מאז שרק נודע לעולם לראשונה על הקשר בין הנסיך הארי למייגן מרקל, אין צעד אחד שעושה השחקנית שלא זוכה לביקורות ותגובות נאצה, בין אם מדובר בצהובונים הבריטיים או בטוקבקיסטים ברשתות החברתיות. והנה, רק יממה עברה מאז שממרקל חשפה שהיא עומדת להוציא ספר ילדים, וברשת כבר יוצאים נגדה. הספר של מרקל, שנקרא "The Bench" ("הספסל") צפוי לצאת ביוני ומבוסס על הקשר בין הארי לבנו ארצ'י, דרך העיניים של מייגן. מרקל סיפרה שהרעיון התחיל כשיר שכתבה להארי חודש לאחר הלידה של ארצ'י, והתפתח בהמשך לסיפור שלם. אבל עוד לפני שהספר יצא לאור ועלילתו המלאה נחשפה, בטוויטר כבר מאשימים אותה בגניבה ספרותית.

"לפני שאתם רצים ומבזבזים כסף על הספר שכתבה אשתו של הארי, תקראו את 'הילד על הספסל' של קורין אבריס וגבריאל אלבורוזו… המקור", כתב גולש אחד. ספר הילדים שהוא מתייחס אליו יצא בשנת 2018 ונכתב על ידי אבריס, סופרת שמתגוררת במנצ'סטר, ואויר על ידי גבריאל אלבורוזו, תושב סאסקס. על פי גוגל, "הילד על הספסל" מתאר את סיפורו של ילד שנרתע מלשחק במגרש המשחקים ויושב על הספסל בצד עם אביו. גולשים נוספים הגיבו בנושא וקבעו שצריך להחרים את הספר של מייגן. לטענתם, הספר הוא חלק מאוסף הספרים של ארצ'י ומייגן גנבה את הרעיון ישירות ממנו.

אבל מי שדווקא לא רואה את הדמיון בין שני הספרים היא הסופרת עצמה. קורין אלבריס צייצה גם היא בנושא, וכתבה: "קראתי את התיאור ואת הקטע שפורסם מתוך הספר החדש של הדוכסית, וזה לא אותו הסיפור או אותו הנושא כמו הילד על הספסל. אני לא רואה שום דמיון".

יכול להיות שהתגובה של הסופרת תרגיע את הרוחות לגבי טענות ההעתקה של הספר, אבל תמיד אפשר לסמוך על הקהל הרחב שימצא סיבות אחרות לצאת נגד מרקל. ואכן, הגולשים עשו את עבודתם ומצאו סיבה נוספת להשתלח בה: היחסים שלה עם אביה. הבחירה לכתוב ספר על יחסים בין אב לבנו כשהיא עצמה לא בקשר עם אביה לא עברה חלק בגרונם של לא מעט צייצנים. גם אנג'לה לוין, עיתונאית וסופרת שהוציאה ב-2018 ספר בשם "שיחות עם הארי" לאחר שזכתה לקבל גישה בלעדית לחייו של הנסיך, בחרה להתבטא נגד הפרויקט החדש של מרקל. בשיחה עם צהובון הסאן הבריטי, אמרה לוין כי "פעם נוספת, אנחנו רואים את הצביעות של מייגן והארי שאומרים דבר אחד אבל לא מיישמים אותו בעצמם. אני לא יודעת איך את יכולה לכתוב על ילד, בן לאב, כשלא דיברת עם אבא שלך במשך שנים".