חברת אוויאן הצרפתית לבקבוקי מים מינרליים עלתה לכותרות בימים האחרונים - ומהסיבות הלא נכונות. כידוע, ביום השלישי האחרון החל חג הרמדאן, במסגרתו מוסלמים מאמינים נוהגים לצום בכל יום של החודש מעלות השחר ועד השקיעה. ממש ביום תחילתו של חג הרמאדן, פורסם בעמוד הטוויטר של אוויאן ציוץ שהצליח לעורר סערה: למרות שמדובר ביום צום עבור רבים מאזרחי העולם, חברת בקבוקי המים פרסמה פוסט בו היא מעודדת את צרכניה לשתות כליטר מים בכל יום.

מהר מאוד בני דת האיסלאם התרעמו וטענו כי מדובר בציוץ איסלאמופובי. רבים האשימו את החברה על כך שלא כיבדו את יום החג והרשתות החברתיות סערו. אבל חברת המים מיהרה לקחת אחריות, כאשר בחשבון הטוויטר של אוויאן מיהרו לפרסם ציוץ התנצלות ובו נכתב: "ערב טוב, מצטערים על המגושמות של הציוץ הזה שלא נכתב בכוונה לעורר שום פרובוקציה!" 

גולשים מסוימים דווקא טענו שטענות האיסלאמיסטים הן הגזמה פראית. גולש אחד כתב, "לתלמיד המוסלמי בן ה-13 שלי אין שום בעיה כשתלמיד אחר ממביא עוגה לכיתה כדי לחגוג יום הולדת בזמן שהוא חוגג רמדאן, אבל אוויאן מואשמים באיסלאמופוביה על הציוץ הזה? זה אבסורד". גולש אחר הביע את דעתו, "אז מה אם זה היום הראשון של הרמאדן. יש דברים גדולים יותר לדאוג מהם, תעברו הלאה". גולש נוסף הגיב, "זה שאוויאן נאלצו להתנצל זה מגוחך לחלוטין".