תהיתם איך מאט דיימון בילה את חודשי הקורונה? התשובה היא בבידוד באירלנד יחד עם משפחתו, לאחר שצילם שם את סרטו החדש, "הדו-קרב האחרון", ועקב הגבלות התנועה בכל רחבי אירופה המשפחה לא יכלה לשוב לביתה שבארה"ב. רק בסוף השבוע האחרון הצליחו הדיימונים לחזור לאמריקה, מה שמעמיד את אחד הדברים הראשונים שעשה השחקן לאחר מכן באור מחשיד למדי.

ביום ראשון האחרון, ימים ספורים לאחר שחזרו לביתם, ביקרו דיימון וזוגתו לוסיאנה בארוסו את חברו הטוב של דיימון, בן אפלק. אבל דיימון לא הגיע בידיים ריקות, וצלמי פפראצי שצילמו אותו ואת בארוסו הצליחו ללכוד בעדשה את העובדה שהוא מחזיק בידו ספר בשם "הפרידה הגדולה: צ'יינהטאון והשנים האחרונות של הוליווד". מדובר בספר שמתעד את ההיסטוריה הקולנועית של הוליווד, בין היתר דרך תיאור אחורי הקלעים של הפקת הסרט "צ'יינהטאון" משנת 1974. הסרט הקלאסי היה זה שהזניק את הקריירות של ג'ק ניקולסון ופיי דאנווי, והפך את הבמאי רומן פולנסקי לנחשב ומוערך.

הספר, שפורסם בחודש פברואר האחרון, מכיל בין היתר פרטים חדשים על הדרך שבה שיכתב פולנסקי את סוף התסריט והפך את הסוף החיובי שלו לסוף עגום וקודר, במסגרתו מבין הגיבור שהוא לא מסוגל להילחם בשחיתות ובכוחות שגדולים ממנו. פולנסקי שאב בכך השראה מההיסטוריה שלו כניצול שואה, ומהעובדה שלא הצליח להתגבר על רציחתה של זוגתו השחקנית, שרון טייט, בידי חברי הכת של הרוצח הסדרתי צ'ארלס מנסון.

הנוכחות של הספר בחייהם של דיימון ואפלק יכולה להיות מקרית, אבל היא גם מעלה תהייה מתבקשת - האם מדובר בפרויקט חדש שהשניים עובדים עליו? האם בכוונתם לעשות רימייק לסרט הפופולרי? האם דיימון העניק במתנה את הספר לאפלק כדי שיקבל ממנו השראה, או שהוא מחזיר לו אותו לאחר שקרא אותו? תשובות לשאלות האלה, מן הסתם, עוד אין. 

דיימון ואפלק, כידוע, הם שותפים לכתיבה מאז ימי "סיפורו של וויל האנטינג". למעשה, את התסריט לסרט "הדו-קרב האחרון" כתבו השניים יחד, והוא עוסק בקרב בין שני אבירים בצרפת לאחר שהאחד מאשים את השני באונס של בת זוגו. אפלק ודיימון תכננו גם לשחק בסרט יחד, אך אפלק החליט ברגע האחרון להסתפק בתפקיד משני יותר, ובמקומו לוהק אדם דרייבר. הסרט בויים על ידי רידלי סקוט והיה אמור לצאת בחודש דצמבר הקרוב, אך הצילומים שלו, כאמור, נדחו עד להודעה חדשה.