יצירת אמנות בשווי 440 אלף דולר, שנוצרה בידי אמן גרפיטי אמריקני והוצגה בדרום קוריאה, נהרסה בידי זוג בשנות ה-20 לחייהם שחשבו לתומם כי מדובר במיצג אינטראקטיבי. צוות התערוכה הבחין בתחילת השבוע (ראשון, 28.3) בכמה משיכות מכחול חריגות בצבעי ירוק כהה על גבי היצירה, ולאחר שבדקו את תיעוד מצלמות האבטחה, הודיעו למשטרה – שעצרה את שני החשודים לחקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היצירה שהושחתה, שגודלה הוא כ-7 על 2.38 מטרים, לא ממוסגרת ומתפרסת על פני קיר שלם. לפניה, מונחים כמה צבעים ומברשות במטרה "להדגיש את היסטוריית העבודה על התוצר", כך לדברי האמן "ג'וןוואן". השניים סברו לתומם כי הצבעים והמברשות מזמינים את קהל הצופים לקחת חלק ביצירה, והחליטו בתום לב לצבוע בעצמם את הקיר.

גרפיטי שהושחת בדרום קוריאה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס
  גרפיטי שהושחת בדרום קוריאה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

מאז אותו אירוע היצירה נעשתה פופולרית עוד יותר ומשכה אליה קהל רב של מבקרים. האמן המוערך, שזכה ב-2015 בפרס "לגיון הכבוד הצרפתי" בתחום התרבות והתקשורת, מסרב עד כה להגיב לתקרית. בימים אלה מנהלת הנהלת התערוכה משא ומתן עמו בנוגע להמשך הטיפול באירוע.

"בשל אופייה של אמנות מודרנית, תקריות שכאלה צפויות להמשיך ולהתרחש", אמר הא ג'י-גון, מומחה לתרבות הפופ הקוריאנית בריאיון לרשת ABC. "מארגני תערוכות חייבים לנקוט בזהירות משנה כדי להגן על עבודות האמנות, שכן הקהל עלול לטעות כמו באירוע הנוכחי".