אין ילד שלא אוהב הופעות - ההתרגשות לפני ההגעה לאולם, הכוכב האהוב שעולה על הבמה ומחיאות הכפיים הסוערות שמחממות את האווירה. אז אחרי שנה לא פשוטה של קורונה, ההופעות אט אט חוזרות אל חיינו ומעלות שוב חיוך רחב על הפניהם של הילדים. וכן, גם על הפנים שלנו, ההורים.

אז מי מופיע, איפה ומתי? כן תוכלו להתעדכן בכל מה שקורה בתקופה הקרובה:

ליעלי יש חווה

אנחנו גדלנו על השיר ״לדוד משה הייתה חווה״ והילדים שלנו שרים אותו עד היום. עכשיו הם גם יכולים לראות הצגת ילדים מקורית המיועדת לגיל הרך ונכתבה בהשראתו. ״ליעלי יש חווה״ נוגעת ברגישות במצבים מחיי היום-יום של ילדים ומטפלת בנושאים כמו חברות, עצמאות, הקשבה, תסכול ואי הסכמה. ההצגה מספרת על יעלי שמשחקת בפינת הקוביות שבגן הילדים, ובתוך ארגז המשחקים היא מוצאת ערימת בובות של חיות. כאשר היא מצרפת קובייה לקובייה יעלי בונה לחיות חווה משלהם עד שלפתע הבובות מתעוררות לחיים - לפרה לאה עולות מחשבות, פנחס התרנגול לא רוצה לאכול, רוחל'ה הכבשה יש תלונות ועוד.  במהלך ההצגה תגלה יעלי שזה ממש לא פשוט לטפל בכל החיות, אבל עם קצת דמיון ומחשבה, יהיה שמח ומעניין בחווה.

משחק: נעה אברמובסקי | בימוי: ניר טל

מתי ואיפה? החל מ-10.7, 11:00, צוותא תל אביב. לרכישת כרטיסים

מני ממטרה - ההצגה

תופעת הצחוק של המדינה בהצגת תיאטרון חדשה, צבעונית ומרגשת כמו שעוד לא ראיתם. אל השכונה מגיע שכן שונה ומוזר במיוחד, ולמרות שכולם צוחקים עליו, הוא מצליח בדרכו הייחודית להתחבב על כולם. יום אחד נפתח שער מסתורי שמוביל לממלכה קסומה עם יצורים מוזרים, מני ממטרה נבחר מיד להנהיג ולהציל את כולם מפני הנסיך האפל. משך ההצגה כשעה, ומומלצת לילדים מגיל שנתיים ומעלה.

מחזה: יובל שם טוב | בימוי: אבי דור

מתי ואיפה? החל מ-10.7, 10:00, היכל התיאטרון קריית מוצקין. לרכישת כרטיסים 

הצגות ילדים (צילום: aerogondo2 | ShutterStock)
הצגות ילדים | צילום: aerogondo2 | ShutterStock

 

מיקי – האריה שאהב תות

עיבוד חדש, מודרני ואיכותי לרב המכר שכתבה תרצה אתר, המגולל את סיפורו של האריה שמבקש לאכול תותים בלב. הוא נתקל בבעיה כשביער בו הוא גר אין בנמצא את הפרי הנחשק, וכך למרות המאמצים של אימו הלביאה, האריה מתעקש שלא יאכל דבר אחר וממשיך בחיפושים. יום אחד הוא פוגש בילדים שמחזיקים בתות, וכשאלה נבהלים ומשאירים מאחור את התיקים, ואיתם גם התותים כמובן, הוא סוף סוף אוכל מהם. אלא שאז הוא מגלה שהתותים לא לטעמו, ומאותו יום ואילך אוכל בתיאבון כל מה שאימו מביאה לו. חשיבותה של העקשנות עומדת במרכז העלילה, עם מוסר השכל חשוב על התפתחות העצמאות של הילד. להצגה מצטרפת כוכבת הילדים – מיקי, סבא נתי (נתן נתנזון), ליאור דטאוקר ועוד, לחוויה בת שעה וחצי (כולל הפסקה), שמומלצת לילדים בגילים 2-6.

מחזה: עידן עמית ומיקי מוכתר | בימוי: עידן עמית

מתי ואיפה? החל מ-10.7, 10:00, סינמה סיטי גלילות רמת השרון. לרכישת כרטיסים 

כספיון

אם עד היום התרגלנו שאור הזרקורים מופנה למרכז הבמה, תתכוננו לחוויה יוצאת דופן לחלוטין. לראשונה בישראל, הצגת הכספיון, שמוכר לנו בזכות ספריו הקלאסיים של פאול קור, מבוססת כולה על טכניקת התיאטרון השחור. מה זה אומר? שזהו תיאטרון הפוך. הבמה מוחשכת לגמרי, וכל שהקהל רואה הוא דמויות זוהרות ומסתוריות שמופיעות עליה. אין ספק שזאת דרך מופלאה לתאר את עולם הפלא של מעמקי הים, שאור השמש אינו מגיע אליו. אבל אל דאגה, הדג הכסוף הוא אמיץ ואינו מפחד מהחושך, הוא לא חושש לנסות את מזלו גם הרחק מהמוכר והאהוב. העיבוד הבימתי המיוחד שאורכו שעה וחצי (כולל הפסקה), מבטיח הנאה לילדים בגילים 3-8, וגם למבוגרים צפוי אירוע ראשון מסוגו.

משחק: יוגב בוסקילה, מעיין אליאסי, נוי לחיאני, אביב קושניר ועוד | בימוי: אבי מלכה

מתי ואיפה? החל מ-10.7, 11:00, תיאטרון היהלום רמת גן. לרכישת כרטיסים 

איה אאוץ' אווה

במרכז ההצגה עומדת משפחה קצת מוזרה ומצחיקה, האמא אווה, והילדים – איה, אי, אח ואאוץ'. העבודה של המשפחה היא פשוטה ומסובכת בעת ובעונה אחת: ברגע שילד או ילדה מקבלים מכה, הם סרים אליהם מיד ומרפאים את הפצע באמצעות מטה הקסמים המיוחד שלהם. לא כל משפחה הייתה עומדת בלחץ, אבל היצורים האדומים והמצחיקים, עומדת באתגר בהצלחה מרובה. ההצגה מבוססת על ספרה של רינת פרימו, "איה! אאוץ'! אווה!", ואותה מלווים לחנים מאת ליאת פרלוב. משך ההופעה כ-50 דקות, ומומלצת לילדים בני שלוש ומעלה שילמדו על על הדרך להתמודד עם כאב בפרט ועם קשיים ומהמורות בכלל.

מחזה: יובל שם טוב | בימוי: אבי דור

מתי ואיפה? החל מ-10.7, 11:30, תיאטרון גבעתיים. לרכישת כרטיסים 

הצגות ילדים (צילום: LaineN | ShutterStock)
מופע בועות לילדים | צילום: LaineN | ShutterStock

תירס חם בים בם בם

חוויה תנועתית מאת היוצרת של להקת מיומנה, איילון נופר, שכוללת חופש אמנותי על הבמה ללא מחסומים. כולנו גדלנו על קלאסיקת הילדים המסופרת בכל הזמנים, ועכשיו היא עולה כהצגה מוזיקלית שמונגשת לגיל הרך יחד עם קצב, תנועה ווירטואוזיות מרתקת. הסיפור נכתב על ידי הסופרת מרים רות, ומגולל את סיפורם של שישה ילדים שיצאו אל הרחוב, והחלו לשיר ולתופף את "בים בם בם – תירס חם", כל אחד בצליל אחר ומיוחד. ההבטחה לתירס יוצרת קרע בחבורה, שמבינה בסופו של דבר שההנאה מהחברה אחד של השני היא הערך החשוב באמת. משך ההצגה הוא שעה ורבע (כולל הפסקה), ופונה לגילים 2-8 בהבטחה לתלבושות, לבובות ולכל מה שאפשר לנגן עליו. תתחילו להיכנס לקצב.

משחק: ענבלי, ירמי רייך, מאיה פלם, גילי גבל ועוד | בימוי: איילון נופר

מתי ואיפה? החל מ-10.7, 11:30, היכל התרבות מנשה גן שמואל. לרכישת כרטיסים

דירה להשכיר

הדמויות מהקלאסיקה הישראלית של לאה גולדברג מקבלות חיים חדשים על הבמה, ומציפות את היחסים שבין אדם לחברו – ללא דעות קדומות וללא דרישות בלתי אפשריות. מדובר בהצגה מוזיקלית, בה מילות הספר עובדו לפזמונים מקוריים, שמדברים על ערכים כמו חברות, נאמנות וסובלנות. כל זה קורה בבניין דירות בן חמש קומות, כאשר בכל קומה גר דייר שונה: תרנגולת, קוקייה, חתולה וסנאית. האיזון העדין מופר כשהעכבר מפנה את הדירה העליונה, וכך בכל פעם, שחיה אחרת מתעניינת בה היא מוצאת פגם אחר בשכנים. ההצגה מתאימה לילדים בני 3-9, ואורכת במשך 50 דקות.

משחק: תמר שטיין/מיכל אטלס, בטי קושצ'י/חן בר, הילה ירחי/שירלי לילו, סיון קינר/אמיליה רביב, ירון מנשה/תום אידלסון | בימוי: רונן גולדפרב פלד

מתי ואיפה? החל מ-12.7, 17:00, המשכן למוסיקה ואמנויות רעננה. לרכישת כרטיסים 

הצגות ילדים (צילום: Eric Lysenko | ShutterStock)
תתכוננו לחוויות. | צילום: Eric Lysenko | ShutterStock

קריוס ובקטוס

שני החיידקים "קריוס ובקטוס" הם דובי גל ואבי דור, שחיים בתוך שיניו של הילד עוזי. הם חופרים לו חורים וזוללים מהממתקים שגם עוזי זולל, אבל הוא מסרב להכיר בקיומם. ולא רק זה, גם מתעלם מהבקשות של אמא שלו לצחצח שיניים, עד שלפתע הכאבים מגיעים. רופא השיניים "דוקטור ניב" המגניב, מטפל בעוזי, מגרש את שני החיידקים ומקבל הבטחה ממנו להתחיל לשמור על השיניים כדי שקריוס ובקטוס לא יחזרו. הגרסה המחודשת של ההצגה, מתאימה לגילים 3-6 ומעבירה מסר חינוכי בהומור ובמוזיקליות על בריאות הפה והשיניים. משך ההצגה: שעה.

משחק: דובי גל ועוד | בימוי: אבי דור

מתי ואיפה? החל מ-12.7, 17:30, היכל מאיר ניצן לתרבות ולאמנות ראשון לציון. לרכישת כרטיסים 

סבתא בישלה דייסה

הצגה מוזיקלית עם מיטב שירי ההפעלה לקטנים ולגדולים כאחד, מבית היוצר של "חגיגה בחווה", "כספיון" ועוד. למה יהונתן הקטן לא רץ בבוקר אל הגן, לא מטפס על העץ ובטח שלא מחפש אפרוחים יותר? התשובה פשוטה – הוא תקוע באייפד, ומשחקים? פחות מעניינים אותו, בטח כאלה שכוללים טיפוס על עצים. יום אחד בעת ביקור אצל סבתא שרה, ליהונתן נגמרת הסוללה באייפד והוא פותח את דלת הארון הישנה, שם פוגש בבובה ושמה שמחה. ביחד הם יוצאים למסע שמחבר בין דורות, ומכירים משחקים שהילדים בני זמננו ממעיטים לעסוק בהן. זהו מופע אינטראקטיבי, שכולו הצדעה לשירי הילדות האהובים מכל הזמנים, ומבטיח הנאה צרופה לכל המשפחה. משך המופע כשעה ומומלץ לבני שנתיים ומעלה שילמדו שלמרות המסכים – הכי כיף בסוף לשחק ביחד.

משחק: שרון שחל, עמרי רוטברד, רן יעקוביאן / דותן עמרני, דלית דוד, אור ברכה-וצר | בימוי: עידן עמית

מתי ואיפה? החל מ-13.7, 17:30, גני תקווה – מרכז הבמה. לרכישת כרטיסים 

הצגות ילדים (צילום: Tatiana Bobkova | ShutterStock)
נלחם בדרקונים. | צילום: Tatiana Bobkova | ShutterStock

כיפה אדומה

"היה הייתה ילדה קטנה, שקראו לה כיפה אדומה, ולמה קראו לה כך? משום שכל מה שלבשה הייתה בצבע אדום...", את ההמשך אין אחד שלא מכיר. הרבה גרסאות נכתבו לאחת האגדות המפורסמות ביותר מבית האחים גרים, אבל בעיבוד המחודש של תיאטרון הפארק, הילדים פוגשים בגובה העיניים את שלל הדמויות שיכניסו אותם לעולם האגדות. מלבד ההצגה תזכו ליהנות במקום מפעילויות מיוחד לקטנטנים בלב הטבע, ממתקנים מתנפחים בהתאם למזג האוויר, בועות סבון ענקיות, פינות יצירה ועוד שלל אטרקציות. כל זה, בנוסף לשעת הסיפור התיאטרלית, שמתאימה לילדים בגילים 3-5, ואורכת 45 דקות. שימו לב, השימוש במתקני המתחם מתאפשר כחצי שעה לפני ואחרי מועד ההצגה.

מתי ואיפה? החל מ-29.7, 17:00, תיאטרון הפארק – פארק הירקון תל אביב. לרכישת כרטיסים