוא אליי פרפר נחמד - תיאטרון המדיטק

חזי הוא הזחל הכי שמח בגינה. מדי יום הוא מבלה עם חבריו הזחלים בשירים, במשחקים ובזלילה של עלים טעימים. הכל משתנה כשחזי שומע שהערב, כשהשמש תשקע, הוא יהפוך לפרפר צבעוני וגדול. חזי המפוחד לא רוצה להשתנות, הוא רוצה שהחיים שלו יישארו בדיוק אותו הדבר. אף אחד מהחברים לא מבין אותו, הוא נשאר לבדו ופוגש את תותית האפרוחית, היחידה שמרגישה כמותו. גם לה מצפה שינוי גדול כשהשמש תשקע: אז תבקע ביצה והיא תהפוך לאחות גדולה. יחד עם מלי, נמלה נועזת ואמיצה שלא רוצה להפוך לפועלת חרוצה, הם יוצאים למסע הרפתקאות אל צמרת העץ. הכל כדי לעצור את השמש, שלא תשקע, כך יוכלו לא לגדול ולהישאר מי שהם. בדרך צפוי להם מאבק לא פשוט עם חיות הלילה: העכבישה והעטלפים, שמנסים למנוע את מימוש התכנית בכל מחיר, אבל דווקא שם, על צמרת העץ, עולות פתאום הספקות- ״אולי בכל זאת כדאי להשתנות?״ שלושת החברים יצטרכו להבין ששינויים (גם אם הם נראים קצת מפחידים) מביאים איתם דברים טובים.

מתי ואיפה? 11.3 בשעה 10:30 בתיאטרון המדיטק, חולון. 

  

איינשטיין - תיאטרון המדיטק

סיפורו של אלברט איינשטיין, הילד הסקרן והמרדן שהפך למדען המפורסם בעולם, ושינה את פניי המדע.  אלברט איינשטיין לא תמיד נחשב ל"גאון", בתור ילד הוא נחשב לילד מוזר, השואל שאלות שאף אחד לא מבין ואפילו מרגיז את מוריו.

אלברט התקשה להסתגל לחינוך הגרמני הנוקשה בבית הספר, ולא פעם הסתבך עם המורים. ייאושו הלך וגבר, כשיום אחד הוחלט על סילוקו מבית הספר. אלברט הרגיש לא שייך לשום מקום, ושעתידו קודר. רק בזכות מורים בודדים שזיהו את הכישרון הייחודי שלו, השתכנע אלברט לא לוותר על תשוקתו הגדולה למדע. הוא המשיך לחקור ולדעת, ובסופו של דבר הפך למדען המשפיע ביותר בכל הזמנים.

מתי ואיפה? 14.3 בשעה 10:30 בתיאטרון המדיטק, חולון

  

פרפרים בבטן - תיאטרון המדיטק

"פרפרים בבטן" היא הצגת יחיד מלאת קסם וללא מילים המשלבת מוסיקה, וידאו-ארט, אנימציה, בובות וצלליות. זהו סיפורה של ילדה שרודפת אחרי הפרפרים שלה שנעלמו. היא מזמינה את הילדים הנוכחים בהצגה להשתתף איתה במרדף אחר הפרפרים האבודים והיא מכניסה אותם לעולמו הקסום של התיאטרון. הילדים, שהופכים במהלך ההצגה לחלק בלתי נפרד מהאירוע הססגוני, עוברים חוויה מיוחדת ומלאת הפתעות.

מתי ואיפה? 14.3 בשעה 10:00 בתיאטרון המדיטק, חולון. 

  

רוק בבית הספר - תיאטרון תל אביב

המחזמר המבוסס על סרט הקולנוע המצליח משנת 2003. הגיע לראשונה לישראל, אחרי הפקות מצליחות על במות הברודווי והווסט אנד.

המחזמר, בדיוק כמו הסרט עוקב אחרי דיואי פין זמר וגיטריסט רוק מוכשר אך כושל, שמופיע בלהקת רוק. לאחר שהוא מתחזה למורה מחליף בבית ספר יוקרתי, הוא מקים להקת רוק עם חלק מתלמידי בית הספר, מבלי שמנהלת בית הספר גב' מולינס תדע על כך.

מתי ואיפה? 10-11.3 בשעות 10:00, 15:00 ו-18:00 בתיאטרון תל אביב, רח' ויצמן 60, תל אביב. 

  

חגיגת קצב עם מיומנה לילדים

זהו מופע מוסיקלי, קצבי ושמח במיוחד, המחבר בין עולמות של ישן וחדש, נוסטלגי ועכשווי. בחגיגה הזאת כולם שרים, רוקדים, צוחקים ופשוט נהנים. במופע קטעים מוכרים ואהובים מתוך המופע המצליח לילדים "אדרבא"
בשילוב קטעים חדשים, המבוססים בעיקר על מוסיקה וביצועים חדשים ומרגשים לשירי ילדות שמחים,
בשפה המיוחדת של מיומנה - ילדיסקו, הרקדן האוטומטי, לבד בקרנבל, עפיפון ועוד.

מתי ואיפה? 10.3 בשעות 10:30 ו-12:30 בהיכל התרבות בפתח תקווה | 11.3 בשעה 11:00 בגבעת ברנר | 14.3 בשעה 11:00 בתיאטרון חולון. 

  

אנני - מחזמר לכל המשפחה 

סיפורה המרגש של אנני השובבה והפקחית, מתחיל בבית היתומות העלוב של מיס האניגן המרשעת, ומסתיים, למרות כל הקשיים, באחוזתו המפוארת של המיליארדר אוליבר ווארבאך שאת ליבו כובשת אנני בעליזות וחוכמה. 

מתי ואיפה? 10.3 בשעות 11:30 ו-17:30 בהיכל התרבות במודיעין

הצגות לילדים בירושלים

  

עלי באבא וארבעים השודדים - תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער

הפקה מוזיקלית שמביאה אל הבמה את סיפור ההרפתקה המותח אודות עלי באבא הצנוע ואוהב האדם, שמגלה יום אחד אוצר גדול ששייך לשודדים. סיפור על צניעות לעומת חמדנות, ועל הרווח העצום של הנתינה, שבשעת אמת מתגמלת ואפילו מצילה חיים. לצד הסיפור, ההצגה מביאה לבמה את הצבעים, המוזיקה, הריקודים והניחוחות המיוחדים לסיפורי העם שמקורם בארצות ערב

מתי ואיפה? 10.3 בשעה 18:00 במתנ"ס רמלה | 11.3 בשעה 17:00 בתיאטרון ירושלים.

הצגות לילדים בדרום

  

העיר המזמרת - תיאטרון הקרון

ערב, בשכונת בום-טראח, יתקיים קונצרט חגיגי בכיכובה של נגנית הנבל המהוללת - עדינה! אך השכונה שוכנת בעיר הרועשת, יש כבישים סואנים, מרכזי קניות, טלפונים מצלצלים ושכנים קולניים! איך עדינה תצליח לנגן בתוך הרעש הזה? הילה וליאת, צמד חברות, יוצאות למסע להשקיט את העיר כדי לעזור לעדינה. ההצגה כולה מתרחשת על גופן של השחקניות, בשילוב חפצים, צלילים, צפצפות ובובות. 

מתי ואיפה? 9.3 בשעה 12:00 ברח' כובשי אילת 2, דימונה. 

  

מחסן השטוזים של דתיה - תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער

ברוכים הבאים למחסן השטוזים של המשוררת, הסופרת והמלחינה דתיה בן דור.  במחסן השטוזים ממתינים לנו השטוזונים: שטוזה, שטוזית ושטוזי תפוזי, שילמדו שליח פיצה להמציא שטויות בחרוזים.השליח שהגיע רק כדי למסור פיצה לגברת בן דור, פוגש את סבתא מינה מבנימינה, את הילדה עם המטריה, את הצבעים שהתבלבלו, את השובבים שבמיטה ועוד שירים, מנגינות וסיפורים של דתיה המסתתרים בתוך ארגזי המחסן הקסום ומלא ההפתעות.אך מה קורה כאשר שליח הפיצה מגלה שהוא חייב לחזור מייד ומהר לחנות שלו? האם השטוזונים יאפשרו לו לעזוב את המחסן שלהם? ומה עוד יגלה על עצמו? ומה הוא הכי רוצה להיות?

מתי ואיפה? 11.3 בשעה 17:30 בהיכל התרבות, אשקלון. 

לפרקים המלאים של "מה הלוז" לחצו כאן

מחפשים עוד המלצות להצגות ולמופעי בידור? היכנסו ל-easy או הקליקו על המפה: