צפו: כך מקדמות החנויות ספרים של בעלי הרשת (צילום: חדשות 2)
שלושה ספרים ב- 100 שקלים. צומת ספרים | צילום: חדשות 2

שבוע הספר ה- 52 יפתח היום בחמש ערים: תל אביב, ירושלים, חולון, רמת גן וכפר סבא ובהמשך יתפרש בהדרגה לכ- 40 יישובים נוספים. הוצאות הספרים והחנויות כבר מפשילות שרוולים ונערכות להפנינג מכירה גדול. יצאנו לבדוק עבורכם את כל המבצעים וההנחות.

מבצע הדגל של שבוע הספר ברשת צומת ספרים הוא שלושה ספרים ב- 99 שקלים, על מגוון של מעל ל- 5,000 כותרים מתחום הפרוזה, ילדים, בישול ועיון. גם השנה יימשך שיתוף הפעולה עם רשת "איקאה", ובמסגרתו יתקיימו אירועים ספרותיים לילדים ומבוגרים.

לקוחות שירכשו בסניפי איקאה ממגוון הפריטים, יקבלו שובר מתנה לקניית ספר בצומת ספרים בעלות של 10 שקלים, ומן הצד השני, לקוחות שיירכשו ספר במתחם או בחנויות צומת ספרים, יקבלו הנחה של 50 שקלים למימוש בחנויות איקאה בקנייה של למעלה מ- 250 שקלים. השנה תוכלו למצוא את ספרי רשת צומת ספרים גם בירידים שיופעלו במרכזי קניות, במושבים ובקיבוצים.

רשת סטימצקי מציעה ללקוחותיה שני ספרים מתנה, בקניית ספר אחד, מתוך מאות ספרים רבי המכר שמציעה הרשת, ומבצע של 25 אחוז הנחה על כל הספרים בעברית. ברשת מדגישים כי אין כפל הנחות ומבצעים.

בסטימצקי רוצים לטפח את חברי המועדון ואף לצרף חדשים ולכן הם יוצאים במבצע מיוחד לרגל שבוע הספר, בו כל חבר מועדון או מצטרף חדש שרכש ספר ממגוון הספרים בחנות, יוכל לרכוש ספר נוסף מבין 12 רבי המכר של השנה האחרונה במחיר מבצע של 19.90 שקלים, או במחיר של 29.90 שקלים ללא כל התניית קניה. בין הספרים שנמצאים במבצע: "נפש הומיה", "הזקן בן המאה שיצא מהחלון ונעלם", "טעות אנוש", "נערה מברלין", "הכלה ממומביי" ועוד.

ספרים, סטימצקי (צילום: חדשות 2)
תקנה אחד ותקבל שניים מתנה. סטימצקי | צילום: חדשות 2

בנוסף, סטימצקי מכריזה על תחרות מומחי הספרים של סטימצקי, כאשר בכל רכישה באחת מחנויות הסניף, יקבלו הקונים שובר, שיאפשר להם להשיב על שאלות טריוויה מתוך מגוון הספרים. בסטימצקי מוסרים כי כל אחד מ- 30 הזוכים יקבל 50 ספרים מתנה. במידה ואין באפשרותכם להגיע לאחד מירידי המכירות, תוכלו למצוא את אותם המבצעים באתר החברה.

היום אפשר לקנות ספרים גם בסופר. כך חגיגות שבוע הספר יצוינו השנה בכל סניפי רשת מגה, בין סיור במדפי מוצרי החלב לכלי הבית תוכלו לרכוש ספר מתוך מאות הספרים שהרשת מציעה. במדפי הספרים של מגה תוכלו למצוא ספרי ילדים ב- 29.99 שקלים, ביניהם "דירה להשכיר" ו"מעשה בחמישה בלונים". ספרי אגדות לילדים, כמו "אלאדין", "אצבעוני" ו"פינוקיו" תוכלו לרכוש ב- 19.90 שקלים לספר. רבי המכר למבוגרים, כמו "קיצור תולדות האנושות" ו"כמיהה לעדן" תוכלו לרכוש ב- 49.90 שקלים, ולחובבי הבישול, מבחר ספרי הבישול ימכרו במחיר מבצע של 29.99 שקלים.

ולמי שעדיין אוהב את ירידי שבוע הספר, האם זה משתלם?

פעוט קורא ספק וצוחק (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
ספרי ילדים ב- 10 שקלים | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

בדוכני הספרים של הוצאת עם עובד, בירידים בתל אביב ובירושלים, תוכלו לרכוש ספר אחד ולקבל את השני בחינם. כך למשל, ספרו של יהושע קנז "שירת המקהלה" וסיפרו של מאיר שלו "יונה ונער", יימכרו במקום 173 שקלים, ב- 89 שקלים בלבד.

מבצעים נוספים ניתן למצוא על ספרי הילדים, כאשר שלושה ספרים ימכרו ב- 100 שקלים, בהם ספרים חדשים שיגיעו רק ליריד שבוע הספר ולא יהיו בחנויות. בעם עובד מוסרים כי המחיר הקטלוגי של כל אחד מהספרים הללו הוא 59 שקלים, כך שבמידה ותקנו שלושה ספרים תזכו להנחה של 77 שקלים.

כמו כן, מדי יום תהיה "הפתעת היום" בדוכנים, וספר אחד בבחירת ההוצאה יימכר ב- 25 שקלים. גם באתר של הוצאת עם עובד, במהלך שבוע הספר, יהיו מבצעים מיוחדים, כאשר כל הספרים ימכרו ב- 50% הנחה.

בדוכני הוצאת הספרים כנרת זמורה ביתן תוכלו לרכוש שלושה ספרים ב-100 שקל והוצאת הספרים כתר מציעה ללקוחותיה מבצע של קנו שני ספרים וקבלו שלושה חינם.

גם חנויות הספרים הקטנות מצטרפות עם מבצעים משתלמים

בחנויות הספרים הקטנות יותר אפשר ליהנות ממגוון מבצעים והנחות. אחת מהן היא "דורון ספרים", לה ארבעה סניפים בתל אביב ובהרצליה. החנות מציעה לחובבי הספרים מבחר של כ- 100 ספרים שימכרו בחנויות הרשת ב- 39.90, ובמידה ותהיו מעוניינים לרכוש שלושה ספרים, מחירם יהיה 100 שקלים

בנוסף, מציעה החנות מבצע של 20% על כל הספרים שבמלאי. אם ברצונכם לרכוש ספר משומש, ממגוון הספרים בחנות, גם לכך תוכלו למצוא מבצע מיוחד, כאשר כל ספר יעלה לכם 15 שקלים, ושמונה ספרים יעלו לכם 100 שקלים.

בשתי החנויות של "תולעת ספרים" בתל אביב תוכלו למצוא את כל הספרים בעברית ב - 30 אחוז הנחה ומבחר גדול של ספרים יוצע לרוכשים ב- 49 ו- 40 שקלים.

בחנות הספרים "אדרבא" שבירושלים מציינים שבכל השנה יש מבצעים, אך לרגל שבוע הספר מבחר גדול יותר של ספרים ימכרו ב- 40 שקלים, לדבריהם בלי התניות ובלי מבצעי אחד פלוס אחד.

לרגל שבוע הספר, חנות הספרים bookme מציעה שלל מבצעים גם באתר האינטרנט של החברה וגם בסניפי החברה בתל אביב ובראשון לציון. באתר תוכלו לרכוש שלושה ספרים ב- 99 שקלים, מתוך מבחר של 600 ספרים, ומבחר גדול של ספרי ילדים בעשרה שקלים לספר. בחנויות עצמן תוכלו לרכוש ארבע ספרי ילדים ונוער ב- 100 שקלים וליהנות ממבצע של 50 אחוז הנחה על מאות הספרים בחנות.