באד באני ואלכסה ז"ל

אני כאן לא בשביל המוזיקה של באד באני (אני מבינה שזה קורה אבל אני עוד לא שם) אלא בגלל ליטר הדמעות שהמוזיקאי בן ה-25 גרם לי להזיל להשבוע. באני, שמקדם עכשיו אלבום חדש, הגיע להתארח בתכנית של ג'ימי פאלון כשהוא לבוש בחצאית, טי שירט וג'קט מעל. בזמן הנאמבר שלו, באני הוריד את הג'קט, אז נחשף הכיתוב על הטי שירט שלו: "הם הרגו את אלכסה, לא גבר בחצאית". אלכסה הייתה טרנסג'נדרית הומלסית שתועדה על ידי שני גברים ממכונית נוסעת בסרטון שהפך לויראלי, בו הם נשמעים מקללים אותה ומאיימים עליה ברצח. בהמשך הסרטון נשמע גם קול של יריות שגרמו למותה. כשהסיפור דווח בתקשורת בפוארטו ריקו, ההתייחסות אל אלכסה הייתה כאל "גבר בחצאית". בלי פיימינג עצמי ובלי לתבוע מחמאות על כך, באני השמיע קול מחאה עוצמתי ומצמרר כמו שמעט מדי אנשים מפורסמים נוהגים לעשות, ואף פעם לא על הנושאים האלה. רצח של אישה טרנסג'נדרית הוא לא אישיו של הקהילה הלהט"בית, הוא אישיו של כולנו. (צליל הופמן)

מסיבת הרווקים של אייל גולן

הייתם אולי מצפים לראות את דניאל גרינברג מככבת בסעיף הזה לאור בשורת ההריון הדרמטית(?) שלה השבוע. אבל לא, חבר'ה, הדרמה האמיתית, כתמיד, מתחוללת במקומות שלא מוצגים לציבור. ומסיבת הרווקים של אייל גולן, בליווי האיש שלא חלמתי שייזדמן לי להקליד שוב את שמו, רון אלוף, הסתיימה השבוע. חבורת הגברים תכננה לטוס לספרד, ובהלת הקורונה גרמה להם לשנות כיוון ולטוס במקום זאת לעיירת הסקי האנטי-זוהרת סוצ'י. הם נהגו במכוניות מירוץ (אוקיי), השתכשכו בג'קוזים שונים ואפילו רדו באוכלוסיית כלבי ההאסקי המקומית במהלך נסיעה חווייתית במזחלת. ומה שחשוב פה הוא האפרפרות של האירוע הזה.

מסיבת הרווקים של אייל גולן, שלא בשונה ממסיבת הרווקות של גרינברג, אגב, נראתה כאילו צי של אנשי יחסי ציבור הנדסו אותה, ועשו הכל כדי להרחיק את החבר'ה מכל אירוע או תמונה שייראו בעייתיים לתדמית הציבורית. רוצים שנגיד את זה מפורש? סבבה. לא היתה אישה בפריים אחד של מסיבת הרווקים הזו. זו היתה חופשה אנטי-סקסית ואנטי-פרועה, שמטרתה המרכזית להביא את גולן לחופתו הממשמשת ובאה במינימום אזכורים לפרשת "משחקי חברה". והיא עשתה את זה. הנה, עובדה, כולם בכלל דיברו השבוע על דניאל גרינברג.

View this post on Instagram

שבוע טוב ומבורך מלא בבשורות טובות אמן .

A post shared by Eyal Golan (@eyalgolan1) on

"הייתי עוזר בהוליווד וצעקו עלי בזמן שהייתי על האסלה", אן ויקטוריה קלארק

הוליווד מפוצצת פועלים שחורים, אנשים שכל תפקידם הוא לגרום לאחרים לתפקד טוב יותר ולהיראות טוב יותר על המסך. המדור החדש למדי של וולצ'ר מרכז את העדויות שלהם, בגוף ראשון ובאופן אנונימי לחלוטין, והראשונים לדבר בו הם העוזרים האישיים. ממרחק, זהו אוסף סיפורים משעשעים על השפלות קטנוניות (הסיפור שהעניק לכתבה את הכותרת שלה) שזולגים מדי פעם לפול-און התעללות פסיכולוגית ודרישה לימי עבודה של 14 שעות - עבור שכר מינימום. הפייבוריט האישי שלי הוא סיפור על מנהלת בסוכנות אמנים שנהגה להזמין בכוונה ארוחות צהריים ארוזות לפגישות חשובות רק כדי שהשותפים לפגישה יחמיאו לה על כמות המזון הזעירה שמספיקה לה במהלך היום. בנימה רצינית יותר, אלה סיפורים על התעמרות במקום העבודה, והמחיר הבלתי מדובר שהתעמרות כזאת גובה: התחושה שזה חלק מהעסק, ושאם תתלונן - איש לא יאמין לך. (עדן יואל)

bor_nahash

בור נחש, בור נחש, איך שהקעקועים האלה עושים לי בור_נחש. החשבון הזה חדש בפיד האינסטגרם המקומי אבל הוא כולו הומאז' לחשבון האינסטגרם הותיק snake_pit שכבר צבר למעלה מחצי מיליון עוקבים. העבודה שעושים בבור_נחש היא לא פחות משליחות: אוצרות מדויקת ומענגת של קעקועים מכוערים, גסים ומטומטמים כל כך שאי אפשר שלא להעריץ את האנשים שעשו אותם. בהתחשב בזה שישראל כבר מזמן החלה ליישר קו עם העולם בכל הקשור לשכיחות של קעקועים על אזרחיה, בשלה העת לבוז ולצחוק על התוצרת המקומית שלא מביישת (או שממש כן מביישת) את האוצרות של החשבון המקורי. (צליל הופמן)

View this post on Instagram

#bor___nahash

A post shared by BOR___NAHASH (@bor___nahash) on

סכסוך השייטות האולימפיות, סבב ב'

בתכניות האקטואליה המוקדמות כמו "שש עם" ובמדורי הספורט כבר מכירים את הסיפור הזה היטב, אבל לטובת מי שלא עוקב - ואהמר שקוראי מדור אלה לא עקבו מי שלא עוקב - מפספס פה סיפור שלא מפסיק להתפתח. הסכסוך הזה החל באוקטובר האחרון, אז נחשף כי ספיצ'קוב בת ה-20, מנהלת מערכת יחסים רומנטית עם מאמן נבחרת הנשים בגלישה, פייר לוקה בן ה-37 (הוא הצהיר על רגשותיו, "היא לקחה לעצמה חודש לחשוב על זה והסכימה למערכת יחסים"). הדבר גרר טענות קשות מצד דריהן וחברותיה לנבחרת, נגה גלר ומאיה מוריס, על יחס מפלה והתנהגות בלי מקצועית. לוקט פוטר מאימון הנבחרת, לי קורזיץ מונתה לתפקיד במקומו והתפטרה שבועיים לאחר מכן בגלל הדרמה הבלתי אפשרית. החברות בין הבנות, שהתאמנו יחד במשך שנים, נגמרה, אבל כאן זה לא נגמר: השבוע, באליפות העולם שתקבע מי תישלח לאולימפיאדה, ספיצ'קוב חסמה את דריהן בהזנקה וניצחה. דריהן מחתה וטענה לפעולה בלתי חוקית, גל פרידמן לקח צד, איגוד השיט סירב לקבל את טענותיה ודריהן נשבעה לא לוותר ולערער.

זה לא בלתי מצער שדווקא בנבחרת נשית מוצלחת וקטנה כל כך, יש סכסוך עמוק ומלא יצרים שמשתלט על הנרטיב וגורם לסיפור כולו להישמע כמו קאט פייט בלב ים. אבל, וזה אבל חשוב, סכסוכים כאלה יש גם בנבחרות שמורכבות מגברים וסיפור טוב הוא סיפור טוב. בדרמה של השייטות יש הכל: קנאה, תחרות, נקמנות, התערבות של צדדים נוספים, חברות שהפכה לאיבה ושמות כמו קטי ספיצ'קוב ונוי דריהן? איך אפשר שלא להתעניין, תגידו לי. (צליל הופמן)

 

Noga Erez - VIEWS

מה זה הדבר הזה נגה ארז? כל מי שאפילו קצת מתעניין במוזיקה ישראלית מחוץ למיינסטרים כבר מכיר את השם של ארז וכנראה גם את השיר הבאנגר שלה, Off the Radar, אבל זה לא מספיק. ארז הגיעה לחיים שלנו ב-2017, אז גם הוציאה אלבום בכורה, אבל אז עוד לא היינו צרכני פופ מיומנים כפי שאנחנו היום. מפתה אותי להגיד "נגה ארז היא כמו" (המחשבה הראשונה שלי היא צ'ארלי XCX בהתקף מלנכוליה) אבל נגה ארז היא נגה ארז ואנחנו צריכים אותה באופן ספציפי במוזיקה הישראלית. היא אולי לא נשמעת ישראלית וגם לא לגמרי נראית כמו אחת, אבל היצור הקולי והמסקרן הזה חי ופועל ממש כאן. כמו כן, "VIEWS" הוא קליפ מטמטם לשיר מעולה, ובהתחשב בזה שמיטב אמני ארצנו מעדיפים לשים את המילים לשיר בפונט גוטמן יד בראש ולהמשיך הלאה, המחויבות של ארז למוזיקה כמו גם לויז'ואל ראויה להערכה. I STAN. (צליל הופמן)

Undone, אמזון

עולם ללא "בוג'ק הורסמן" הוא עולם פחות טוב, נקודה. אחרי שש עונות, הסדרה המופתית והחד-פעמית של רפאל בוב-ווקסברג סיימה את דרכה וספק אם נטפליקס יצליחו להוציא תחת ידיהם משהו שמתקרב בכלל ל"בוג'ק". האקלים בו נטפליקס נתנה אור ירוק ל"בוג'ק" הוא מאוד לא האקלים בו אנחנו נמצאים כרגע אבל למזלנו, יש את אמזון. בוב-ווקסברג והקולגה מ"בוג'ק", קייט פרדי, יצרו לאמזון את "Undone", והיא באמת לא דומה לשום דבר אחר על המסך. גם בגלל אנימציית הרוטוסקופ, שהחל מהפרק והשני ואילך הופכת למרהיבה ממש, וגם בגלל הטיפול החכם והמעניין שלה בטראומות, בעיות נפשיות והזיות של חלל וזמן. "Undone" יצאה כבר לפני חצי שנה אבל חוץ מהערכת מבקרים, לא יצרה יותר מדי באזז. גם "בוג'ק", כזכור, התחילה ככה ותראו איפה אנחנו היום. אני מרשה לעצמי לנבא שהיא עוד תשאיר את החותם שלה בעולם הטלוויזיה וחוץ מזה, היא כבר חודשה לעונה שנייה. (צליל הופמן)

"האהבה היא עיוורת" (Love is Blind), נטפליקס

נלחמתי בזה בכל הכוח, הצהרתי שוב ושוב שאין לי כוח לעוד סיפור טלוויזיוני על אהבה, אבל "לאב איז בליינד" שברה אותי. אחרי שהיא דוחפת לכם אותה למסך הבית, נטפליקס תגיד לכם שזה ניסוי חברתי על אנשים שנפגשים בנסיבות לא שגרתיות ומחליטים אם להתארס (ובסוף גם להתחתן על אמת) בלי לראות זה את זו פנים אל פנים. רגעיה העסיסיים ביותר מתרחשים הודות לג'סיקה, רווקה אמביציוזית שבמחי עשרה פרקים מתאהבת ברווק אחר, חוטפת ממנו סירוב, מתפשרת על אחר, מאמללת את חייו בשיטתיות, מסרבת להיפרד ממנו ובסוף גם צריכה לעלות על שמלת כלה ולהגיד אם היא מוכנה בכלל להינשא לו. כמו כן, משקה את הכלבה שלה ליטרים של יין. בקיצור, אל תתנו ליומרה להטעות אתכם, בליבה "לאב איז בליינד" היא מה שהיה קורה אם "חתונה ממבט ראשון" היתה נותנת למתמודדים שלה אפס כלים לסבול זה את זה, ובכל זאת ממשיכה לצלם אותם. כלומר, מושלמת. (עדן יואל)

תמונה חיצונית: נטפליקס, Paper Magazine/Stillz ,R604M Creative House, האינסטגרם של דניאל גרינברג, אמזון.

יש לנו גם פודקאסט:

כמעט מפורסמים - שיחה על קולנוע, טלוויזיה ודברים שמפורסמים עושים. פרק חדש בכל שבוע, בספוטיפיי, באפל פודקאסטס, באפליקציית רדיו תל אביב ובאתר.