לפני קצת פחות משבוע עלה הטריילר הראשון והמדובר של "חולית" (Dune), סרטו החדש של הבמאי המוערך דני וילנב ("אסירים", "המפגש", "בלייד ראנר 2049"), המבוסס על ספר המדע הבדיוני בעל אותו השם שכבר זכה לעיבוד קולנועי של הבמאי דיוויד לינץ'. ואם יש דבר אחד שהעסיק את הצופים בטריילר במהלך הימים האלה הוא לא העלילה או השחקנים - בהם טימותי שאלאמה, ג'וש ברולין וזנדאיה - אלא דווקא המפלצת המאיימת שהופיעה ברגע האחרון והזכירה לרבים איבר מסוים בגוף.

"חולית", שצפוי בשלב זה לעלות בחודש דצמבר הקרוב (אבל הקורונה עוד עלולה לעכב אותו), מתרחש בעתיד הרחוק מאוד ועוסק בדוכס לטו אטרייאדס (אוסקר אייזק) המקבל את השליטה על כוכב אראקיס, "חולית", הידוע כמקור היחיד של "הסם"/"התבלין", החומר היקר ביותר ביקום. מבלי להיכנס לספוילרים ולמידע שעשוי לקלקל את הצפייה בסרט, חשוב רק לדעת שבשלב מסוים העלילה מגיעה למקום בו מתבצעת כריית "הסם", המלא בתולעי ענק מסוכנות - שהן אלה שגנבו את ההצגה.

מן הסתם, מעריצי מדע בדיוני מרחבי העולם היו במתח לקראת עליית הטריילר לסרט החדש, ונראה שעיקר הדאגות שלהם נגעו לאופן בו אותן תולעי ענק יוצגו על המסך. ברגעים האחרונים של הטריילר, לאחר שלוש דקות מבטיחות במיוחד, הצופים סוף סוף נחשפים לאותן תולעים מאיימות - רק שכמה מהם, שאף ציינו זאת בטוויטר, הרגישו כי יש דמיון מסוים בינן לבין איבר אינטימי בגוף.

"כולנו רואים כאן פי טבעת ענק, נכון?", כתב אחד הגולשים בטוויטר, "או שזה רק אני?". אותו גולש, איך נאמר, ממש לא היה לבד: "כל הכבוד לתולעת של 'חולית' שהצליחה להיות גם פין וגם פי טבעת", כתב גולש אחר, וגולש נוסף סיפר כי הוא "לא מאמין שהטריילר ל'חולית' נגמר עם חור תחת", כשעשרות, אם לא מאות, מגיבים נוספים תהו גם הם אם עוד מישהו שם לב לדמיון. 

ואיך אותה תולעת נראתה בסרט הקודם של "חולית", משנת 1984, אתם שואלים? דומה - אבל עדיין די שונה. אחד הגולשים העלה תמונה של התולעת החדשה לצד זו מהסרט וזו מהמיני-סדרה של "חולית" ששודרה בשנת 2000, והדגיש את ההבדל המשמעותי ביותר בעיניו: העובדה שהטריילר החדש הלך בעקבותיה של "משחקי הכס" והציג תמונה חשוכה כמעט לחלוטין, כזו שקשה לראות בבירור מבלי לסגור את החלונות בבית.