מי אמר שלגולשים אין כוח: אחרי שמעריצי "ליגת הצדק" הובילו במשך שנים את התנועה האינטרנטית שקראה לפרסום גרסת הבמאי לסרט - והצליחו - גם קהילת חובבי הקומיקס בישראל יכולה לטפוח לעצמה על השכם. בעוד הספירה לאחור לקראת האירוע הקולנועי-טלוויזיוני הגדול של 2021 נמצאת בשיאה, גופי השידור בישראל מודיעים כי הם רכשו את הזכויות ל"ליגת הצדק של זאק סניידר", וכי היא תהיה זמינה גם עבור הצופים המקומיים, יממה אחת אחרי חבריהם מעבר לים. "גרסת סניידר" תהיה זמינה לצפייה ישירה בישראל החל מה-19 במרץ, דרך רכישה בשירותי ה-VOD של הוט, יס, פרטנר TV ואפל TV פלוס.

הסיפור המורכב של "ליגת הצדק", למי שהספיק לשכוח, התחיל בשלב עריכת הסרט משנת 2017, לאחר שהבמאי זאק סניידר ("השומרים", "באטמן נגד סופרמן"), מי שנבחר במקור לתפקיד, נאלץ לעזוב את הסרט עקב מותה הטרגי של בתו. מי שתפס את המושכות במקום סניידר היה הבמאי ג'וס ווידון ("הנוקמים"), שהתיישר עם דרישת אולפני האחים וורנר והחליט לקצר את הסרט ולהוסיף לו טון מעט יותר הומוריסטי. הביקורות המעורבות דיברו בעד עצמן, ורבים ממעריצי די. סי. ניהלו קמפיין אינטרנטי למען החזרתו של סניידר והוצאה מחודשת של הסרט, הפעם בגרסה נאמנה לחזון המקורי שלו. בחודש מאי האחרון הבקשה שלהם נענתה בחיוב - ושירות הסטרימינג האמריקאי HBO מקס הודיע כי הוא יפרסם את "גרסת סניידר" (או ה-"Snyder Cut", באנגלית).

סניידר לקח ברצינות את התפקיד אליו חזר אחרי שנים - ויצירת "גרסת סניידר" עלתה עשרות מיליוני דולרים, כולל הזמנה של חלק מהכוכבים המקוריים לצילומי השלמות שנערכו במקביל להתפרצות הקורונה. לצד הנרי קאוויל (סופרמן), בן אפלק (באטמן) וגל גדות (וונדר וומן), "גרסת סניידר" צפויה לכלול גם הופעות של כמה דמויות מהיקום הקולנועי של די. סי. שלא הופיעו בסרט המקורי, בהן דמותו של הג'וקר, שגולמה על ידי ג'ארד לטו בסרט "יחידת המתאבדים". 

מעבר לצילומי ההשלמה והגשמת החזון המקורי, "גרסת סניידר" צפויה גם להיות ארוכה בהרבה - ובמקום סרט באורך 121 יהיה מדובר באירוע בן 4 שעות, שיהיה מחולק לשישה פרקים שונים לטובת הצופים שמתקשים בישיבה ממושכת מול המסך. הלילה עלו לרשתות החברתיות של הסרט שמותיהם של אותם שישה פרקים, והם עשויים לנדב עוד קצת מידע על מה שמצפה באירוע החגיגי: "אל תסמוך על זה, באטמן" יהיה הפרק הראשון, ואחריו יגיעו "עידן הגיבורים", "האם האהובה, הבן האהוב", "מכונת שינוי", "כל סוסי המלך" ו"משהו אפל יותר", בהתאמה. בנוסף לקאוויל, אפלק, גדות ולטו אפשר יהיה למצוא בקאסט גם את עזרא מילר, ג'ייסון מומואה, ריי פישר, איימי אדמס, אמבר הרד, רובין רייט, בילי קרודופ ורבים אחרים.

View this post on Instagram

A post shared by Zack Snyder’s Justice League (@snydercut)