מפגש מותח עם הסופר ליעד שהם

מה: במפגש, ישוחח ליעד שהם, שמתמחה בכתיבת ספרי מתח, על ספריו, שתורגמו לשפות שונות וזכו להצלחה בינלאומית ועל כתיבתו. בין ספריו: "למראית עין", "אם המושבות", "עיר מקלט" ו"משפט חוזר".

מתי: יום חמישי ה-17 בנובמבר בשעה 20:00.

איפה: ספריית בית השחמט ע"ש סול וסיסי מרק בתל אביב.

מחאת הגַלְבִּי: עפרה חזה והדיוות התימניות בתרבות הישראלית

מה: הרצאה בהנחיית חוקר התקשורת והתרבות הפופולארית ד"ר גלעד פדבה, במסגרת התערוכה גַלְבִּי, המתחקה אחר דמותה האייקונית ופורצת הדרך של עפרה חזה.

מתי: מוצ"ש ה-19 בנובמבר, בשעה 20:00.

איפה: גלריית המשכן בית מאירוב בחולון.

מחיר: הכניסה חופשית.

פסטיבל הקולנוע הצרפתי (צילום: באדיבות קולנוע חדש)
פסטיבל הקולנוע הצרפתי | צילום: באדיבות קולנוע חדש

"או לה לה": פסטיבל הקומדיות הצרפתיות

מה: המהדורה השנייה של פסטיבל הקומדיות הצרפתיות, בניהולה האמנותי של קרולין בונה יוצאת לדרך. בין הסרטים יוצגו "להתאהב מעל הראש", "לולו", "האנגלים באים", "ההרפתקה הגדולה" ומגוון סרטים קצרים.

מתי: החל מה-14 בנובמבר.

איפה: הפסטיבל יתקיים בסינמטקים של תל אביב, ירושלים, חיפה, שדרות, חולון, הרצליה, ראש פינה, בית התרבות בסביון, אולם זהר בקרית טבעון, גלובוס מקס אשדוד.

מחיר: לפי סרט, בסינמטקים.

הולכים בריא

מה: כחלק מהמהלך לעודד אורח חיים בריא, ישראל תשתתף ביום ההליכה הבינלאומי, שמטרתו להעלות את המודעות הציבורית לחשיבות ביצוע פעילות גופנית. פעילות השיא תהיה השתתפות בצעדות שיתקיימו בכ-180 רשויות במהלך יום שישי. הפעילויות ברשויות יכללו מסלולי צעידה בני 2-5 ק"מ, כאשר בתי הספר והתושבים יוזמנו להשתתף.

מתי: יום שישי, ה-11 בנובמבר.

איפה: ברחבי הארץ.

מחיר: ללא עלות.

לחצו כאן לרשימת ההופעות המומלצות השבוע ברחבי הארץ 

Red Tie Cocktail – השף של מסעדת "אדום" על הרכבת הקלה

מה: באחת הסצנות המוכרות בסרט שנחשב לקומדיה הטובה ביותר בכל הזמנים, "חמים וטעים", משכנעת דמותה של מרלין מונרו, שוגר, את דמותו ג'ק למון המחופש לאישה, דפני, לערוך מסיבה ספונטנית בקרון הרכבת בו הן נוסעות משיקגו למיאמי עם חברתן ללהקה. השמועה עוברת מהר וכל הנגניות מצטופפות על בקרון הקטן כשכל אחת מביאה משהו ללגום ומשהו לטעום. אבל דבר אחד היה חסר במסיבה של שוגר ודפני וזה קצת צבע. בכל זאת, מדובר בסרט שחור-לבן.

מתי: יום חמישי 24/11, 18:30, 21:00.

איפה: תחנת גבעת התחמושת, ירושלים

מחיר: ללא תשלום. 

בישול בניחוח אומנותי סיור עם שף במוזיאון ישראל

מה: אמנות הבישול, הקולינריה, עברה דרך ארוכה מימיה הראשונים על שולחנות מלכים ואצילים ועד שהפכה לתשוקה חוצת מעמדות. כך עלו גם השפים לגדולה וזכו למעמד של אמנים כשכל מנה היוצאת תחת ידיהם היא יצירת אמנות על חושית של טעם, ריח ואסתטיקה. בסדרת סיורים מיוחדים, רוקחים השפים המובילים בישראל תבשיל מעולמם הפנימי וחושפים בפניכם את התשוקות האמנותיות שלהם. אסף גרניט, ניר צוק, ננה שרייר ויהלומה לוי יובילו אתכם בין גלריות המוזיאון ויספרו על יצירות האמנות האהובות עליהם, המעוררות השראה ביצירות הקולינריות האישיות שלהם אותם הם מגישים לסועדים.

מתי: שלישי 22/11, 18:00 – יהלומה,  רביעי  23/11, 12:00 – אסף גרניט,  חמישי 24/11, 12:00 – ניר צוק, שישי   25/11, 11:00 – ננה שרייר

איפה: מוזיאון ישראל, שדרות רופין 11, ירושלים (יש להגיע למקום רבע שעה לפני תחילת הסיור). 

מחיר: ללא תשלום.