השנה היא 1995, נקודת השיא של עשור שיום אחד יידחס כולו לתוך קפסולת סטיות ויישלח לחלל או ייקבר באדמה. אחד מרגעי התרבות שחייבים להישזר בצרור המזוויע הזה הוא הקליפ לשירו של מייקל ג'קסון  "You Are Not Alone". כן, הסרטון בו מייקל ערום עם הבת של אלביס פרסלי.

אז נכון, לחזור לקליפ הזה אחרי חגיגת הפדופיליה של "לעזוב את נוורלנד" זאת לא חוכמה, אבל העניין הוא שזה העסיק אותנו כבר אז, כשהקליפ יצא וכבש את המקומות הראשונים בכל מצעד אפשרי. עוד בזמן אמת ידענו שזה לא בסדר, שמשהו שם לא נעים לנו. הרגשנו שכרוכה בכל העניין הזה מבוכה, אבל מבוכה אלימה, מה שהיום אנו מכנים קרינג'. זה לא שאנחנו מסמיקים כי אנחנו בני עשרה שניצבים מול גבר ואישה בעירום, אלא כי ארוגים כאן יחדיו הסתרה וזיוף שזועקים מכל פריים של הקליפ המטריד והמשונה הזה.

נצמצם את הרקע החיוני לשתי שורות: בשנת 1993 מייקל ג'קסון הואשם לראשונה בפדופיליה והעניין נגמר בפשרה כספית, ב-1994 הוא התחתן בהפתעה עם ליסה מארי פרסלי כדי שיפסיקו להגיד שהוא פדופיל, והם אפילו התנשקו בטקס פרסי הקליפים של MTV. ב-1995 יצא הקליפ המוזר והמטריד "You Are Not Alone", ב-1996 השניים התגרשו. עוד פרט מעניין: השיר נכתב במיוחד עבור מייקל על ידי אר.קלי, שכיכב גם הוא השנה בדוקו מדובר, "לשרוד את אר קלי", שמתמקד בהתעללויותיו המיניות בקטינות, שנמשכות למעשה עד היום.

אחד הדברים שהדהימו אותנו בקליפ הזה, מעבר לעובדה שג'קסון מזייף בו התעניינות מינית באדם בוגר, הוא המראה שלו. במיוחד השיער. מעין חצי קארה שחור חלק, תספורת כמו זו של נסיך דיסני מצויר. אמנם עורו של ג'קסון הלבין עוד הרבה לפני הקליפ, אבל שיערו תמיד נשאר מתולתל. כאן לראשונה הוא חלק. זו תספורת שהייתה אופנתית בניינטיז וכונתה "וילונות שיער", התספורת הייתה שכיחה בקרב יוצאי להקות בנים ופופולרית במיוחד בבלונד או גווני שמש (שם קוד: ניק קרטר). לאורך השנים ג'קסון טען שעורו הלבין בגלל מחלת הויטיליגו, שככה יצא, נסיבות. אבל גם אם זה נכון והוא לא הבהיר את עורו בכוונה, התספורת הזאת כן קרתה בכוונה. וזאת, חברים, תספורת של אדם לבן.

וזה לא רק השיער. ג'קסון, חיוור לחלוטין ובשיא תקופת תאונות הפלסטיק שהיום אנחנו זוכרים במעורפל תחת שם הקוד "אף מתפרק", נראה נורא. שלדי, ערפדי, יריעת קלף עתיקה שתתפורר במגע ראשון עם שמש. הוא מאופר בכבדות כך שהוא גם מזכיר מאוד את ג'נט ג'קסון, אבל רוב הזמן בעיקר נראה כמו וולדרמורט עם פאה. יצור שחציו אדם וחציו ליהוק לסרט של גיירמו דל טורו. פרסלי, לעומתו, צעירה, שזופה, נשית ויפה, ונראית כאילו המגע היחידי שלה אי פעם עם ג'קסון היה לחיצת יד רפה.  

הקליפ מתחיל כשג'קסון חומק מעדת צלמי פפראצי ומגיע למה שנראה כמו ספא. הוא שוכב עירום, אזור חלציו מכוסה במגבת. לצידו כורעת, חלק מהזמן בעירום וחלק מהזמן עם מגבת קטנה, ליסה מארי פרסלי, אשתו הטרייה. היא הבת של מלך הרוק, הוא מלך הפופ, זיווג מושלם על הנייר. זוגיות באווירת נישואי אצולה מתוזמנים בין סטארק ללאניסטר, איש לא האמין לה לשנייה. למרות שהאווירה בקליפ אמורה לחרמן, להיות אפילו נועזת וסליזית (בסדר, יחסית לקליפים של MTV לכל המשפחה שיצאו כשקארדי בי הייתה בת שלוש), היעדר הכימיה בין ג'קסון לפרסלי כל כך ניכר שזה כבר מעורר חמלה. הם לא מתנשקים בקליפ, רק מסתודדים ומצחקקים, ונראים כמו שני האנשים הכי נבוכים שאי פעם נקלעו לסט של סרט פורנו.

התוצאה היא קליפ שמנסה להיות סקסי ונוטף מיניות, אבל הוא כל כך אפלטוני וחסר אותנטיות באופן בוטה, שבמבט לאחור אי אפשר שלא לחשוד שהכל בו, בעצם, מתוכנן לגמרי. שזה חלק מקו ההגנה של ג'קסון במשפט הפדופיליה. שהכל כל כך הפוך על הפוך על הפוך, שג'קסון בכלל לא רצה שנראה את זה וננהם לעצמנו "הא, מייקל הזה איזה גבר הביא כוסית בטוח מזיין חחח" אלא להיפך, נראה דרך המניפולציה השקופה הזאת ונאמר לעצמנו "הו וואו. סקס לא היה פה ולא יהיה, לא עם אישה, גבר, ילד או ילדה". וכך, למעשה, ניישר קו עם נרטיב ה"פיטר פן הנצחי" והאדם נטול המיניות שג'קסון טיפח מאז (וצלח בעזרתו משפט פדופיליה נוסף). הקליפ הזה לא עבר לנו בגרון עוד בזמן אמת, כי הרגשנו שהוא מזויף. אבל יכול להיות שהוא לא זויף במטרה שנחשוב שג'קסון אוהב נשים, אלא כדי שנחשוב שהוא לא אוהב כלום.