כשמצבה הבריאותי של המלכה אליזבת' ממשיך לעורר דאגה בבריטניה, משפחת המלוכה מוצאת את עצמה בעיצומה של סערה חדשה: ספר חדש בשם "אחים ונשים: בתוך החיים הפרטיים של וויליאם, קייט, הארי ומייגן", היוצא היום לחנויות מעבר לים, חושף כי הנסיך צ'ארלס היה מוטרד שנכדו ארצ'י, בנם של הנסיך הארי ומייגן מרקל, יוולד בצבע עור כהה. "היו דאגות ושיחות על כמה כהה העור של ארצ'י יהיה כשהוא יוולד", מרקל סיפרה מוקדם יותר השנה בראיון לאופרה ווינפרי - מבלי לציין את שמו של בן המשפחה שהיה אחראי לאותה שאלה גזענית.

החשיפה של מרקל באותו ראיון הובילה לביקורת קשה נגד משפחת המלוכה הבריטית, שם הבטיחו שהטענות הקשות "יטופלו" וחששו מגילוי זהותו של אותו בן המשפחה. כעת, בספר החדש מאת העיתונאי כריסטופר אנדרסון, אותו בן משפחה נחשף כלא אחר מאשר צ'ארלס - וזאת לצד פירוט שיחותיו עם זוגתו, קמילה, בנושא. לפי אותו פרסום, בבוקר ה-27 בנובמבר 2017, יום לפני ההודעה על אירוסיהם של הארי ומייגן, צ'ארלס אמר לקמילה ש"אני תוהה איך הילדים שלהם יראו". קמילה הייתה "קצת המומה" מהשאלה, וענתה: "ובכן, ללא ספק יפהפיים, אני בטוחה". כשהשיב לה, כך על פי המקור, צ'ארלס הנמיך את קולו, ושאל את בת זוגו: "אני מתכוון, מה את חושבת שיהיה גוון העור שלהם?". 

הנסיך הארי, מייגן מרקל (צילום: DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP, Getty images)
במוקד הספר החדש. הנסיך הארי ומייגן מרקל | צילום: DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP, Getty images
_OBJ

מאז הסערה סביב אותה חשיפה, אנדרסון ממשיך לדבוק בגרסתו - ודווקא הגן, חלקית, על הנסיך. בראיון ל"Today Show" האמריקאית, שנערך אתמול, הוא הדגיש שיורש העצר הרהר בכל הנוגע ל"מראה של נכדו העתידי", ושהתהייה נעשתה "בצורה לא מזיקה". "הנה אישה אמריקאית ממוצא מעורב והג'ינג'י הכי מפורסם בעולם", הסביר, "אני בעצמי סבא. כולנו עושים את זה". 

"אבל אז זה הפך למשהו מאוד רעיל", אנדרסון המשיך, "זה הפך לכלי נשק בידיהם של האנשים באפור שמנהלים את הארמון". לדבריו, שורש הסערה נעוץ ביריבות בין הארי לאחיו הגדול וויליאם. "כולם נמצאים בתחרות מאחורי הקלעים, שומטים את הקרקע אחד מתחת לשני, ומדליפים מידע כל הזמן", הסביר על בני המלוכה ומקורביהם. "זו סביבה מאוד רעילה. מישהו תיאר אותם כקבוצה של נחשי צפע, והוא לא טועה". לפי אנדרסון, ההכחשה של צ'ארלס לנטען בספר הייתה "צפויה", והוא הדגיש: "אני מסקר את משפחת המלוכה מזה 50 שנה. המקורות שלי אמינים. הם מסייעים לי במשך שנים, אז לכל דבר שכתוב בספר יש מספר מקורות".