יריד "צבע טרי" הוא מאירועי האמנות הוותיקים והמוכרים ביותר בישראל, שמושך אליו מדי שנה עשרות אלפי מבקרים. בעקבות התפרצות נגיף הקורונה ואיסורי ההתקהלות, היריד יערך השנה במתכונת דיגיטלית - מה שמכונה "מהדורת אונליין" - עם מגוון אפשרויות לגלות יצירות אמנות ישראליות, ליהנות מהן ולרכוש אותן, ובכך לתמוך באמנים מקומיים. כחלק מאירועי "צבע טרי" יערך זו השנה ה-12 גם פרויקט הגלויה הסודית, שיתוף פעולה בין mako ובית הספר לאמנויות - קמפוס אריסון תל אביב, שהוא גם פרויקט הדגל החברתי של "צבע טרי".

במסגרת פרויקט הגלויה הסודית יוצעו למכירה 1,400 גלויות יחידות ומקוריות - למעשה, יצירות אמנות קטנות - שנוצרו על ידי אמנים ישראלים מובילים, יוצרים צעירים בתחילת דרכם ותלמידי מגמת האמנות החזותית בבית הספר. הגלויות מוצגות כולן באתר ייעודי בעילום שם (חתימת האמן תופיע בצדה האחורי של הגלויה) ובמחיר אחיד של 190 שקלים. כלומר, רק לאחר הרכישה תגלו אם מאחורי הגלויה עומד אמן בעל שם או אמן צעיר ומבטיח. כל ההכנסות מהפרויקט מועברות במלואן לעמותת ידידי ביה"ס לאמנויות - קמפוס אריסון תל אביב כתרומה ייעודית להמשך קידום לימודי האמנות בבית הספר ולתמיכה בתלמידים מעוטי יכולת הלומדים בו. ב-11 השנים האחרונות נמכרו כ-9,000 גלויות וגויסו כחצי מיליון שקלים ללימודי אמנות.

איך משתתפים?

נכנסים לאתר הפרויקט ב-mako ומדפדפים בין הגלויות השונות, בוחרים ורוכשים גלויה אחת (או יותר) ומקבלים את הגלויה הביתה, בדואר רשום. זו תהיה גם ההזדמנות לגלות מי יצר את יצירת האמנות שרכשתם.

המכירה פתוחה כבר עכשיו ותימשך עד ה-27.11 בשעה 20:00, בשיטת כל הקודם זוכה.