שרליז ת'רון ידועה בין היתר בתור שחקנית זוכת אוסקר שהצליחה למצב את עצמה בתור שחקנית דרמטית ("פצצה"), קומית ("מה הסיכוי?") ואקשן ("מקס הזועם") בעת ובעונה אחת. הקרדיט של ת'רון בכמה סרטי אקשן מצליחים, כך נדמה, מפשר לה גם להתבטא בנוחות יחסית כשזה מגיע לכוכבי אקשן אחרים.

בראיון שהעניקה ת'רון לאחרונה לתכניתו הווארד שטרן, לקראת צאת סרטה החדש "משמר האלמוות" בנטפליקס, סיפרה השחקנית כי בתור הכנה לתפקיד היא הייתה מבלה את הלילות בצפייה בקרבות בין אנשים. לפי ת'רון, כאשר מדפדפים ברשת בין סרטי קרב שונים, "תמיד נתקלים באיזה סרטון מוזר של סטיבן סיגל בו הוא 'נלחם' ביפן, אבל הוא לא באמת נלחם. הוא פשוט בעל משקל עודף ודוחף אנשים".

ת'רון המשיכה ודיברה על יכולות הקרב של סיגל, שכיכב ברבים מלהיטי האקשן של סוף המילניום הקודם. "הוא כבד משקל והוא בקושי יכול להילחם", הסבירה, "חפשו את זה, זה מגוחך. הוא דוחף אנשים מהפרצוף, זה מהלך שלם". שטרן בתגובה הסכים כי סיגל לא נראה בכושר טוב לאחרונה, והיא ענתה "אין לי בעיה ללכלך עליו, משום שהוא לא מאוד נחמד לנשים... אז לך להזדיין". 

ת'רון מתייחסת להאשמות נגד סיגל בן ה-68 משנת 2018, בהן שתי נשים טענו כי הוא תקף אותן מינית, אבל חוק ההתיישנות מנע מהגשת כתב אישום נגדו. כמו כן, בנובמבר 2017 השחקנית ג'ני מקארתי האשימה את סיגל בכך שניסה לגרום לה להתפשט מולו במהלך האודישן שלה ל"תחת מצור 2".

"הפסקתי, הסתכלתי עליו ועברתי מהלם לעצב", אמרה אז מקארתי, "העיניים שלי התמלאו בדמעות וצעקתי 'לך תקנה את סרטון הפלייבוי שלי, זה עולה 19.99 דולר' ופשוט ברחתי". לאחר מכן טענה מקרתי כי סיגל עקב אחריה עד למכוניתה והזהיר אותה לא לספר לאף אחד מה שקרה. "הייתי הנערה האחרונה באותו היום. מעניין כמה נערות היו צריכות להתפשט? כמה נערות היו צריכות לעשות יותר מזה? זה פשוט הגעיל אותי", סיפרה.

מעבר למקארתי, גם השחקנית פורשיה דה רוסי צייצה בעבר כי סיגל "הפשיל את מכנסי העור שלו" במהלך אודישן פרטי שערכה מולו במשרדו, והשחקנית ג'וליאנה מרגוליס סיפרה כי פגשה אותו בחדר מלון, בו הוא וידא כי היא רואה שיש ברשותו אקדח.