רנדל ווינסטון ג'וניור / "ספין סיטי"

אם יש משהו שלמדנו מ"ספין סיטי" זה שהצוות של ראש העיר חשוב הרבה יותר מראש העיר עצמו. הסיטקום החמוד, שהיה באוויר בין 1996-2002, החזיר לתודעה את מייקל ג'יי פוקס (שפרש כשגילה שהוא חולה בפרקינסון), את הת'ר לוקליר ואת צ'ארלי שין. או במילים אחרות – אם אתה האז בין שמחפש התנעה מחדש לקריירה, לך לעבוד בעירייה. ראש העיר עצמו, אגב, יכול להיות דווקא די אהבל, גם ככה הוא לא עושה יותר מדי.

ריצ'ארד ווילקינס / "באפי"

האם אי פעם היה ביג-באד מוצלח יותר ב"באפי" מאשר ריצ'ארד ווילקינס? הדעות חלוקות, אבל ראש העיר של סאנידייל, ששאיפתו האמיתית היא להפוך לנחש ענק תוך כדי אכילת תלמידי תיכון, איכשהו עדיין הצליח להיות מצחיק, כריזמטי וסימפטי. אין ספק, ללחיאני יש עוד הרבה מה ללמוד.

אדם ווסט / "איש משפחה"

הידעתם שראש העיר האקסצנטרי של קוהוג מדובב באמת על ידי שחקן העבר אדם ווסט? אין ספק שאם כבר לתת את קולכם לראש עיר, אז אחד כמו ווסט יכול להיות נחמד. בשנות כהונתו הוא דאג ללגליזציה של מריחואנה (וביטולה) בקוהוג, גילינו שהוא עשוי מ-90% הליום ושלמעשה הוא מרגל רוסי שמופעל על ידי הביטוי "וואו,המשפחה האיטלקית הזאת בשולחן שלידנו באמת שקטה!". ואתם חשבתם שעם ניצן הורביץ יהיה מגניב.  

קרקטי / "הסמויה"

אם יש משהו שלמדנו מקרקטי (איידן גילן) ב"הסמויה", זה שכל אחד הופך בסוף לפוליטיקאי. קצת עגום, אבל כך גם המציאות. המועמד האידיאליסט, הצעיר והחתיכי לראשות עיריית בולטימור מוכת הסמים והפשע נבחר לתפקיד לאחר קמפיין מבריק ומלא תקווה, רק על מנת להפוך לעוד בורג במערכת. מדכא, אבל כנראה שלא באמת משנה למי תצביעו היום – בסוף השיטה תנצח.

ביג ג'ים רני / "מתחת לכיפה השקופה"

הנה ראש עיר שיגרום אפילו לחולדאי להיראות כמו אופציה סימפטית. ביג ג'ים רני (דין נוריס) הוא בסך הכל חבר מועצה בצ'סטר מיל, אבל כשכיפה שקופה ומסתורית צצה יום אחד וכולאת מתחתיה את כל העיר, תאוות הכח שלו יוצאת משליטה והוא הופך לשליט מטורף שלא בוחל באף אמצעי כדי לשמור על כסאו. והאמת שלא ברור למה, צ'סטרז מיל היא עיירה די מצחינה עם שני אסמים ומכולת, אבל זה לא שחולון שווה הרבה יותר ומוטי ששון נראה די נחוש. 

המושל / "המתים המהלכים"

המדריך השלם לקריפר נכתב על ידי הדמות המצמררת הזאת. ילדה זומבית במרתף, צנצנות נוי מלאות ראשים בחדר הטלוויזיה וארגון קרבות גלדיאטורים עם "נשכנים" בכיכר של וודברי. האיש גורם לאסד להיראות כמו גנדי. העבר שלו מעורפל, הכוונות מפוקפקות עוד יותר וחוש הצדק המקורי שפיתח לעצמו מאפשר לו לנקוט בכל צעד אפשרי כדי להעלים אתכם רק כי עברתם לגור בשכנות. אבל שכל זה לא יטריד אתכם כי המושל לא מחזיק אף אחד בכוח, בעיקר לא את הבחור עם התת מקלע שעומד על החומה.

טום קיין / "בוס"

רק לפני כמה שבועות נפרדנו מגיבור שסבל ממחלה סופנית אותה פיתח לפולחן אישיות שגרם לו לבצע כל מעשה נורא אפשרי בספר, ובכל זאת נותר אהוב הקהל. טום קיין דאג שזה לא יקרה בערך מהפרק הראשון. קלסי גרמר העלים את פרייז'ר הנודניק מאחורי מעטה של קונטרול פריק אכזרי, שעושה ברחובות שיקגו, נבחריה והתשתיות שלה ככל העולה על רוחו. טום קיין הוא השטן בחליפה, טוני סופרנו עם גיבוי פדרלי. והדמנציה הנדירה ממנה הוא סובל רק גורמת לו להיות הרבה יותר גמיש עם כל העניין הזה של גבולות מוסר.

>> בואו לפייסבוק שלנו