שנים בודדות לאחר שהמועמד לנשיאות ארה"ב דונאלד טראמפ לעג לעיתונאי נכה, הגיע תורה של אייקון אמריקאי אמיתי להיכנס למועדון חוסר הרגישות. וונדי וויליאמס - מנחת הטוק שואו שהיא לא פחות ממתנה - פרסמה היום התנצלות לאחר שלעגה לשחקן חואקין פיניקס ("ג'וקר") באחד מפרקי התכנית היומית שלה. 

הכל התחיל כאשר במהלך אחת מהתכניות שלה בשבוע שעבר, וויליאמס העלתה את שמו של פיניקס וציינה כי היא מוצאת אותו "מושך באופן חריג". אז, תוך שניות בודדות, המצב הדרדר משמעותית, ובלי לשים לב וויליאמס כבר פנתה אל הקהל שלה ולעגה לצלקת הממוקמת על שפתו העליונה של השחקן. "כשהוא מגלח את השפם שלו יש לו פעם בקו השיער", הסבירה וויליאמס, "יש לו אחת מ - איך קוראים לזה? - שפה שסועה". אז, וויליאמס הרימה באמצעות האצבע את שולי השפה העליונה שלה, בניסיון לגרום לעצמה להיראות כאילו יש לה שפה שסועה משל עצמה. בראיון למגזין ואניטי פייר בנובמבר האחרון, פיניקס התייחס לאותה חריגות במבנה השפה שלו, והסביר כי מדובר בצלקת איתה נולד ולא מצריכה ניתוח.

זמן קצר לאחר שידור התכנית של וויליאמס, גולשים רבים החלו להעביר ביקורת על דבריה של המגישה. בין המגיבים נמנה גם שחקן הפוטבול הקנדי אדם ביגהיל, שגם הוא וגם בנו הקטן, בוֹ, נולדו עם אותו מצב רפואי. ביגהיל העלה מספר ציוצים בפנייה לוויליאמס במשך כמה ימים, כאשר באחרון מביניהם אף שיתף תמונה שלו יחד עם בנו, לפני ניתוח שנועד לטפל בשפתו של הבן.

"אנחנו חושבים היום על בו בזמן שהוא בניתוח", הגיבה וויליאמס לשחקן הפוטבול, בהתבטאות ראשונה בנושא מאז שידור הפרק, בה התנצלה בפני קהילת "השסועים" (Cleft) - האנשים בעלי אותו מצב הרפואי. בנוסף, וויליאמס הודיעה כי הפקת התכנית תתרום כסף לשני ארגוני צדקה העוסקים בנושא, ועודדה את עוקביה בטוויטר לקרוא עוד וללמוד כיצד ניתן לעזור לאותה קהילה.

נדמה היה כי העימות כבר סגור, אבל אז, שעות ספורות לאחר פרסום ההתנצלות של וויליאמס, גם הזמרת שר נכנסה לקלחת, ותקפה את המגישה בסדרת ציוצים. "אין שום התנצלות למה שהיא עשתה", כתבה הזמרת באחד מהם, "אני מכירה את הילדים והמבוגרים האלה. הם עוברים גיהנום, ההורים שלהם עוברים גיהנום!! שתזדיין ההתנצלות שלה. היא רוצה לשמור על העבודה שלה!! אני לא יכולה להכיל את הכעס שלי!!".