2666 / רוברטו בולניו (עם עובד)

הספר האחרון שכתב הסופר הצ'יליאני הגאון הוא רומן מטורף ומורכב, עם מאות סיפורים שנמשכים על פני יותר ממאה שנה, ומעניקים חווית קריאה שונה לחלוטין מהמוכר. יש סיבה מאוד טובה שכולם מדברים על הספר הזה עכשיו.

2666
2666 רוברטו בולניו

כניעה / מישל וולבק (בבל)

הספר שמתרחש את צרפת ב-2022 לאחר עליית האיסלם נקשר עם הפיגוע שהתרחש במערכת העיתון שרלי-הבדו. נבואת הזעם של וולבק שמוצגת בספר הזה היא בעייתית ומונעת מעוינות כלפי האיסלם, ועדיין, מרשים שוולבק מסוגל לשלב בין נבואה פולטית לעיסוק הרגיל שלו במין ובחוסר המשמעות של העידן הקפיטלסטי.

אין תמונה
בית לדוגמה ב-PetSociety. כסף אמיתי

סיפור זמני / רות ל' אוזקי (עם עובד)

אוזקי, שספרה 'שנת הבשרים שלי' זכה להצלחה בקרב בישראל, מספרת פה על שתי נשים - אחת מהן זו היא עצמה, השנייה נערה יפנית, שחווה התעללות קשה במערכת החינוך הנוקשה של יפן.  זרמי האוקיינוס נושאים את יומנה של הנערה מיפן לאי ליד קנדה שם גרה הסופרת, וחושפים אותה לא רק לסיפורה של הנערה, אלא גם לסיפור של יפן המודרנית - מימי מלחמת העולם השנייה ועד היום.

החוחית / דונה טארט (מודן)

ספרה זוכה הפוליצר של טארט הוא רומן חניכה בן 880 עמודים שחוויית הקריאה שלו מזכירה קריאת רומן מהמאה ה-19. גיבורו, תיאו, הוא נער בן 14 צעיר שאיבד את אימו בפיגוע במטרופוליטן, ולקח איתו מזירת האירוע ציור יקר, בחירה שתתווה את מסלול חייו.

החוחית
החוחית דונה טארט

מלכת השלג / מייקל קנינגהם (כתר)

רומן מלנכולי על מוזיקאי שחי בעשור הראשון של שנות האלפיים בבושוויק, שכונה שהיום היא לב ההיפסטריה של ברוקלין, ביחד עם אחיו הקטן (ההומוסקסואל) ואשתו שחולה בסרטן. העלילה קטנה והמלנכולית מכניסה את הקורא לעולם עגום ומושלג.

מלכת השלג
מלכת השלג מייקל קנינגהם

ההיסטוריה של ההיסטוריה / איידה האטמר היגנס (כנרת-זמורה-ביתן)

ברלין היא לוקיישן חם בספרות העולמית והעברית, ובשנים האחרונות יצאו לא מעט ספרים על ההיסטוריה העגומה שלה. "ההיסטוריה של ההיסטוריה" הוא ספר שונה. סיפורה של הגיבורה שהיא מדריכת תיירים בברלין מצליח לגעת אחרת בהיסטוריה הקשה, אך גם באלו שמגיעים אל בירת גרמניה ומצפים לקבל קצת מהקיטש והמוות.

אקספרס הדיבור הישיר / דיוויד פוסטר וואלאס (הקיבוץ המאוחד)

דיוויד פוסטר וואלס, הסופר האמריקאי שהתאבד ב-2008, זכה לתהילה לא רק כסופר, אלא גם כמסאי; ב'אקספרס הדיבור הישיר' מופיעות שלוש מסות משובחות כאלה: על מסע הפריימריז של ג'ון מקיין במפלגה הרפובליקנית בשנת 2000, על רוג'ר פדרר ועל סט הצילומים של "כביש אבוד" של דיוויד לינץ'.

אקספרס הדיבור הישיר
אקספרס הדיבור הישיר

הכל קורס / צ'ינואה אציבה (ידיעות ספרים)

הספר האפריקאי הזה, שהפך לרב מכר במדינות רבות בעולם, מספר את הסיפור של אפריקה ושל ניגריה, ארץ מוצאו של הסופר. זו אולי ההזדמנות הראשונה שיש לקורא הישראלי לקרוא על העולם המסורתי של אפריקה ועל מה שהתרחש כאשר אותו עולם נפגש עם תרבות המערב.

 אלכס / פייר למטר (חרגול)

אישה צעירה נחטפת לפתע ברחוב, אך כאשר מתחיל הבלש הראשי, קאמי ווהרבן, לנסות ולפענח את החטיפה, הוא מגלה שאיש לא יודע מי היא האישה שנחטפה. זו היא רק ההתחלה של רומן מלא תהפוכות, שבמרכזו בלש נמוך קומה וצוות שלא נראה לגמרי כשיר לחקור פשעים סבוכים ממין זה.

אלכס
אלכס

מוטרהורן / קרל מרלטנס (כתר)

הרבה ספרים והרבה סרטים נעשו על מלחמת וויטנאם, אבל "מוטרהורן" מצליח לחדש משהו. מרלטנס נצמד בסיפורו אל הגיבורים, אל החיילים עצמם, ומראה את המלחמה מנקודת מבטם. ישראלים רבים יוכלו להזדהות עם חוסר האונים שהם מרגישים.

בשבוע שעבר ההמלצנו לכם על ספרים עבריים