ספרי ילדים בדרך כלל לא זוכים להרבה תשומת לב תקשורתית, אבל כמובן שהכל משתנה כשהסופרת היא לא אחרת מאשר מייגן מרקל. "The Bench" ("הספסל"), ספר הילדים פרי עטה, הגיע באופן רשמי למדפים השבוע. הקוראים מיד הבחינו בפרט די מוזר, כזה שעורר את תהייתם: המשפחה של הארי ומייגן מופיעה בספר בהרכב מלא - למרות שליליבת דיאנה, הבת החדשה למשפחה, נולדה לאחר שהספר נכתב, אויר ואף הודפס. 

הספר מבוסס על שיר שכתבה מייגן להארי חודש לאחר שארצ'י נולד, ואותו היא פיתחה לסיפור שלם על אב שמשוחח עם בנו על ספסל. אחד האיורים בספר מציג את המשפחה במה שנראה כמו חצר ביתם החדש בקליפורניה - הארי וארצ'י מאכילים תרנגולות (אותן התרנגולות שעשו הופעת אורח בספיישל הראיון עם אופרה), שני הכלבים של המשפחה נראים גם הם ברקע, ומייגן עומדת במרכז ערוגת צמחים כשבידיה מעורסלת התינוקת החדשה, שאנחנו זוכים לקבל רק הצצה לקצה ראשה. בכל זאת, היא עדיין לא נולדה כשהאיור צויר. 

על האיורים בספר אחראי כריסטיאן רובינסון. מלבד איורים של הארי וארצ'י עצמם, מופיעות בו דמויות נוספות של אבות ובנים ממוצאים שונים, כיוון שמייגן רצתה שהסיפור יסופר מ"נקודת מבט אינקלוסיבית". את גרסת האודיו של הספר מייגן הקליטה בקולה.

"הספסל", מייגן מרקל (צילום: Leon Neal, Getty images)
"הספסל", מייגן מרקל | צילום: Leon Neal, Getty images

הספר יצא לאור אתמול (שלישי), ועם יציאתו גם השתפרו נתוני המכירות שלו. אחרי דיווחים שהוא לא הצליח אפילו להיכנס לרשימת רבי המכר של אמזון, במהלך היום הוא טיפס לאיטו והצליח בכל זאת להתמקם ברשימה - באמזון הבריטי, הגיע הספר למקום ה-34 ברשימת 200 רבי המכר, ובאמזון ארה"ב הוא הצליח לטפס למקום ה-100, עם דירוג ממוצע של 4 כוכבים. 

כמו כל דבר שמייגן מרקל עושה, גם ספר הילדים שלה ספג לא מעט ביקורת, וזאת עוד לפני שיצא לאור. ברשתות החברתיות, רבים האשימו אותה בכך שהיא צבועה, שכן היא כותבת ספר ילדים על מערכת יחסים בין אב לבנו בזמן שהיא עצמה ניתקה קשר עם אביה. האשמה נוספת הייתה שמייגן העתיקה את עלילת הספר מספר ילדים אחר בשם "הילד על הספסל", אבל מחברת הספר עצמה הדפה את ההאשמות. "קראתי את התיאור ואת הקטע שפורסם מתוך הספר החדש של הדוכסית, וזה לא אותו הסיפור או אותו הנושא כמו הילד על הספסל. אני לא רואה שום דמיון", היא כתבה בציוץ בחשבון הטוויטר שלה עקב הסערה.