ענבי טלי
תרבות
תרבות

מהסטייל הניו יורקי ועד גרפיטי בעברית

אמן הגרפיטי SWAN תמיד אהב לצייר, אבל הרבה יותר התלהב מלהפוך את זה ללא חוקי. "הייתי ילד טוב, וככה יכולתי לפתח לעצמי מעין אלטר אגו, ולתקשר עם אנשים דרך ציורים ברחוב"

שני נוי | mako | פורסם 27/04/16 10:00 

"אני מצייר מאז ומתמיד, אבל התחלתי להתעסק בגראפיטי כבר ב-2006, כשהייתי ילד. יצאתי עם חברים לעשות גראפיטי ברחוב, ונורא משך אותי להתעסק במשהו שאסור ולא חוקי. כנראה בגלל שהייתי ילד טוב, וככה יכולתי לפתח לעצמי זהות נוספת, מעין אלטר אגו, ולתקשר עם אנשים דרך ציורים ברחוב".

"משך אותי השילוב של אדרנלין ועיסוק בתחום אפור, עם יצירה ואפשרות לביטוי עצמי, בין אם זה רק לכתוב את השם שלי ברחבי הארץ, בכל מיני צורות וצבעים וגדלים שונים, ובין אם זה להוסיף צבע ועניין לרחוב ולתת ביטוי לאמנות שלי במרחב הציבורי".

"יש בזה משהו שדומה לכלב שמשתין ומסמן את הטריטוריה שלו, ככה גם אני אוהב להשאיר את החותם שלי וכשאנשים עוברים באותו מקום שאני עברתי וחתמתי, הם יכולים לראות שהייתי שם. הרחוב בעצם משמש כפלטפורמה לתקשורת עם אנשים נוספים מהסצנה".


"זה התחיל אצלי כתחביב, לצאת עם חברים לצייר ברחוב רק בשביל הכיף, ולא חשבתי שזה יגיע להיות דבר מהותי בחיים שלי. ככל שעבר זמן והשארתי את החותם שלי ביותר מקומות בארץ, הופתעתי לגלות שאנשים מזהים את השם שלי ומכירים אותי דרך הגראפיטי".

"אני עדיין חושב שהמטרה העיקרית של גראפיטי עבורי היא הכיף. אני עושה את זה קודם כל בשביל ההנאה שלי והתהליך שאני עובר כשאני יוצר משהו גדול ומורכב, או כשאני הולך בלילה וחותם בלי למשוך הרבה תשומת לב".

"כל הערכים שמתווספים לזה כמו הוספת צבע ועניין לרחוב, הביטוי האישי שלי במרחב הציבורי והפצת השם שלי כאומן במקומות שונים, הם רק פלוסים שמתווספים למטרה הראשית שהיא הסיפוק שלי ממה שאני עושה".

"כשהתחלתי לעשות גראפיטי התנסתי בפיסים של השם שלי בכל מיני צורות, בעיקר בהשפעת הסטייל הניו יורקי ותמיד ניסיתי לקחת את האותיות שלי לכיוונים וסגנונות שונים. בשלב מסויים, סביב 2010, התחלתי להתעסק עם אותיות בעברית".

"היה נראה לי מגניב לקחת את התחום הזה של גראפיטי בעברית, שאז היו בודדים שעסקו בו, ולנסות ליצור דרכו משהו חדש שעוד לא נראה. מין שילוב של הסגנונות שאני מכיר מגראפיטי אמריקאי ואירופאי, וקליגרפיה עברית מסורתית".

"אני אוהב מאוד אותיות, ועדיין מנסה להמשיך ולפתח כיוונים וסגנונות חדשים, אבל בתקופה האחרונה אני עושה בעיקר דמויות וציורים. בעיקר כי זה כיוון שהוא חדש לי ומאתגר, ואני יכול לתת ביטוי לסגנונות שאני מושפע מהם כמו קומיקס, פופ ארט ואיורים גרפיים".

"על קירות אני עובד כמעט רק עם ספריי, גם כי אני נהנה מזה, אבל גם בשביל האתגר וזה שאני מוכיח לעצמי שאני יכול להגיע לאיזו רמת דיוק שאני רוצה ולרדת לפרטים הכי קטנים רק עם ספריי".

עוד אמנות רחוב במדור מדברים לקיר:

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן